Okręgowy inspektor rybołówstwa morskiego


Okręgowy inspektor rybołówstwa morskiego w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Okręgowy Inspektorat Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie oddział w Dziwnowie. Statek kołobrzeskiego IRM Kontroler-21 w porcie

Okręgowy inspektor rybołówstwa morskiego – w Polsce organ administracji rybołówstwa morskiego (w ramach administracji niezespolonej) podległy ministrowi właściwemu do spraw rybołówstwa, działający na podstawie art. 101 i następnych ustawy z dnia 19 grudnia 2014 r. o rybołówstwie morskie[1].

Do zadań okręgowych inspektorów rybołówstwa morskiego należy m.in. nadzór nad przestrzeganiem przepisów o rybołówstwie morskim na terytorium i w wyłącznej strefie ekonomicznej Rzeczypospolitej Polskiej oraz przepisów o organizacji rynku rybnego, wykonywanie określonych umowami międzynarodowymi zadań poza polskimi obszarami morskimi.

Terytorialny zakres działania inspektorów reguluje rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 września 2004 r. w sprawie określenia siedzib i terytorialnego zakresu działania okręgowych inspektorów rybołówstwa morskiego[2].

Inspektorzy swoje zadania wykonują przy pomocy okręgowych inspektoratów rybołówstwa morskiego, powoływanych i znoszonych przez ministra właściwego do spraw rolnictwa.

Przypisy | edytuj kod

  1. Dz.U. z 2021 r. poz. 650
  2. Dz.U. z 2004 r. nr 223, poz. 2267

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Okręgowy inspektor rybołówstwa morskiego" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy