Olimdżon Rafikow


Olimdżon Rafikow w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Olimdżon Kiaszafowicz Rafikow, tadż. Олимҷон Кяшафович Рафиқов, ros. Алимджон Кяшафович Рафиков, Alimdżon Kiaszafowicz Rafikow (ur. 30 kwietnia 1962 w Duszanbe, Tadżycka SSR) – tadżycki piłkarz pochodzenia tatarskiego, grający na pozycji obrońcy, trener piłkarski. Posiada też obywatelstwo rosyjskie.

Spis treści

Kariera piłkarska | edytuj kod

Wychowanek Szkoły Sportowej Pamir Duszanbe. W 1979 rozpoczął karierę piłkarską w Pachtakorze Kurgonteppa. W 1981 został powołany do służby wojskowej. W 1983 po zwolnieniu z wojska powrócił do Pachtakoru Kurgonteppa. W 1984 został zaproszony do Pamiru Duszanbe. W 1986 przeniósł się do Kajratu Ałmaty. W 1989 powrócił do Pamiru Duszanbe. W 1992 podpisał kontrakt z rosyjskim Zenitem Petersburg. W 1983 odszedł do KAMAZu Nabierieżnyje Czełny. Latem 1995 został piłkarzem Nieftiechimika Niżniekamsk. W 1999 roku zakończył karierę piłkarza w KAMAZie Nabierieżnyje Czełny.

Kariera trenerska | edytuj kod

Po zakończeniu kariery piłkarza rozpoczął pracę szkoleniowca. Ukończył Wyższą Szkołę Trenerów w Moskwie. Najpierw trenował zespół Turbina Nabierieżnyje Czełny. Potem pracował w klubach Ałnas Almietjewsk, KAMAZ Nabierieżnyje Czełny[1] i juniorskiej drużynie Rubinu Kazań rocznika 1993[2]. W 2010 stał na czele Istiklolu Duszanbe[3], którym prowadził do marca 2012[4]. W sierpniu 2011 roku również został mianowany na pełniącego obowiązki głównego trenera narodowej reprezentacji Tadżykistanu[5], którą kierował do lutego 2012.

Sukcesy i odznaczenia | edytuj kod

Sukcesy piłkarskie | edytuj kod

Kajrat Ałmaty

Sukcesy trenerskie | edytuj kod

Istiklol Duszanbe

Odznaczenia | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. ....:::ВАРЗИШ-СПОРТ--- Спортивно-информационное агентство:::... – ФУТБОЛ ТАДЖИКИСТАНА
  2. Человек, который ударил президента – Город 812
  3. ....:::ВАРЗИШ-СПОРТ--- Спортивно-информационное агентство:::... – ЭКСКЛЮЗИВ
  4. Алимджон Рафиков покинул ФК «Истиклол» | Новости ... – Pressa.tj
  5. Сын Рахмона обещает, что Таджикистан покажет достойный футбол в "группе смерти" Азиатской квалификации ЧМ-2014 – Новости Кыргызстана

Bibliografia | edytuj kod

Kariera trenerska Trenerzy Istiklolu Duszanbe Selekcjonerzy reprezentacji Tadżykistanu

  1. a b tymczasowo
Na podstawie artykułu: "Olimdżon Rafikow" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy