Mistrzostwa Świata w Futsalu 2004


Mistrzostwa Świata w Futsalu 2004 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

5. Mistrzostwa Świata w Futsalu odbyły się na Tajwanie w dniach 21 listopada - 5 grudnia 2004 roku. Mistrzem po raz drugi została Hiszpania.

Hale:

Spis treści

Zespoły | edytuj kod

Afryka: Egipt

Azja: Australia, Chińskie Tajpej, Iran, Japonia, Tajlandia

Europa: Czechy, Ukraina, Włochy, Hiszpania, Portugalia

Ameryka Północna: Kuba, USA

Ameryka Południowa: Argentyna, Brazylia, Paragwaj

Grupa A | edytuj kod

Hiszpania

Ukraina

Egipt

Chińskie Tajpej

21 listopada 0 - 12 National Taiwan University

Gehad Sayed (EGY) 7', Wael Abdel Mawla (EGY) 8', Wael Abdel Mawla (EGY) 13', Ayman Ibrahim (EGY) 17', M. Abdel Hakim Mohamed (EGY) 20', Gehad Sayed (EGY) 20', Ayman Ibrahim (EGY) 23', Tseng Tai-lin (TPE) 24' samobójczy, Khaled Mahmoud (EGY) 32', Mohamed Abdelhamid (EGY) 34', Wael Abdel Mawla (EGY) 35', Gehad Sayed (EGY) 39' karny

21 listopada 2 - 0 National Taiwan University

Marcelo (ESP) 5', Andreu (ESP) 9'

23 listopada 0 - 10 National Taiwan University

Alberto Cogorro (ESP) 6', Fran Serrejón (ESP) 13', Julio (ESP) 17', Javi Rodríguez (ESP) 22' karny, Javi Rodríguez (ESP) 25', Torras (ESP) 25', Javi Rodríguez (ESP) 30', Alberto Cogorro (ESP) 32', Marcelo (ESP) 37', Limones (ESP) 39'

23 listopada 4 - 5 National Taiwan University

Wael Abdel Mawla (EGY) 4', Wael Abdel Mawla (EGY) 18', Gehad Sayed (EGY) 21', Serhij Koridze (UKR) 26', Gehad Sayed (EGY) 29' samobójczy, Artem Kowaliow (UKR) 34', Ramis Mansurow (UKR) 35', Wael Abdel Mawla (EGY) 38', Serhij Koridze (UKR) 38'

25 listopada 7 - 2 National Taiwan University

Ramis Mansurow (UKR) 7', Serhij Koridze (UKR) 10', Ołeh Szajtanow (UKR) 14', Chen Chia-ho (TPE) 14', Ołeh Szajtanow (UKR) 18', Ramis Mansurow (UKR) 20', Chang Chien-ying (TPE) 25', Witalij Brunko (UKR) 38', Serhij Koridze (UKR) 38' karny

25 listopada 0 - 7 National Taiwan University

Marcelo (ESP) 3', Kike (ESP) 5', Andreu (ESP) 10', Alberto Cogorro (ESP) 13', Fran Serrejón (ESP) 16', Marcelo (ESP) 21', Andreu (ESP) 23'

Grupa B | edytuj kod

Brazylia

Czechy

Tajlandia

Australia

22 listopada 0 - 10 National Taiwan University

Falcão (BRA) 8', Schumacher (BRA) 12', Vander (BRA) 13', Simi (BRA) 18', Indio (BRA) 21', Falcão (BRA) 25', Fininho (BRA) 28', Indio (BRA) 30', Neto (BRA) 35', Neto (BRA) 39'

22 listopada 2 - 1 National Taiwan University

Prasert INNUI (THA) 15' karny, Jaroslav Kamenický (CZE) 34', Michal Mareš (CZE) 35'

24 listopada 0 - 5 National Taiwan University

Josef Havel (CZE) 15', Michal Mareš (CZE) 34', Martin Dlouhý (CZE) 35', Michal Mareš (CZE) 36', Michal Mareš (CZE) 39'

24 listopada 9 - 1 National Taiwan University

Schumacher (BRA) 3', Falcão (BRA) 16', Manoel Tobias (BRA) 24', Indio (BRA) 26', Indio (BRA) 30', Simi (BRA) 35', Falcão (BRA) 36', Lertchai ISSARASUWIPAKORN (THA) 37', Simi (BRA) 37', Simi (BRA) 39'

26 listopada 3 - 2 National Taiwan University

Anucha MUNJARERN (THA) 24', Adrian VIZZARI (AUS) 25', Pattaya PIEMKUM (THA) 37', Yutthana POLSAK (THA) 40' karny, Ben SINGLETON (AUS) 40'

26 listopada 4 - 1 National Taiwan University

Michal Mareš (CZE) 3', Indio (BRA) 15', Falcão (BRA) 20', Neto (BRA) 27', Vander (BRA) 38'

Grupa C | edytuj kod

Włochy

USA

Paragwaj

Japonia

21 listopada 6 - 3 Linkou Gymnasium

Johnny Torres (USA) 11', Adriano Foglia (ITA) 13', Edgar Bertoni (ITA) 18', Todd DUSOSKY (USA) 26', GRANA (ITA) 27', Adriano Foglia (ITA) 28', Pat MORRIS (USA) 30', Pellegrini (ITA) 35', Edgar Bertoni (ITA) 39'

21 listopada 4 - 5 Linkou Gymnasium

Kenichiro Kogure (JPN) 8', René Villalba (PAR) 11', Yoshifumi Maeda (JPN) 17' karny, Rikarudo Higa (JPN) 17', Walter Villalba (PAR) 19', José Rotella (PAR) 31', Kenichiro Kogure (JPN) 34', Walter Villalba (PAR) 37', Oscar Velázquez (PAR) 38'

23 listopada 5 - 0 Linkou Gymnasium

Sandro Zanetti (ITA) 3', Andre Vicentini (ITA) 7', Montovaneli (ITA) 31', Fabiano (ITA) 33', Montovaneli (ITA) 40'

23 listopada 3 - 1 Linkou Gymnasium

Pat WHITE (USA) 8', Lee TSCHANTRET (USA) 33', Carlos Alberto Villalba (PAR) 37', Johnny Torres (USA) 38'

25 listopada 2 - 4 Linkou Gymnasium

Walter Villalba (PAR) 13', Sandro Zanetti (ITA) 17', Vinicius Bacaro (ITA) 20', Carlos Chilavert (PAR) 28', Morgado (ITA) 31', Sandro Zanetti (ITA) 36'

25 listopada 1 - 1 Linkou Gymnasium

Andy GUASTAFERRO (USA) 14', Kenichiro Kogure (JPN) 39'

Grupa D | edytuj kod

Argentyna

Portugalia

Iran

Kuba

22 listopada 0 - 4 Linkou Gymnasium

Luís Silva (POR) 10', Leo (POR) 14', Joel Queirós (POR) 27', Zezito (POR) 38'

22 listopada 0 - 3 Linkou Gymnasium

Hernán Garcías (ARG) 30', Leandro Planas (ARG) 32', Leandro Planas (ARG) 34'

24 listopada 8 - 3 Linkou Gymnasium

Vahid Shamsaee (IRN) 2', Mohammad Reza Heidarian (IRN) 8', Mohammad Reza Heidarian (IRN) 16', Kazem Mohammadi (IRN) 17', Pillin Guerra (CUB) 23', Boris Saname (CUB) 33', Mahmoud Lotfi (IRN) 35', Farhad Fakhim (IRN) 37', Vahid Shamsaee (IRN) 39', Vahid Shamsaee (IRN) 40', Mohammad Reza Heidarian (IRN) 40' samobójczy

24 listopada 0 - 1 Linkou Gymnasium

Esteban González (ARG) 19'

26 listopada 6 - 1 Linkou Gymnasium

Carlos Sánchez (ARG) 10' karny, Vahid Shamsaee (IRN) 16', Hernán Garcías (ARG) 33', Esteban González (ARG) 35', Fernando Wilhelm (ARG) 36' karny, Fernando Wilhelm (ARG) 36' karny, Fernando Wilhelm (ARG) 39' karny

26 listopada 5 - 0 Linkou Gymnasium

Joel Queirós (POR) 7', Ivan (POR) 11', Majo (POR) 26', Joel Queirós (POR) 31', André (POR) 39' karny

Grupa E | edytuj kod

Włochy

Hiszpania

Portugalia

Czechy

28 listopada 2 - 0 Linkou Gymnasium

Javi Rodríguez (ESP) 23', Javi Rodríguez (ESP) 32'

28 listopada 0 - 0 Linkou Gymnasium

29 listopada 2 - 3 Linkou Gymnasium

Javi Rodríguez (ESP) 1', Luis Amado (ESP) 8' samobójczy, Fabiano (ITA) 19', Orol (ESP) 20' samobójczy, Marcelo (ESP) 30'

29 listopada 4 - 8 Linkou Gymnasium

Joel Queirós (POR) 4', Vít Blažej (CZE) 7', Joel Queirós (POR) 10', Roman Musial (CZE) 14', Martin Dlouhý (CZE) 16', Ivan (POR) 20', André (POR) 22', Gonçalo (POR) 23', Leo (POR) 33', Gonçalo (POR) 34', Vít Blažej (CZE) 38', Joel Queirós (POR) 39' karny

1 grudnia 3 - 1 Linkou Gymnasium

Joel Queirós (POR) 6', Marcelo (ESP) 6', Fran Serrejón (ESP) 12', Marcelo (ESP) 30'

1 grudnia 0 - 3 Linkou Gymnasium

GRANA (ITA) 8', Edgar Bertoni (ITA) 12', Sandro Zanetti (ITA) 30'

Grupa F | edytuj kod

Brazylia

Argentyna

Ukraina

USA

28 listopada 6 - 0 National Taiwan University

Falcão (BRA) 7', Indio (BRA) 14', Falcão (BRA) 21', Falcão (BRA) 24', Indio (BRA) 25', Ołeksandr Kosenko (UKR) 28' samobójczy

28 listopada 2 - 1 National Taiwan University

Diego Giustozzi (ARG) 5', Fernando Wilhelm (ARG) 20' karny, Johnny Torres (USA) 40'

29 listopada 2 - 1 National Taiwan University

Simi (BRA) 2', Simi (BRA) 6', Hernán Garcías (ARG) 17'

29 listopada 3 - 1 National Taiwan University

Serhij Sytin (UKR) 19', Johnny Torres (USA) 20', Serhij Sytin (UKR) 24', Witalij Nesteruk (UKR) 40'

1 grudnia 8 - 5 National Taiwan University

Falcão (BRA) 5', Fininho (BRA) 9', Manoel Tobias (BRA) 11', Steve Butcher (USA) 12', Falcão (BRA) 25', Pablo (BRA) 26', John Ball (USA) 32', Pat White (USA) 34', Schumacher (BRA) 37', Johnny Torres (USA) 38', Indio (BRA) 39', Jamar Beasley (USA) 39', Indio (BRA) 40'

1 grudnia 0 - 0 National Taiwan University

Półfinały | edytuj kod

3 grudnia 2 - 2 po dogr. karne 4 - 5 Tajpej / National Taiwan University

Andreu (ESP) 23', Pablo (BRA) 26', Marcelo (ESP) 35', Simi (BRA) 35'

3 grudnia 7 - 4 Tajpej / National Taiwan University

Vinicius Bacaro (ITA) 2', Fabiano (ITA) 9', Vinicius Bacaro (ITA) 12', Carlos Sánchez (ARG) 28', Andre Vicentini (ITA) 32', Marcelo Giménez (ARG) 34', Adriano Foglia (ITA) 34', Vinicius Bacaro (ITA) 35' karny, Fernando Wilhelm (ARG) 35' karny, Diego Giustozzi (ARG) 38' samobójczy, Marcelo Giménez (ARG) 40'

Mecz o 3. miejsce | edytuj kod

5 grudnia 7 - 4 Tajpej / National Taiwan University

Falcão (BRA) 1', Falcão (BRA) 6', Carlos Sánchez (ARG) 9', Falcão (BRA) 12', Schumacher (BRA) 17', Euler (BRA) 18', Indio (BRA) 19', Carlos Sánchez (ARG) 23', Diego Giustozzi (ARG) 29', Diego Giustozzi (ARG) 30', Schumacher (BRA) 36'

Finał | edytuj kod

Składy:

Hiszpania

1 Luis Amado (bramkarz), 2 Julio (kapitan), 5 Orol, 7 Javi Rodríguez, 14 Marcelo, 12 Rafa (bramkarz), 13 Paco Sedano (bramkarz), 3 Torras, 4 Fran Serrejón, 6 Pipe, 8 Kike, 9 Andreu, 10 Limones, 11 Alberto Cogorro, Trener: Javier Lozano (ESP)

Włochy

12 Alexandre Feller (bramkarz) 4 Montovaneli, 5 Salvatore Zaffiro (kapitan), 6 Edgar Bertoni, 13 Sandro Zanetti, 15 Marco Ripesi (bramkarz), 2 GRANA, 3 Pellegrini, 7 Vinicius Bacaro, 8 Andre Vicentini, 9 Fabiano, 10 Adriano Foglia, 11 Morgado, 14 Rodrigo Bertoni, Trener: Alessandro Nuccorini (ITA)

Najlepsi strzelcy | edytuj kod

Falcão 13 goli

Marcelo 9 goli

Joel Queirós 7 goli

Simi 7 goli

Wael Abdel Mawla 6 goli

Nagrody | edytuj kod

Złota Piłka: Falcão

Złoty But: Falcão

Fair Play: Brazylia

Na podstawie artykułu: "Mistrzostwa Świata w Futsalu 2004" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy