Panzer Dragoon


Panzer Dragoon w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Panzer Dragoongra wideo typu rail shooter wydana na konsolę Sega Saturn w 1995 roku, a następnie na komputery PC oraz jako dodatek do gry Panzer Dragoon Orta na konsolę XBox. Głównym bohaterem gry jest Keil Fluge - w samej grze jednak jego imię się nie pojawia - który porusza się po świecie gry na stworzeniu podobnym do smoka.[1]

Fabuła | edytuj kod

Akcja gry osadzona jest w dalekiej przyszłości, setki lat po wyniszczającej wojnie, która cofnęła ludzkość w rozwoju technologicznym. Główny bohater w trakcie polowania na krabopodobne stworzenia i niespodziewanym ataku, trafia do miejsca, w którym walczy dwóch jeźdzców na smokach. Jeden z nich zostaje śmiertelnie raniony i oddaje swojego smoka bohaterowi, który rusza w pościg za przeciwnikiem.

Rozgrywka | edytuj kod

W stosunku do większości znanych Rail Shooterów, w Panzer Dragoon bohater ma pewną swobodę ruchu - smok leci automatycznie do przodu, jednak można nim swobodnie manewrować w obrębie ekranu, a także np. odwracać się. Głównym zajęciem w grze jest zestrzeliwanie nadlatujących przeciwników, za pomocą broni z nieskończoną amunicją, dzierżonej przez Keila - można jej używać na dwa sposoby - zwykły i naładowany strzał[2]. W Panzer Dragoon walczy się również z bossami, posiadającymi większe niż inni przeciwnicy rozmiary i większą wytrzymałość.

Przypisy | edytuj kod

  1. Panzer Dragoon - Saturn - IGN, uk.ign.com [dostęp 2017-11-25]  (ang.).
  2. Panzer Dragoon (Game) - Giant Bomb, www.giantbomb.com [dostęp 2017-11-25]  (ang.).
Na podstawie artykułu: "Panzer Dragoon" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy