Ołeksandr Babycz


Ołeksandr Babycz w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ołeksandr Ołeksandrowycz Babycz, ukr. Олександр Олександрович Бабич (ur. 15 lutego 1979 w Ałczewsku, w obwodzie ługańskim) – ukraiński piłkarz, grający na pozycji obrońcy, a wcześniej pomocnika, trener piłkarski.

Spis treści

Kariera piłkarska | edytuj kod

Kariera klubowa | edytuj kod

Wychowanek Szkoły Piłkarskiej Dnipro Dniepropetrowsk. W 1997 rozpoczął karierę piłkarską w drugoligowej drużynie Kremiń Krzemieńczuk. Również występował w farm klubie Hirnyk-Sport Komsomolsk. Na początku 1998 został zaproszony do Dnipra Dniepropetrowsk, ale grał tylko w drugiej i trzeciej drużynie klubu. Latem 2001 został piłkarzem Polihraftechniki Oleksandria, a po zakończeniu sezonu wyjechał do Rosji, gdzie przez trzy lata bronił barw Anży Machaczkała. Latem 2005 powrócił do Ukrainy, gdzie został piłkarzem Metalista Charków. W styczniu 2009 przeszedł do Czornomorca Odessa[1], w którym latem 2010 został wybrany na kapitana drużyny. W lutym 2012 postanowił zakończyć karierę piłkarską[2].

Kariera trenerska | edytuj kod

Po zakończeniu kariery piłkarza rozpoczął pracę szkoleniową. Najpierw pracował z drużynami U-19 oraz U-21 Czornomorca Odessa. 16 grudnia 2014 po odejściu Romana Hryhorczuka awansował na stanowisko pełniącego obowiązki głównego trenera Czornomorca Odessa[3]. 21 sierpnia 2017 podał się do dymisji[4]. 22 września 2017 stał na czele FK Mariupol[5].

Sukcesy i odznaczenia | edytuj kod

Sukcesy klubowe | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. UA-Футбол. Александр Бабич: "Рад, что продолжу свою карьеру в Одессе"
  2. UA-Футбол. Александр Бабич завершил карьеру
  3. Александр Бабич: Акцент будем делать на молодежь - UA-Футбол
  4. Наставник Чорноморця Олександр Бабич подав у відставку - UA-Футбол
  5. Маріуполь оголосив про призначення Бабича на посаду головного тренера - UA-Футбол

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Ołeksandr Babycz" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy