Nasza TV


Nasza TV w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest wersja przejrzana, która została oznaczona 30 sie 2020. Na przejrzenie oczekują zmiany w szablonach lub plikach, które są zawarte na tej stronie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nasza TVtelewizja, jako ponadregionalna sieć, rozpoczęła działalność 17 stycznia 1998 roku, na początku miała 10 stacji nadawczych w środkowej Polsce, właścicielem była spółka Polskie Media S.A.

Historia | edytuj kod

W systemie emisji naziemnej i sieciach kablowych docierała początkowo do 47% gospodarstw domowych. Dzięki współpracy ze stacją satelitarną RTL 7 niektóre programy były również dostępne w całym kraju. 3 czerwca 1999 sygnał Naszej TV pojawił się w platformie cyfrowej Wizja TV oraz w sieci PTK, stacja uruchomiła kolejne nadajniki naziemne. 31 marca 2000 roku, po przejęciu spółki Polskie Media S.A. przez nowych akcjonariuszy związanych z Polsatem, stacja zmieniła nazwę na TV4.

Na antenie Naszej TV emitowano m.in. teleturniej Sto plus jeden, który powstał w oparciu o brytyjski program o nazwie Whittle (początkowo Everybody’s Equal)[1]. Jego produkcją zajmowały się Euromedia TV i Grundy International.

Logo |

Przypisy | edytuj kod

  1. Anna Z.: Entertainment and Game Shows (ang.). euromediatv.com.pl, 24 lipca 2005. [dostęp 2020-07-26].
Na podstawie artykułu: "Nasza TV" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy