NHK World-Japan


NHK World-Japan w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

NHK World-Japan(dawn.NHK World) – japoński państwowy, międzynarodowy kanał telewizyjny i radiowy należący do NHK. Usługa jest skierowana na rynek zagraniczny, podobnie jak BBC World News, CNN International, Arirang TV, DW-TV, France 24, CGTN, VOA i RT, i jest nadawana przez operatorów satelitarnych i kablowych na całym świecie, a także online i poprzez aplikacje mobilne - streaming na żywo. Siedziba kanału znajduje się w Tokio.

Kanał telewizyjny rozpoczął nadawanie 1 kwietnia 1998.

NHK World-Japan świadczy trzy usługi: NHK World Radio Japan, NHK World-Japan TV, oraz NHK World-Japan Premium. NHK World-Japan udostępnia również większość swoich programów za pośrednictwem internetowej wersji kanału telewizyjnego.

Kanał w kwietniu 2018 zmienił nazwę z NHK World na obecną.

15 stycznia 2019 uruchomiony został chiński serwis internetowy NHK Huayu Shijie, w którym emitowane są serwisy informacyjne i wybrane programy z NHK World-Japan w chińskim dubbingu i/lub z napisami[1].

Spis treści

NHK World Radio Japan (RJ) | edytuj kod

NHK World Radio Japan nadaje wiadomości, informacje i programy rozrywkowe koncentrujące się na Japonii i Azji. Rozgłośnia ta oferuje dwie usługi:

General Service nadaje programy na całym świecie w języku japońskim i angielskim. Regional Service nadaje programy w 17 językach w określonych strefach geograficznych: angielski, arabski, bengalski, birmański, chiński, francuski, hindi, indonezyjski, koreański, perski, portugalski, rosyjski, hiszpański, suahili, tajski, urdu i wietnamski. Obie usługi są dostępne na falach krótkich (SW), jak również online.

Internet | edytuj kod

Programy i treści NHK World-Japan są dostępne online.

  • NHK World-Japan - wiadomości online i transmisja na żywo
  • Radio Japan - strumieniowanie na żywo, podcasty i programy archiwalne
  • Lekcje języka japońskiego - przeredagowane wersje Basic Japanese for You i Brush Up Your Japanese.

Tylko ograniczona liczba programów jest dostępna online za darmo[2].

NHK jest dostępny w urządzeniach Apple TV, Fire TV oraz streamingowych odtwarzaczach multimedialnych Roku.

Przypisy | edytuj kod

  1. New Chinese Service ‘NHK Huayu Shijie’ Promotional Video - Information - NHK WORLD - English, web.archive.org, 1 kwietnia 2019 [dostęp 2020-01-22] [zarchiwizowane z adresu 2019-04-01] .
  2. FAQ - NHK WORLD - English, web.archive.org, 24 lutego 2015 [dostęp 2020-01-22] [zarchiwizowane z adresu 2015-02-24] .

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (kanał telewizyjny):
Na podstawie artykułu: "NHK World-Japan" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy