Mykoła Kurasow


Mykoła Kurasow w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mykoła Wiktorowycz Kurasow, ukr. Микола Вікторович Курасов, ros. Николай Викторович Курасов, Nikołaj Wiktorowicz Kurasow (ur. 14 grudnia 1953 w Mińsku, Białoruska SRR) – ukraiński piłkarz pochodzenia białoruskiego, grający na pozycji obrońcy, trener piłkarski.

Spis treści

Kariera piłkarska | edytuj kod

W 1972 rozpoczął karierę piłkarską w klubie Frunzeneć Sumy. W 1976 został piłkarzem Kołosu Pawłohrad. W 1979 przeniósł się do Metałurh Dnieprodzierżyńsk, w którym zakończył karierę piłkarza w roku 1982.

Kariera trenerska | edytuj kod

Jeszcze będąc piłkarzem rozpoczął pracę szkoleniowca. W latach 1980-1981 łączył funkcje piłkarskie i trenerskie w Metałurhu Dnieprodzierżyńsk. W 1989 stał na czele amatorskiego zespołu Awtomobilist Sumy, a w 1991 po zaproszeniu Mychajła Fomenki pozostał pracować w sztabie szkoleniowym sumskiego klubu, który potem nazywał się SBTS Sumy i FK Sumy. W sierpniu 1995 został mianowany na stanowisko głównego trenera FK Sumy, który w następnym roku zmienił nazwę na Ahrotechserwis Sumy. W maju 1996 podał się do dymisji.[1] W 2007 oraz w 2010 pracował jako wicedyrektor w Szkole Sportowej Zmina Sumy. Od 2013 pracuje jako wicedyrektor klubu Barsa Sumy.[2]

Przypisy | edytuj kod

  1. Николай Викторович Курасов как тренер
  2. Курасов Микола Вікторович » Футбольний центр "Барса"

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Mykoła Kurasow" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy