Natalia Bąk


Natalia Bąk w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Natalia Bąk (ur. 24 marca 1989) – polska tenisistka stołowa, wieloletnia członkini kadry narodowej seniorek, a od 2016 także dziennikarka sportowa Telewizji Polskiej (głównie TVP Sport).

W sezonie 2010/2011 zawodniczka klubu Stella Gniezno. W sezonie 2011/2012 zawodniczka KS Spójnia Warszawa. Od sezonu 2018/2019 zawodniczka i trenerka w klubie Spalona Mleczarnia. W polskiej ekstraklasie zadebiutowała już w wieku 16 lat.

Przygode z dziennikarstwem rozpoczynala na studiach w telewizji Orange Sport. Od 2018 przeprowadza wywiady z działaczami, trenerami i zawodnikami polskiej Ekstraklasy w piłce nożnej, emitowane na antenach Telewizji Polskiej, głównie w programie Gol w TVP Sport. W tej samej audycji naprzemiennie lub w duecie z Maciejem Szczęsnym komentuje wybrane wydarzenia minionej kolejki najwyższej ligi rozgrywek piłkarskich w Polsce w cyklu "Okiem cenzora". Występuje też w Sportowym Wieczorze, gdzie przedstawia wybrane komentarze dotyczące wydarzeń sportowych znalezione w internecie w części magazynu "Złowione w sieci"[1]. Przygotowuje również materiały i przeprowadza wywiady programie "Pełnosprawni" na antenie TVP1 oraz TVP Sport, przedstawiającym wydarzenia ze świata sportu osób niepełnosprawnych i sylwetki sportowców zmagających się z własną niepełnosprawnością[2].

Osiągnięcia | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Telewizja PolskaT.P. S.A Telewizja PolskaT.P., "Złowione w sieci". Dziennikarz TVP Sport na linie i transfer Legii Warszawa, sport.tvp.pl [dostęp 2019-07-29]  (pol.).
  2. TVP1: Pełnosprawni z wizytą na treningu Avalon Extreme [dostęp 2019-07-29]  (pol.).
Na podstawie artykułu: "Natalia Bąk" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy