Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008


Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nową Zelandię na XXIX Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie reprezentowało 182 sportowców (97 mężczyzn, 85 kobiet) w 17 dyscyplinach.

Był to 23 start Nowej Zelandii na letnich igrzyskach olimpijskich (w tym dwa razy jako Australazja).

Spis treści

Zdobyte medale | edytuj kod

Złote | edytuj kod

Srebrne | edytuj kod

Brązowe | edytuj kod

Reprezentanci | edytuj kod

Badminton | edytuj kod

Mężczyźni

  • John Moody - gra pojedyncza - odpadł w 1/16 finału

Gra mieszana

Hokej na trawie | edytuj kod

Mężczyźni

Ryan Archibald, Gareth Brooks, Phillip Burrows, Simon Child, Benjamin Collier, Dean Couzins, Steven Edwards, Casey Henwood, Blair Hopping, David Kosoof, Shea McAleese, James Nation, Kyle Pontifex, Bradley Shaw, Hayden Shaw, Paula Woolforda

7. miejsce

Kobiety

Stacey Carr, Jaimee Claxton, Tara Drysdale, Gemma Flynn, Krystal Forgesson, Joanne Galletly, Sheree Horvath, Lizzy Igasan, Bet Jurgeleit, Emily Naylor, Kimberley Noakes, Caryn Paewai, Niniwa Roberts, Kate Saunders, Kayla Sharland, Anita Wawatai

12. miejsce

Jeździectwo | edytuj kod

WKKW | edytuj kod

Mężczyźni

Kobiety

Drużynowo

Skoki | edytuj kod

Mężczyźni

Kobiety

Drużynowo

Kajakarstwo | edytuj kod

Kajakarstwo klasyczne | edytuj kod

Mężczyźni

Kobiety

  • Erin Taylor - K-1 500 m - odpadła w półfinale (10. miejsce)

Kajakarstwo górskie | edytuj kod

Kobiety

  • Luuka Jones - K-1 - odpadła w eliminacjach (21., ostatnie miejsce)

Kolarstwo | edytuj kod

BMX | edytuj kod

Mężczyźni

  • Marc Willers - odpadł w półfinale (16., ostatnie miejsce)

Kobiety

Kolarstwo górskie | edytuj kod

Mężczyźni

Kobiety

Kolarstwo szosowe | edytuj kod

Mężczyźni

Kobiety

Kolarstwo torowe | edytuj kod

Mężczyźni

Kobiety

Koszykówka | edytuj kod

Kobiety

Suzie Bates, Claire Bodensteiner, Micaela Cocks, Jillian Harmon, Aneka Kerr, Angela Marino, Jessica McCormack, Kate McMeeken-Ruscoe, Charmian Purcell, Natalie Purcell, Lisa Wallbutton, Noni Wharemate

odpadły w fazie grupowej

Lekkoatletyka | edytuj kod

Mężczyźni

  • James Dolphin - 200 metrów - odpadł w eliminacjach (37. miejsce)
  • Nick Willis - 800 metrów - nie startował; 1500 metrów - srebrny medal
  • Adrian Blincoe - 5000 metrów - odpadł w eliminacjach (27. czas)
  • Stuart Farquhar - rzut oszczepem - odpadł w eliminacjach (20. miejsce)

Kobiety

Piłka nożna | edytuj kod

Mężczyźni

Michael Boxall, Jeremy Brockie, Daniel Ellensohn, Simon Elliott, Craig Henderson, Ian Hogg, Samuel Jenkins, Chris Killen, Liam Little, Samuel Messam, Ryan Nelsen, Steven Old, Jack Pelter, Cole Peverley, Aaron Scott, Jacob Spoonley, Cole Tinkler, Shaun Van Rooyen

Odpadli w fazie grupowej

Kobiety

Jenny Bindon, Abby Erceg, Anna Green, Amber Hearn, Kristy Hill, Rachel Howard, Katie Hoyle, Emma Kete, Renee Leota, Emily McColl, Hayley Moorwood, Marlies Oostdam, Ria Percival, Alexandra Riley, Merissa Smith, Rebecca Smith, Rebecca Tegg, Kirsty Yallop

Odpadły w fazie grupowej

Pływanie | edytuj kod

Mężczyźni

Kobiety

  • Elizabeth Coster - 100 metrów stylem grzbietowym - odpadła w półfinale (16. czas)
  • Melissa Ingram - 100 metrów stylem grzbietowym - odpadła w eliminacjach (20. czas); 200 metrów stylem grzbietowym - odpadła w półfinale (11. czas)
  • Helen Norfolk - 200 metrów stylem zmiennym - odpadła w eliminacjach (18. czas); 400 metrów stylem zmiennym - odpadła w eliminacjach (24. czas)
  • Helen Norfolk, Lauren Boyle, Hayley Palmer, Natasha Hind - sztafeta 4x200 metrów stylem dowolnym - dyskwalifikacja

Pływanie synchroniczne | edytuj kod

Podnoszenie ciężarów | edytuj kod

Mężczyźni

Strzelectwo | edytuj kod

Mężczyźni

  • Robbie Eastham - karabin dowolny leżąc 50 metrów - odpadł w eliminacjach (14. miejsce)
  • Yang Wang - pistolet pneumatyczny 10 metrów - odpadł w eliminacjach (39. miejsce)
  • Graeme Ede - rzutki, trap - odpadł w eliminacjach (20. miejsce); rzutki, trap podwójny - odpadł w eliminacjach (18 miejsce)

Kobiety

Taekwondo | edytuj kod

Mężczyźni

Kobiety

  • Robyn Cheong - 57kg - odpadła w finale repasaży (sklasyfikowana na 7. miejscu)

Tenis ziemny | edytuj kod

Kobiety

Triathlon | edytuj kod

Mężczyźni

Kobiety

Wioślarstwo | edytuj kod

Mężczyźni

Kobiety

Żeglarstwo | edytuj kod

Mężczyźni

Kobiety

Open

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Nowa Zelandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy