Ołeksandr Porycki


Ołeksandr Porycki w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ołeksandr Iwanowycz Porycki, ukr. Олександр Іванович Порицький, ros. Александр Иванович Порицкий, Aleksandr Iwanowicz Poricki (ur. 22 sierpnia 1970 w Chmielnickim) – ukraiński piłkarz, grający na pozycji bramkarza, trener piłkarski.

Spis treści

Kariera piłkarska | edytuj kod

Wychowanek Szkoły Sportowej nr 1 w Chmielnickim. Pierwszy trener Jurij Szapowałow. W 1987 rozpoczął karierę piłkarską w klubie Podilla Chmielnicki. W 1989 został piłkarzem zespołu Karpaty Kamionka Bużańska. Po uzyskaniu niepodległości przez Ukrainę debiutował w składzie Krystału Czortków. Latem 1993 został zaproszony do wyższoligowego Weresu Równe, ale rozegrał tylko jeden mecz w Pucharze Ukrainy. W połowie marca 1994 powrócił do Podilla Chmielnicki. Latem 2000 przeniósł się do FK Krasiłów, a po zakończeniu sezonu odszedł do Frunzeńca Sumy. W 2002 bronił barw amatorskiego zespołu Sokił Brzeżany, a podczas przerwy zimowej sezonu 2002/03 po raz kolejny wrócił do Podilla Chmielnicki, w którym zakończył karierę piłkarza w końcu 2003 roku. Potem grał w zespołach amatorskich Iskra-Podilla Teofipol i Zoria Chorostków.

Kariera trenerska | edytuj kod

Po zakończeniu kariery piłkarza rozpoczął pracę szkoleniowca. Najpierw pracował w Szkole Piłkarskiej w Chmielnickim[1]. Potem przyłączył się do sztabu szkoleniowego Dynamo-Chmelnyćkyj Chmielnicki, w którym pomagał trenować bramkarzy[2]. Kiedy trener Wiktor Murawski podał się do dymisji, od lutego do kwietnia pełnił obowiązki głównego trenera klubu[3]. Potem dalej pomagał trenować bramkarzy w chmielnickim klubie[4]. W lipcu 2013 został zaproszony do sztabu szkoleniowego klubu Wołyni Łuck, gdzie pomagał trenować bramkarzy drużyny U-21[5].

Sukcesy i odznaczenia | edytuj kod

Sukcesy piłkarskie | edytuj kod

Podilla Chmielnicki

Przypisy | edytuj kod

  1. Юнаки вшанували Олександра Громницького | Новини Вінниці - 20 хвилин
  2. Порицький: “Ми не заслуговували на поразку” - Новости Хмельницкого - Хмельницкий - бизнес портал
  3. Головний тренер „Динамо” (Хмельницький) подав у відставку - UA-Футбол
  4. „Динамо"-"Десна” 1:0 - сенсаційна перемога | Новини Хмельницького „Є” | ye.ua
  5. Спорт у Луцьку: плани «Волині» молодої

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Ołeksandr Porycki" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy