Negative Man


Negative Man w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Negative Man, a właściwie Larry Trainor – fikcyjny superbohater z DC Comics. Postać została stworzona przez Boba Haneya, Arnolda Drake'a i Bruna Premiani[1]. Po raz pierwszy pojawiła się w My Greatest Adventure #80 z czerwca 1963. Negative Man pojawił się w serialach telewizyjnych i filmach animowanych. Po raz pierwszy w wersji aktorskiej pojawił się w serialu Titans, gdzie grał go Dwain Murphy, a głos podkładał mu Matt Bomer. Jest też jednym z głównych bohaterów serialu Doom Patrol. Rolę Murphy'ego przejął Matthew Zuk. Wciela się on w fizyczną postać Negative Mana. Bomer zaś użycza Trainorowi głosu oraz pojawia się w retrospekcjach oraz w spalonym ciele.

Spis treści

O postaci | edytuj kod

Oryginalnie Negative Man, Larry Trainor, jest jednym z założycielu Doom Patrolu, wraz z Elasti-Girl, Robotmanem oraz dr Nilesem Caulderem[2]. Podobnie jak pozostali członkowie zespołu postrzega siebie w równym stopniu jako ofiarę co superbohatera, zaś swoje umiejętności traktuje jako przypadłość, a nie jak błogosławieństwo.

Jego kariera jako superbohater zaczyna się, gdy w trakcie lotu testowym samolotem zostaje wystawiony na działanie pola radioaktywnego. Wydarzenie to sprawia, że może uwalniać ze swojego ciała ujemnie naładowaną energię – istotę nazywaną Negative Manem bądź później Negative Spiritem. Może ona latać z dużą prędkością, powodować eksplozję ciał stałych i przechodzić przez nie. Przypomina mroczną sylwetkę człowieka otoczoną jasnym blaskiem. Istota znajduje się pod kontrolą Trainora i początkowo wydaje się, że nie ma własnego umysłu. Niestety, Trainor pozbawiony drugiej postaci jest słaby i bezbronny, zaś istota pozbawiona ciała jest w stanie wytrzymać około 60 sekund bez ryzyka śmierci. Po wypadku Larry jest zmuszony do noszenia specjalnych bandaży, aby chronić osoby postronne przed promieniowaniem[1].

Występowanie | edytuj kod

Po raz pierwszy pojawił się w zeszycie My Greatest Adventure #80 (czerwiec 1963). Został wykreowany przez Arnolda Drake, Bona Haney'a oraz Bruna Premiani[3].

W innych mediach | edytuj kod

Telewizja | edytuj kod

Animacje | edytuj kod
Filmy i seriale live-action | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. a b Negative Man (Character), Comic Vine [dostęp 2019-08-08]  (ang.).
  2. Doom Patrol, [w:] ScottS. Beatty ScottS., The DC Comics Encyclopedia, 2008, s. 109, ISBN 0-7566-4119-5 .
  3. MichaelM. Browning MichaelM., The Doom Patrol Interviews: Arnold Drake, „Back Issue!”, czerwiec 2013, s. 38–41 .
  4. NellieN. Andreeva NellieN., NellieN. Andreeva NellieN., ‘Doom Patrol’: Matt Bomer To Star As Negative Man In DC Universe TV Series, Deadline, 4 października 2018 [dostęp 2019-08-08]  (ang.).
  5. CharlesCh. Pulliam-Moore CharlesCh., Doom Patrol's Nuanced Reimagining of Negative Man Adds Depth to the Show, io9 [dostęp 2019-08-08]  (ang.).
  6. Titans TV Series Doom Patrol Adds Negative Man (Exclusive), Den of Geek [dostęp 2019-08-08]  (ang.).
Na podstawie artykułu: "Negative Man" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy