Mistrzostwa Rosji w hokeju na lodzie


Mistrzostwa Rosji w hokeju na lodzie w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Rosji w hokeju na lodzie mężczyzn – rozgrywki hokejowe, prowadzone cyklicznie - corocznie lub co sezonowo (na przełomie dwóch lat kalendarzowych) - mające na celu wyłonienie najlepszej męskiej drużyny w Rosji.

Spis treści

Historia | edytuj kod

Do rozpadu Związku Radzieckiego (w tym czasie rozgrywano Mistrzostwa ZSRR). Następnie od 1992 przez cztery sezony funkcjonowały mistrzostwa pod nazwą Międzynarodowa Hokejowa Liga (MHL) w ramach Wspólnoty Niepodległych Państw. W 1996 powołano do życia jednolite mistrzostwa Rosji rozgrywane pod nazwą Superliga. W 2008 powołano nową ligę pod nazwą Kontynentalnej Hokejowej Ligi (KHL), która jednocześnie kontynuuje narodową mistrzowską klasę dla uczestniczących w niej drużyn rosyjskich.

W sezonie KHL (2013/2014) zaistniała sytuacja,w której do finału edycji dotarła drużyna nierosyjska HC Lev Praga (Czechy). Wskutek tego kolejność na trzech pierwszych miejscach w tym sezonie nie była tożsama z równoległym przyznaniem medali w ramach mistrzostw Rosji w hokeju na lodzie. Medale mistrzostw Rosji zostały przyznane trzem pierwszym zespołom rosyjskim w fazie play-off sezonu[1]. W edycji KHL (2014/2015) przyjęto zasadę, w myśl której medale mistrzostw Rosji otrzymały trzy najlepsze zespoły sklasyfikowane po rundzie zasadniczej sezonu

Medaliści | edytuj kod

Statystyka | edytuj kod

System ligowy | edytuj kod

Aktualny
Historyczny

Przypisy | edytuj kod

  1. Медали чемпионатов России : Новости : Континентальная Хоккейная Лига (КХЛ), www.khl.ru [dostęp 2017-11-25] .

Bibliografia | edytuj kod

Zobacz też | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Mistrzostwa Rosji w hokeju na lodzie" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy