Neath F.C. w europejskich pucharach


Neath F.C. w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Neath F.C. w europejskich pucharach) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Neath F.C. (wal. Clwb Pêl-droed Castell Nedd) – walijski klub piłkarski, mający siedzibę w mieście Neath, do sezonu 2011/12 występujący w Welsh Premier League.

Powstał w 2005 roku w wyniku fuzji klubów BP Llandarcy FC i Skewen Athletic, jako Neath Athetic AFC. Pierwsze dwa sezony spędził w walijskiej drugiej lidze (Welsh Division One), którą wygrał w sezonie 2006/07, uzyskując tym samym awans do Welsh Premier League. W 2008 roku wraz z przeprowadzką na nowy stadion The Gnoll zdecydowano się zmienić nazwę klubu na obecną, Neath F.C. Przez kilka kolejnych sezonów utrzymywał się on w Welsh Premier League, aby w sezonie 2010/2011 zdobyć trzecie miejsce w tych rozgrywkach. Pozwoliło to piłkarzom Neath FC zadebiutować w następnym sezonie w europejskich pucharach. Nie był to jednak udany debiut. W I rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy 2011/12 klub poniósł dwie porażki, 0:2 i 1:4 z norweskim Aalesunds FK i odpadł z dalszych rozgrywek.

W następnym sezonie klub popadł w duże problemy finansowe, których skutkiem było wykluczenie go z Welsh Premier League[1].

Europejskie puchary | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. [1] – Informacja o kłopotach klubu w jęz. angielskim.
Na podstawie artykułu: "Neath F.C. w europejskich pucharach" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy