Mistrzostwa Europy Mikstów w Curlingu 2007

Mistrzostwa Europy Mikstów w Curlingu 2007 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Europy Mikstów w Curlingu 2007 odbyły się w dniach 2429 września, w Madrycie. Imprezę rozegrano w Dreams Palacio de Hielo. Obrońcą tytułu mistrzowskiego była Szkocja, która ostatecznie zajęła 8 miejsce.

Mistrzem Europy została Walia pokonując w finale Danię 6:5.

Dzień pierwszy przeznaczony był na treningi drużyn i ceremonię otwarcia. Pierwsza sesja meczów rozpoczęła się 25 września o 10:00. Piąty dzień był przeznaczony na sesje dogrywkowe i ćwierćfinały, w ostatni dzień rozegrane zostały półfinały i finały.

Podium Mistrzostw Polski, reprezentacja na dole, od lewej: Wojciech Ratajczak, Rafał Janowski, Małgorzata Janowska, Katarzyna Ratajczak Pełny skład reprezentacji

Spis treści

Eliminacje w Polsce | edytuj kod

Eliminacjami w Polsce tak jak w większości krajów były mistrzostwa kraju. W przypadku Polski odbyły się pomiędzy 20 a 22 kwietnia w Warszawie, na lodowisku Torwar II. Tytuł mistrza Polski zdobyła drużyna City Curling Club Amber Yeti Warszawa, która pokonała w finale obrońców tytułu mistrzowskiego Media CC Media Mix Warszawa.

Osobny artykuł: Mistrzostwa Polski Mikstów w Curlingu 2007.

Grupy | edytuj kod

W mistrzostwach brała udział rekordowa (24) ilość drużyn, wszystkie zostały podzielone na 4 grupy poprzez losowanie.

Początkowo miało wystartować 26 drużyn ale z rywalizacji zrezygnowała Bułgaria i Kazachstan.

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Mistrzostwa Europy Mikstów w Curlingu 2007" pochodzącego z Wikipedii