Mornington Peninsula


Na mapach: 38°21′S 145°04′E/-38,350000 145,066667

Mornington Peninsula w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Mapa aglomeracji Melbourne Plaża na Mornington Peninsula Plaża na Mornington Peninsula Plaża na Mornington Peninsula

Mornington Peninsulapółwysep w stanie Wiktoria (Australia), położony na południowy wschód od Melbourne i otoczony przez zatoki Port Phillip, Western Port oraz Cieśninę Bassa.

Rejon turystyczny z dużą ilością plaż, winnic i miejscowości wypoczynkowych. Większość obszaru półwyspu jest obecnie uważana za część obszaru metropolitalnego Melbourne.

Zniknięcie premiera Australii | edytuj kod

17 grudnia 1967 roku premier Harold Holt poszedł pływać na plaży Cheviot Beach (obecnie na terenie Parku Narodowego Point Nepean, a w tamtym czasie był to zamknięty rejon wojskowy). Premier skoczył do wody, aby surfować, zniknął z pola widzenia i nigdy więcej go już nie widziano. Pomimo intensywnych poszukiwań nigdy nie znaleziono jego ciała. Został uznany za zmarłego 19 grudnia 1967 roku. Imię premiera Holta nosi dziś jeden z basenów w Melbourne (w dzielnicy Malvern).

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Mornington Peninsula" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy