Patricia Kalember


Patricia Kalember w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Patricia Kalember (ur. 30 grudnia 1957 w Schenectady, Nowy Jork) – amerykańska aktorka filmowa.

Życiorys | edytuj kod

Patricia Kathryn Kalember urodziła się w Schenectady w stanie Nowy Jork. Jest córką Vivian i Roberta Kalember. Patricia dorastała ze starszym bratem, również o imieniu Robert. Wychowała się w Louisville. Zainteresowanie aktorstwem zaczęło się w liceum, kiedy zagrała rolę pani Adelajdy w produkcji "Guys and Dolls". Po ukończeniu Liceum Ballard, kontynuowała studia w teatrze na Uniwersytecie Indiana, który ukończyła w 1978 roku. Później uczęszczała również do Temple University.

Patricia poznała swojego pierwszego męża, Marka Torresa, gdy obydwoje uczęszczali do Indiana University. Postanowili wziąć ślub i przenieść się do Nowego Jorku w 1980 roku. Wkrótce potem rozwiedli się. Patricia swojego obecnego męża, brytyjskiego aktora i reżysera Daniela Gerrolla, poznała na przesłuchaniu do filmu w 1984 roku. Patricia i Daniel pobrali się w dniu 25 lutego 1986 roku. Mają troje dzieci, Rebecca, urodziła się w 1986 roku, Ben, urodzony w 1989 roku oraz Toby urodzony w 1996 roku. Rodzina mieszkała w wielu miejscach, m.in. w Nowym Jorku, Kalifornii, Massachusetts i Connecticut.

Patricia stała się znaną aktorką. Grała w różnych filmach, serialach, reklamach a także gościnnie brała udział w programach telewizyjnych. Ponadto, napisała kilka audio-książek.

Filmografia | edytuj kod

  • Filmy
  • Seriale

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Patricia Kalember" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy