Park Narodowy Berchtesgaden


Na mapach: 47°34′08″N 12°54′54″E/47,568889 12,915000

Park Narodowy Berchtesgaden w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Park Narodowy Berchtesgaden (niem. Nationalpark Berchtesgaden) – znajduje się w południowo-wschodniej części Niemiec w Alpach (Bawaria), od południa graniczy z Austrią. Park został utworzony 1 sierpnia 1978. Całkowita powierzchnia parku wynosi 21 000 ha. Najwyższym szczytem na terenie Parku jest Watzmann 2 713 m n.p.m. Od roku 1990 Park jest częścią Rezerwatu Biosfery Berchtesgaden zgłoszonego w UNESCO.

Do największych ssaków występujących na terenie parku należą sarny, jelenie, kozice i koziorożce alpejskie oraz zające i świstaki. Park jest również miejscem wylęgu różnorodnych ptaków np. orła przedniego, sowy włochatki, jarząbka, cietrzewi, głuszców, pardwy i wielu innych zagrożonych wyginięciem. Istnieje tu również 16 gatunków gadów i 5 gatunków ryb.

Park posiada rozbudowaną sieć szlaków turystycznych, które pozwalają na piesze wędrówki. Nad jeziorem Königssee można używać łodzi tylko z silnikami elektrycznymi. National Park Service oferuje spacery z przewodnikiem dla dzieci i dorosłych.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (Nationalpark):
Na podstawie artykułu: "Park Narodowy Berchtesgaden" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy