Nordisk Polska


Nordisk Polska w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nordisk Polska – operator telekomunikacyjny, którego wyłącznym właścicielem jest firma Polkomtel Sp. z o.o., jeden z największych operatorów telefonii komórkowej w Polsce

Spis treści

Informacje ogólne | edytuj kod

Operator telekomunikacyjny, wykorzystujący technologię CDMA, która jest alternatywą dla powszechnie stosowanej w Polsce i Europie technologii GSM

Historia | edytuj kod

10 maja 2006 r. Polskie Sieci Dyspozytorskie Sp. z o.o. (obecnie Nordisk Polska Sp. z o.o.) zostają zwycięzcą przetargu na rezerwację częstotliwości dla cyfrowej sieci ruchomej typu dyspozytorskiego na obszarze całego kraju w zakresie częstotliwości 410 – 430 MHz. W przetargu firma pokonuje dwóch innych kandydatów, którym UKE zarzuca błędy w złożonych wnioskach. Nowy operator za rezerwację częstotliwości zapłacił 16,1 mln zł. Wygrany przetarg uprawnia firmę do wykorzystywania zarezerwowanej częstotliwości do dnia 31 grudnia 2020 r.

Oferowane usługi | edytuj kod

Telefon-CDMAfon: jest usługą telefoniczną stacjonarną, w której sam telefon może być przenośny w granicach strefy numeracyjnej, wielofunkcyjny aparat telefoniczny, przenośny w granicach sfery numeracyjnej, do instalacji i używania usługi niepotrzebne są żadne gniazdka, przyłącza, kable w budynku, wizyta montera. Transmisja głosu odbywa się bezprzewodowo.

Internet-CDMAil@: jest usługą szerokopasmowej, mobilnej transmisji danych, charakteryzuje się dużą stabilnością połączenia, wysoką jakością, większą pojemnością systemu, zasięgiem w miejscach gdzie nie dociera inny mobilny Internet, umożliwia transmisję danych do abonenta na poziomie do 3,1 Mbps oraz korzystanie z limitu transferu do 8,5 GB gwarantuje bezpieczeństwo połączenia ma przenośny, kieszonkowy modem, który można podłączać do dowolnego komputera, nie wymaga specjalnych przyłączy, gniazdek lub kabla w budynku, wizyty montera – można go używać wszędzie tam, gdzie jest sieć. działa na zasadzie bezprzewodowej, szerokopasmowej transmisji danych.

Trunking-CDMA (GoTa)

Zobacz też | edytuj kod

Bibliografia | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Nordisk Polska" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy