Na skraju jutra


Na skraju jutra w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Na skraju jutra (ang.: Edge of Tomorrow) – amerykański fantastycznonaukowy film akcji z 2014 roku w reżyserii Douga Limana. Adaptacja light novel Hiroshiego Sakurazaki Na skraju jutra (2004, wyd. polskie 2014).

Fabuła | edytuj kod

Niedaleka przyszłość, w której obca rasa Mimików, zaatakowała Ziemię, niszcząc wszystko na swojej drodze, jednocześnie mnożąc się na ogromną skalę. Obcy zabijają miliony ludzi, którzy są skazani na porażkę, mimo niespodziewanej wygranej pod Verdun. Agresor jest szybszy, bezwzględny i posiada telepatyczny umysł ze zdolnością manipulacji czasem.

Major Bill Cage nigdy nie widział bitwy, lecz zostaje rzucony do walki niczym szeregowiec. Podczas swojej pierwszej bitwy ginie, jednocześnie zabijając jednego z obcych samców Alfa. To sprawia, że wpada w pętlę czasu, bezustannie powtarzając ten sam dzień, który za każdym razem kończy się jego śmiercią. Przypadkiem trafia na Ritę Vrataski, osnutą legendą bojowniczkę Sił Specjalnych. Okazuje się, że jakiś czas temu przytrafiło się jej dokładnie to samo, a pętlę można zakończyć tylko przez transfuzję krwi. Rita i Cage łączą swoje siły w celu pokonania wroga.

Obsada | edytuj kod

i inni.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Na skraju jutra" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy