Niech nas zobaczą


Niech nas zobaczą w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Jeden z 30 plakatów kampanii „Niech nas zobaczą”

„Niech nas zobaczą” – pierwsza w Polsce społeczno-artystyczna kampania mająca przeciwdziałać homofobii i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną, która została zorganizowana przez Kampanię Przeciw Homofobii. Akcja została przeprowadzona w 2003 roku, prezentując trzydzieści par gejów i lesbijek na fotografiach pokazywanych na billboardach i w galeriach. Autorką zdjęć jest Karolina Breguła.

Kampania została zapoczątkowana otwarciem wystawy „Niech nas zobaczą” w Galerii Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych „Pałacyk”. Także w tym samym czasie ruszyła akcja billboardowa w Warszawie, Krakowie, Sosnowcu oraz Trójmieście. Początkowa miała się tym zajmować firma AMS, która miała rozmieścić 500 citylightów, jednak wycofała się w ostatniej chwili. AMS została zastąpiona przez firmę Cityboard Media, na której rozwieszonych plakatach dokonywano aktów wandalizmu. Po niedługim czasie firma Cityboard Media również wycofała się z projektu.

Poza Warszawą wystawa zdjęć odbyła się w:

Przypisy | edytuj kod

  1. Niech Nas Zobaczą – wystawa fotografii. ACK UMCS Chatka Żaka. [dostęp 2010-03-17].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Niech nas zobaczą" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy