On and On (singel)


On and On (singel) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

"On and On" to piosenka dance pop stworzona przez Andersa Hanssona i Steve'a Diamonda na trzeci album studyjny Agnes, Dance Love Pop (2008). Wyprodukowany przez Hanssona, utwór wydany został jako pierwszy singel promujący krążek dnia 11 sierpnia 2008 w Szwecji w systemie digital download[1].

Spis treści

Informacje o singlu | edytuj kod

"On and On" został wybrany jako pierwszy singel wokalistki ukazujący się po dwuletniej przerwie w karierze. Po raz pierwszy Agnes wykonała utwór w programie Sommarkrysset szwedzkiej stacji telewizyjnej TV4 dnia 16 sierpnia 2008[2]. Podczas trwania show oficjalnie potwierdzono również comeback artystki z nowym albumem. Przed wydaniem krążka Dance Love Pop wokalistka opisała brzmienia muzyczne "On and On" oraz te umieszczone na wydawnictwie jako inne w porównaniu z poprzednim wizerunkiem prezentowanym przez artystkę[3].

W styczniu 2009 wytwórnia płytowa Agnes oznajmiła, iż wokalistka zostanie wypromowana w kilkunastu krajach europejskich. Pierwszym singlem zapowiadającym międzynarodową karierę Szwedki miała być piosenka "Release Me", jednak w Holandii i Polsce na rynku muzycznym ukazał się utwór "On and On". Jedynie na rynkach muzycznych w tych krajach kompozycja ta została wydana jako pierwszy singel promujący krążek, podczas gdy w pozostałych państwach europejskich utwór znany jest jako drugi singel prezentujący wydawnictwo. W Wielkiej Brytanii premierę "On and On" zapowiedziano na wrzesień 2009. W odróżnieniu od głównej wersji piosenki, ta wydana na Wielką Brytanię uzyskała jednak nową aranżacje oraz osobny teledysk. Nieco wcześniej podobne zmiany w utworze wydano także na rynek międzynarodowy z tą różnicą że wersja międzynarodowa pod kątem brzmienia jest bliższa wersji pierwotnej.

Wydanie singla | edytuj kod

W Szwecji singel wydano dnia 11 sierpnia 2008 w formacie airplay i w tym samym tygodniu utwór pojawił się na oficjalnej liście najczęściej sprzedawanych kompozycji w tymże kraju, na pozycji #47. Sześć tygodni później utwór znalazł się na miejscu #8, by pozostać na nim przez cztery tygodnie i była to najwyższa pozycja osiągnięta na tym notowaniu[4]. Singel spędził na notowaniu w sumie dwadzieścia sześć tygodni, został odznaczony złotą płytą oraz stał się jednym z najpopularniejszych utworów wydanych przez Agnes w jej rodzimym kraju[5].

W Holandii kompozycja nie zyskała na popularności nie znalazła się na tamtejszej oficjalnej liście najchętniej kupowanych singli Top 40.[6].

Teledysk | edytuj kod

Pierwszy teledysk do singla nagrywany był przy ulicy Hagalundsgatan w Solnej i reżyserowany przez Andersa Rune'a[7]. Klip miał premierę 18 sierpnia 2008 roku za pośrednictwem witryny MSN Video. Jest to do tej pory najczęściej odtwarzany teledysk na tejże stronie internetowej[potrzebny przypis].

Wspomniany pierwszy teledysk ukazuje wokalistkę na tle budowli, na które składają się fabryka oraz osiedle mieszkalne. Artystka śpiewając tańczy w kilku miejscach, m.in. przy siatce. W czasie trwania teledysku ujrzeć można tancerzy, którzy tańczą w rytmie utworu oraz na tle bloku mieszkalnego.

Drugi teledysk został nagrany 12 i 13 lipca 2009 przez firmę STARK oraz reżysera Torbjörn Martina i producenta Björn Fävremarka.

Nagrania dokonano w Göteborgu. Klip miał premierę 21 września 2009 roku za pośrednictwem strony STARK.

Film przedstawia Agnes w wielu różnych strojach i ustawieniach. Większość filmów wideo jest komputerowo animowana i pokazuje, że taniec Agnes przed jasnoniebieskim tłem, podczas gdy konfetti lub poruszające się białe linie otaczają ją. Inne sceny przedstawiają Agnes pod wodą lub przed dwoma olbrzymimi reflektorami.

W styczniu 2010 r. Oficjalna strona Agnes potwierdziła, że ​​na rynku brytyjskim ma zostać wydany trzeci teledysk. Również ten został sfilmowany w Göteborgu i wyprodukowany przez STARK. Nagranie zrealizowano 1 marca 2010 r. Na oficjalnym kanale YouTube AllAroundTheWorld, chociaż miał zostać wydany dwa tygodnie wcześniej. Opóźnienie spowodowało, że AATW przesunął datę publikacji na przełom kwietnia i maja po wydaniu albumu w dniu 26 kwietnia.

Brytyjski film jest przeważnie wersją międzynarodową, ale z pewnymi poważnymi zmianami. W drugim filmie brakuje wspólnych białych linii i jasnoniebieskiego tła, zamiast tego pojawia się nowe ujęcie przy zbliżeniu Agnes w kucyku oraz taniec wokalistki przed czerwonym ekranem.

Listy utworów i formaty singla | edytuj kod

Szwedzki singel digital download

(Wydany dnia 11 sierpnia 2008)

 1. "On and On" (Radio Edit) — 3:52
Europejski CD singel/CD-maxi singel

(Wydany dnia 27 lutego 2009)

 1. "On and On" (Radio Edit) — 3:53
 2. "On and On" (Wersja przedłużona) — 5:47
 3. "On and On" (Wersja Anothanding-An Beh-An) — 6:20
 4. "On and On" (Videoclip) — 3:53

Pozycje na listach | edytuj kod

Daty wydania | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

 1. a b Agnes Carlsson – Offical Website of Agnes Carlsson, Agnes, agnescarlsson
 2. Agnes gjorde comback i sommarkrysset | Nöje, www.expressen.se [dostęp 2017-11-25]  (szw.).
 3. Webbradio – Sveriges Radio
 4. swedishcharts.com - Swedish Charts - Singles Top 60 2008-10-02, www.swedishcharts.com [dostęp 2017-11-25] .
 5. swedishcharts.com - Agnes - On And On, www.swedishcharts.com [dostęp 2017-11-25] .
 6. a b On And On by Agnes - Music Charts, acharts.us [dostęp 2017-11-25] .
 7. YouTube, www.youtube.com [dostęp 2017-11-25]  (fr.).

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "On and On (singel)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy