Nokia N91


Nokia N91 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nokia N91 – model telefonu komórkowego (smartfon) firmy Nokia. Wyposażony jako jeden z nielicznych telefonów w dysk HDD.

Spis treści

Historia | edytuj kod

Nokia N91, była jednym z trzech pierwszych telefonów serii N, przedstawionej przez fiński koncern w kwietniu roku 2005[1]. Wejście na rynek miało się odbyć zaraz przed Świętami Bożonarodzeniowymi, lecz najpierw premierę przełożono na pierwszy, a następnie na drugi kwartał 2006 roku. Oficjalnym powodem były kłopoty techniczne. Smartphone, trafił ostatecznie na sklepowe półki na początku maja, 2006 roku, ponad rok po pierwszym zaprezentowaniu modelu.

Telefon | edytuj kod

Telefon, na 90 procentach powierzchni, chroni obudowa z nierdzewnej stali. Na jednej z większych ścian, znajduje się 2,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 176x208 pikseli, mogący wyświetlić ponad 262 tysiące kolorów. Na tej samej części smartfona znajduje się typowy rozstaw klawiszy dla telefonów z systemem operacyjnym Symbian s60, z jednym wyjątkiem. Klawisz Menu został usytuowany na boku. Po drugiej stronie znajdują się dwa klawisze do sterowania głośnością muzyki, głośnik oraz wejście mini-USB. Klawiatura, została umieszczona pod wysuwaną częścią obudowy, na której znajduje się 5 klawiszy dedykowanych do odtwarzania muzyki. Na górnej części telefonu producent umieścił przycisk do włączania i wyłączania telefonu, lecz w tym modelu umieszczono tam jeszcze wejście 3.5 mm na słuchawki oraz przełącznik do blokowania klawiatury. Po przeciwnej stronie telefonu znajduje się wejście na szybką ładowarkę.

Pojemność pamięci | edytuj kod

Dysk HDD używany w Nokii N91 Porównanie skali dysku.


Linki zewnętrzne | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Notatka na stronie Nokii
  2. Przyjęte normy: 4 GB = 3800 MB, 1 minuta mp3 to 1,33 MB, jedno zdjęcie = 500 kB, 1 minuta wideo o rozdzielczości 176x208 = 1,8 MB
Na podstawie artykułu: "Nokia N91" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy