Nigdy w życiu! (film)


Nigdy w życiu! (film) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nigdy w życiu!polski film fabularny (komedia romantyczna) z 2004 roku, nakręcony na podstawie powieści Katarzyny Grocholi pod tym samym tytułem.

Spis treści

Twórcy filmu | edytuj kod

Obsada | edytuj kod

Fabuła | edytuj kod

Po kilkunastu latach zgodnego pożycia mąż Tomasz Kozłowski (Jan Frycz) oznajmia Judycie Kozłowskiej (Danuta Stenka), że odchodzi do innej, młodszej, która jest w ciąży. Kobieta musi zacząć życie od nowa. Nie jest to łatwe, ponieważ współpracując z popularnym pismem kobiecym, w którym odpowiada na listy czytelniczek, nigdy nie zarabiała dużych pieniędzy.

Judyta wraz z dorastającą, piętnastoletnią córką Tosią (Joanna Jabłczyńska) muszą opuścić mieszkanie, które należy do męża. Judyta chce wprowadzić się do rodziców, ale dowiaduje się, że oni również rozstają się. W życiu towarzyszy Judycie przyjaciółka Ula. Judyta postanawia przeprowadzić się pod Warszawę, gdzie zaczyna budować własny dom. Nadal pracuje w piśmie, przez które nawiązuje korespondencję z Leonem Zakrzewskim, który napisał do redakcji list o poradę i wsparcie jako zdradzony oraz porzucony mąż. Parę miesięcy później Judyta urządza parapetówkę. Na przyjęciu pojawia się towarzyszący koleżance z pracy przystojny Adam (Artur Żmijewski) – pracownik działu marketingu tego samego wydawnictwa, w którym się podkochuje. Po kilku miesiącach znajomości postanawiają zamieszkać ze sobą. Między parą dochodzi jednak do nieporozumienia – Judyta oskarża Adama o czytanie jej e-maili i zrywa z nim kontakt. Adam szykuje się do wyjazdu za granicę.

Niedługo później Judyta odzyskuje dostęp do poczty elektronicznej, dowiadując się, że Adam nie był w niczym winny. E-maile, które cytował, sam napisał pod zmienionym nazwiskiem jako Leon Zakrzewski. Gdy Judyta dowiaduje się o tym, za wszelka cenę postanawia go zatrzymać, co udaje się jej w ostatniej chwili przed jego odlotem do Ameryki Południowej. Adam pojawia się zaalarmowany jej telefonem na moście Świętokrzyskim, gdzie zabrakło jej benzyny. Przemoczeni deszczem, lecz szczęśliwi, spychają pojazd w kierunku stacji benzynowej.

Opinie i nagrody | edytuj kod

Film nie spotkał się z pozytywnymi ocenami krytyków, którzy w najlepszym wypadku uznawali go za przeciętny. Inaczej było z widzami, których zachęciła kampania reklamowa i nazwiska aktorów znanych z seriali. „Nigdy w życiu!” otrzymało nominację do nagrody Orła w kategorii Najlepszy Dźwięk.

Informacje dodatkowe | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Nigdy w życiu! (film)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy