NPO 3


NPO 3 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

NPO 3 – trzeci kanał publicznej telewizji niderlandzkiej Nederlandse Publieke Omroep.

Spis treści

Historia | edytuj kod

Kanał uruchomiony został 4 kwietnia 1988. Oryginalnie planowano uruchomienie wspólnego kanału z belgijskim nadawcą VRT, który specjalizuje się w holendersko-flamandzkich audycjach kulturalnych, jednakże ten plan ostatecznie nie został zrealizowany.

16 września 2007 roku NPO 3 przeszedł na całkowite nadawanie w formacie panoramicznym. Przedtem niektóre audycje były już nadawane w tym formacie.

4 lipca 2009 została uruchomiona wersja w wysokiej rozdzielczości (1080i) stacji.

Oferta programowa | edytuj kod

Stacja koncentruje się głównie na dzieciach i młodych ludziach. Od godziny 6:30 do 19:00 nadawane jest pasmo poświęcone najmłodszym widzom, w którym oprócz bajek i kreskówek, nadawane są programy dokumentalne i edukacyjne. Po godzinie 19:00 następuje start pasma dla dorosłych widzów. W dniach roboczych nadawana jest opera mydlana Onderweg naar Morgen (W drodze do jutra), a także talk-show De Wereld Draait Door (Czy świat zwariował?!). Reszta ramówki to przede wszystkim: filmy, seriale obyczajowe i komediowe (zarówno są to audycje produkcji rodzimej, jak i programy zagraniczne), programy rozrywkowe, czy też transmisje sportowe (m.in. Ligę Mistrzów UEFA).

Dostęp | edytuj kod

NPO 3 można oglądać za pośrednictwem większości telewizji kablowych i platform cyfrowych na terenie Holandii. Jest dostępna w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Kanał oglądać można również na terenie Belgii i Niemiec.

Przypisy | edytuj kod

  1. Jaarrapport 2012. Stichting Kijk Onderzoek.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Oficjalna strona Beeld en Geluid wiki

Na podstawie artykułu: "NPO 3" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy