Mocne uderzenie (film 1966)


Mocne uderzenie (film 1966) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mocne uderzenie – polska komedia muzyczna z 1966 roku w reżyserii Jerzego Passendorfera.

Plenery: Warszawa, m.in. Stare Miasto i Sady Żoliborskie.

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Właśnie ma się odbyć ślub Kuby i Majki. Rodzina i goście czekają przed Urzędem Stanu Cywilnego. Nagle zjawia się tam młoda dziewczyna o imieniu Lola, która wyzywa Kubę od bigamistów i policzkuje go. Policzkuje go również panna młoda, odwołuje ceremonię i odjeżdża. Niebawem okazuje się, że Lola pomyliła Kubę ze swoim chłopakiem, gitarzystą Johnnym Tomalą. Kuba rozpoczyna więc poszukiwania Tomali, ponieważ Majka nie wierzy w historię z sobowtórem. Jego przyjaciel - reżyser telewizyjny Lelewicz organizuje konkurs młodych talentów i namawia go do występu, gdzie ma wcielić się w poszukiwanego przez Lolę Tomalę. Mimo że Kuba nie ma żadnych predyspozycji muzycznych, odnosi sukces na estradzie, staje się idolem młodzieży i przekonuje narzeczoną, że ma sobowtóra. Majka nagle przestaje interesować się urzędnikiem, a jej uwagę coraz bardziej przykuwa osoba gitarzysty. Kuba wiedzie podwójne życie, gdyż nie może zdradzić dziewczynie, że Tomala i on to ta sama osoba. Ostatecznie zrywa z kapryśną Majką i żeni się z kochającą go szczerze Lolą.

Obsada aktorska | edytuj kod

Muzyka | edytuj kod

Komedia pomyłek w reżyserii Jerzego Passendorfera, utrzymana jest w rock 'n' rollowym rytmie. Oprawę muzyczną filmu Mocne uderzenie stanowią głównie utwory zespołów z ówczesnej czołówki polskiego bigbitu, tj. Skaldowie i Niebiesko-Czarni[1]: Nie chcę odejść, Jutro odnajdę ciebie, Każdemu wolno śpiewać, Mocne uderzenie, Nie pukaj do moich drzwi, Piosenka w kolorach, Barwy piosenki, Ach.

Przypisy | edytuj kod

  1. Nina Karczmarewicz: Rusowicz, Skaldowie, Niebiesko-Czarni, czyli polski Bigbit (pol.). polskieradio.pl, 2013-03-22. [dostęp 2015-10-14].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Filmy w reżyserii Jerzego Passendorfera
Na podstawie artykułu: "Mocne uderzenie (film 1966)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy