Odznaka Honorowa Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego


Odznaka Honorowa Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Odznaka Honorowa Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego – polskie odznaczenie samorządowe, nadawane w formie odznaki honorowej będącej wyróżnieniem dla osób i instytucji szczególnie zasłużonych dla rozwoju Województwa Dolnośląskiego. Odznaka podzielona jest na dwa stopnie:

  • I stopień – Odznaka Honorowa Złota Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego,
  • II stopień – Odznaka Honorowa Srebrna Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego[1].

Wygląd | edytuj kod

Odznakę stanowi medal o średnicy 40 mm z obustronnie zaznaczoną krawędzią. Na awersie umieszczone jest godło z herbu Województwa Dolnośląskiego[1] według wzoru przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z 2009[2] okolone napisem „ZASŁUŻONY DLA WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO”. Na rewersie w wawrzynowym półwieńcu grawerowane jest imię i nazwisko lub nazwa podmiotu uhonorowanego odznaką. Całość w zależności od stopnia nadania wykończona jest w kolorze złocistym lub srebrzystym. Medal zawieszony jest na wstążce o szerokości 40 mm barwy czarnej z trzema pionowymi paskami – żółtymi szerokości 8 mm po jej brzegach i białym o szerokości 4 mm pośrodku[1].

Odznaczeni | edytuj kod

 Z tym tematem związana jest kategoria: Odznaczeni Odznaką Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego.

Przypisy | edytuj kod

  1. a b c Uchwała nr XXI/482/12 Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z dnia 22 marca 2012 r. w sprawie ustalenia wzoru oraz zasad nadawania i noszenia Odznaki Honorowej Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego oraz przyznawania tytułu Honorowego Obywatela Dolnego Śląska pod nazwą „Civi Honorario”
  2. Uchwała nr XLVII/810/09 Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z dnia 17 grudnia 2009 r. w sprawie ustanowienia herbu i flagi heraldycznej Województwa Dolnośląskiego
Na podstawie artykułu: "Odznaka Honorowa Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy