Nicole Thomas-Mauro


Nicole Thomas-Mauro w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nicole Thomas-Mauro (ur. 6 czerwca 1951 w Reims) – francuska polityk, działaczka społeczna, eurodeputowana w latach 1999–2004.

Życiorys | edytuj kod

Zaangażowana w działalność społeczną, została przewodniczącą stowarzyszenia rodzin. Przystąpiła do Ruchu dla Francji, objęła funkcję koordynatora tego ugrupowania w regionie Szampania-Ardeny[1].

W wyborach w 1999 z ramienia listy wyborczej organizowanej przez jej partię i przez RPF uzyskała mandat posłanki do Parlamentu Europejskiego V kadencji. Była z dwuletnią przerwą członkinią grupy Unii na rzecz Europy Narodów, pracowała w Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia oraz w Komisji Ochrony Środowiska, Zdrowia i Ochrony Konsumentów. W PE zasiadała do 2004[2].

W 2002 przyłączyła się tworzonego przez działaczy Zgromadzenia na rzecz Francji ruchu politycznego Nation et Progrès, który stowarzyszył się z Unią na rzecz Ruchu Ludowego[3]. Później sama również została członkinią UMP. Związana także od wielu lat z organizacją Rotary International i jej klubem w Reims, była m.in. jego przewodniczącą.

Przypisy | edytuj kod

  1. Elections Parlement européen 1999. France (fr.). europarl.europa.eu. [dostęp 17 marca 2011].
  2. Profil na stronie Parlamentu Europejskiego. [dostęp 17 marca 2011].
  3. Rassemblement pour la France (RPF) (fr.). france-politique.fr. [dostęp 17 marca 2011].
Na podstawie artykułu: "Nicole Thomas-Mauro" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy