Organised Sound


Organised Sound w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

{{Czasopismo infobox}} Nieznane pola: "eISSN". Organised Sound (Organised Sound. An International Journal of Music and Technology) – czasopismo naukowe wydawane przez Cambridge University Press, poświęcone wykorzystaniu techniki w muzyce.

Czasopismo publikuje artykuły muzykologiczne dotyczące zastosowania nowych technik w tworzeniu muzyki. Poruszane zagadnienia dotyczą muzyki różnych gatunków. Tematyka często dotyczy elektroakustyki i jej wykorzystania w kompozycji. W zakresie mieszczą się również muzyczne kwestie sztuki performatywnej i multimediów[1].

Ukazuje się od 1996 roku. Do prenumeratorów corocznie rozsyłana jest również płyta z materiałami uzupełniającymi[1].

Pismo znajduje się na liście ERIH Plus, w związku z czym w wykazie czasopism punktowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 2015 roku znajdowało się na liście C z 10 punktami[2].

Przypisy | edytuj kod

  1. a b Home > Organised Sound (ang.). Cambridge Journals Online. [dostęp 2016-05-24].
  2. Część C – zawierająca liczbę punktów za publikacje w czasopismach naukowych znajdujących się w bazie European Reference Index for the Humanities (ERIH) - 4111 czasopism naukowych (pol.). Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, 23 grudnia 2015. s. 78. [dostęp 2016-05-24].
Na podstawie artykułu: "Organised Sound" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy