Newswire


Newswire w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Newswire to medium, którego zadaniem jest zbieranie informacji, komunikatów i materiałów prasowych (tzw. press release)z różnych źródeł, ich agregowanie i dystrybucja.

Materiały w ramach samego newswire'a są grupowane (np. w kategorie tematyczne) i systematyzowane tak, aby łatwo mogli z nich skorzystać docelowi adresaci.

Ważną cechą newswire'a jest dystrybucja zebranych informacji. Główną grupę odbiorców stanowią media – użytkownicy szczególnie zainteresowani aktualnymi informacjami. Newswire to serwis internetowy ukierunkowany na publikację aktualnych informacji oraz wydarzeń, zatem z jego zasobów mogą skorzystać, choć często w ograniczonej formie, zwykli użytkownicy Internetu.

Polskie newswire'y | edytuj kod

Cafe News – aplikacja typu "agregator aktualności", umożliwiająca dostęp do informacji udostępnianych przez administratora lub zdefiniowanych przez użytkownika. Udostępniane informacje pochodzą m.in. z serwisów partnerskich. Newswire nie posiada redakcji.

Jedną z form, w jakich może występować newswire'a jest także agencja prasowa, ukierunkowana stricte na dostarczanie informacji redakcjom telewizyjnym, prasowym, radiowym, czy internetowym.

Przykłady agencji prasowych w Polsce Polska Agencja Prasowa (PAP), Katolicka Agencja Informacyjna (KAI)

Na podstawie artykułu: "Newswire" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy