Niebezpieczna


Niebezpieczna w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Niebiezpieczna (hiszp. Peligrosa) – wenezuelska telenowela z 1994 roku.

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Luis Fernando poznaje piękną Elisę – dziewczynę pochodzącą z ubogiej dzielnicy, która zarabia na życie jako kieszonkowiec. Początkowo chce ją tylko wykorzystać, by wywrzeć zemstę na swoim koledze. Z czasem zakochuje się w niej. Para nie może się jednak pobrać, gdyż Luis jest zaręczony z Clementyną, w dodatku jego rodzina uznałaby takie małżeństwo za mezalians. Przez jakiś czas Luis waha się między Clementyną i Elizą, gdyż obie kobiety na swój sposób kocha. W końcu żeni się z tą pierwszą, czego jednak później żałuje.

Drugim wątkiem serialu są losy Jessiki Lares, pięknej i zmysłowej kobiety, która w rzeczywistości jest seryjną morderczynią.

Trzecim wątkiem jest historia księdza, brata Luisa, który w odróżnieniu od niego jest osobą odpowiedzialną i stara się godnie wykonywać obowiązki kapłana. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż ksiądz, jako przystojny mężczyzna, spotyka na swojej drodze wiele pięknych kobiet, które usiłują sprowadzić go na złą drogę. Jedną z zakochanych w nim kobiet jest Jessica, która zrobi wszystko, by go zdobyć.

Obsada | edytuj kod

Wersja polska | edytuj kod

W Polsce telenowela była emitowana w paśmie wspólnym TVP Regionalnej w 1996 roku. Opracowaniem i udźwiękowieniem zajęła się Telewizja Polska SA oddział w Poznaniu. Autorem tekstu był Cezary Długosz. Lektorem serialu był Sławomir Bajer[1]

Przypisy | edytuj kod

  1. "Niebezpieczna" WOT, telenowela, fragment odcinka - 1994/1995 – materiał filmowy w bazie youtube.com

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Niebezpieczna" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy