Niedzieliska (Jaworzno)


Na mapach: 50°13′43″N 19°15′27″E/50,228611 19,257500

Niedzieliska (Jaworzno) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Dzielnice Jaworzna

Niedzieliskadzielnica Jaworzna[1][2] położona w środkowej części miasta.

Graniczy ze Śródmieściem od południa, od południowego zachodu z zachodnim obszarem przemysłowym (Wesołe Miasteczko), od zachodu z dzielnicą Dąbrowa Narodowa, od północy z dzielnicą Szczakowa, od wschodu poprzez niedziałający kamieniołom (obecnie w jego zachodniej części działa Ośrodek Edukacji Geologiczno-Ekologicznej GEOsfera) z dzielnicą Dobra. W skład parafii Niedzieliska wchodzą osiedla: Cegielniana, Chrusty, Niedzieliska-Dolinka, Gigant, Sfera I i II oraz w całości ulica Szczakowska.

Przez dzielnicę przebiega Droga krajowa nr 79 łącząca Kraków z Bytomiem. Przy skrzyżowaniu DK 79 z drogą prowadzącą na dworzec kolejowy do Szczakowej znajdują się budynki wygaszonej KWK Jan Kanty.

Zobacz też | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 13 grudnia 2012 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części (Dz.U. z 2013 r. poz. 200)
  2. Państwowy Rejestr Nazw Geograficznych – miejscowości – format XLSX, Dane z państwowego rejestru nazw geograficznych – PRNG, Główny Urząd Geodezji i Kartografii, 1 stycznia 2022

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Dzielnice Jaworzna

Na podstawie artykułu: "Niedzieliska (Jaworzno)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy