Nick Jr. (Polska)


Nick Jr. (Polska) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest najnowsza wersja przejrzana, która została oznaczona 27 maj 2021. Od tego czasu wykonano 5 zmian, które oczekują na przejrzenie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nick Jr. – polskojęzyczna wersja amerykańskiego kanału dziecięcego Nick Jr. emitowanego przez MTV Networks Polska. Oferta programowa przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat.

Jest to drugi z cyklu dziecięcych i zarazem siostrzany kanał dostępnego w Polsce Nickelodeona również emitowanego przez MTV Networks. Przekaz satelitarny został wprowadzony w miejsce Nickelodeon Europe na satelicie Hot Bird. Poza polską ścieżką kanał był wyposażony także w angielską, arabską, chorwacką, rosyjską, rumuńską, serbską i węgierską wersję językową. Od 1 listopada 2015 roku kanał posiada tylko polską i oryginalną ścieżkę językową, a Cyfrowy Polsat ma jeszcze licencję na czeską, rumuńską, bułgarską, węgierską, serbską i słoweńską ścieżkę[1].

Stacja emituje program 24 godziny na dobę. W ofercie programowej kanału znajdują się m.in: Psi patrol i Blaze i mega maszyny.

Spis treści

Programy Nick Jr. | edytuj kod

Emitowane dawniej | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Nick Jr. Europe z 19,2°E. Wkrótce polski feed na 13°E?. SATKurier, 2015-10-10. [dostęp 2015-11-25].

Bibliografia | edytuj kod

Kanały należące do ViacomCBS Networks EMEAA (Polska) Kanały i bloki programowe dziecięce i młodzieżowe nadające w języku polskim
Na podstawie artykułu: "Nick Jr. (Polska)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy