Od przedszkola do Opola


Od przedszkola do Opola w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest wersja przejrzana, która została oznaczona 29 lis 2019. Na przejrzenie oczekują zmiany w szablonach lub plikach, które są zawarte na tej stronie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Od przedszkola do Opola – program artystyczno-rozrywkowy emitowany, od 19 lutego 1995 do 26 maja 2007 na antenie TVP1. Jego autorkami były Jolanta Mąkosa oraz Barbara Skarżyńska, a prowadzącym – Michał Juszczakiewicz. Kierownikiem muzycznym programu była Krystyna Kwiatkowska.

Do programu zapraszani byli polscy wykonawcy, których piosenki śpiewały dzieci w wieku przedszkolnym. Utrzymany był w konwencji konkursu, w którym każdy uczestnik wygrywał nagrody upominkowe. Nazwa programu nawiązywała m.in. do Festiwalu Opolskiego. Występy uczestników montował Szymon Tarwacki.

Jako chórek udział brali wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury w Malborku. Zespół Balbiny i AIRAM pod kierownictwem Marii Seibert[1].

W programie wzięli udział m.in.: Sylwia Grzeszczak, Iza Lach, Natalia Krakowiak, Roger Karwiński, Emilia Stachurska, Natalia Szroeder, Daria Zawiałow i Izuagbe Ugonoh.

Lista odcinków | edytuj kod

 Osobny artykuł: Lista odcinków programu Od przedszkola do Opola.

Przypisy | edytuj kod

  1. Koncert jubileuszowy z okazji 30-lecia działalności Studia Wokalnego „Balbiny”. tvmalbork.pl. [dostęp 2015-01-05].


Na podstawie artykułu: "Od przedszkola do Opola" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy