Paweł Walicki


Paweł Walicki w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Paweł Walicki, reżyser, scenograf, twórca filmowy.

Spis treści

Kształcenie się | edytuj kod

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie studiował malarstwo, grafikę, rzeźbę i film animowany. Jako pracę dyplomową zrealizował film "Joan Miró", który był jego debiutem reżyserskim.

W 1999 roku artysta podjął podyplomowe studia scenografii pod kierunkiem prof. Andrzeja Kreütza Majewskiego w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Charakterystyka dorobku | edytuj kod

Projekty filmowe z jego udziałem to De Chirico - Miasta metafizyczne i Jak bóg Maior utracił tron, za który otrzymał wyróżnienie jury Ogólnopolskiego Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2000 za opracowanie plastyczne.

Zaprojektował scenografię do cyklu telewizyjnych programów edukacyjnych "Z-Grana chata". Współpracował też przy realizacji scenografii do musicalu Miss Saigon w Teatrze Muzycznym Roma.

Projekt dekoracji do Jeziora łabędziego na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej był pierwszą dużą produkcją scenograficzną młodego artysty. W Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie artysta przygotował scenografie do Ślubów panieńskich A. Fredry, Ludzi starszych zawodów D. Priwałowa i Pokojówek J. Geneta.

Filmografia | edytuj kod

Nagrody filmowe | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Paweł Walicki" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy