Pandorum


Pandorum w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pandorumniemiecko-amerykański horror science-fiction z 2009 roku w reżyserii Christiana Alvarta, który jest jednocześnie współautorem scenariusza.

Fabuła | edytuj kod

Akcja filmu rozgrywa się na pokładzie statku kosmicznego przewożącego osadników z ziemi na inną planetę. Z hibernacji budzi się kapral Bower - inżynier pokładowy. Przebudzony jest też porucznik Payton, który ma dowodzić trzyosobową wachtą, lecz brakuje trzeciego członka grupy, ani nie ma śladu po ich poprzednikach. Obaj nic nie pamiętają. Porucznik Payton podejrzewa że ktoś z poprzedniej wachty doznał "pandorum" - załamania psychicznego spowodowanego długotrwałym odosobnieniem prowadzącego do obłędu.

Zauważają że statek ma problem z reaktorem, więc Bower wyrusza w jego kierunku. Spotyka innych członków załogi - Sheparda, genetyczkę Nadię i rolnika Manha, którzy też niewiele pamiętają, oraz polujących na nich "myśliwych", będących zmutowanymi ludźmi. Shepard wkrótce ginie ich rąk. Zarówno załoga jak i osadnicy mieli podany środek mutagenny, aby ułatwić im przystosowanie się do warunków na nowej planecie.

Cała trójka wyrusza do reaktora. W tym czasie do porucznika dołącza kapral Gallo z poprzedniej wachty. Informuje porucznika Paytona, że oficerowie z poprzedniej wachty mieli "pandorum" i musiał ich zabić. Tymczasem Bower, Nadia i Manh dowiadują się, od spotkanego Lylanda, co wydarzyło się na statku. Okazuje się też, że mają mniej niż godzinę na zresetowanie reaktora.

Obsada | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Pandorum" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy