People Need Love


People Need Love w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

People Need Love – pierwszy singel szwedzkiej grupy ABBA wówczas jeszcze występującej pod nazwą Björn & Benny, Agnetha & Anni-Frid. Singel został nagrany w 1973 roku i pochodził z pierwszego albumu Ring Ring.

Spis treści

O piosence | edytuj kod

Piosenka została napisana przez męską część zespołu – Benny'ego Anderssona i Björna Ulvaeusa. W produkcji piosenki pomagał Michael Tretow oraz Phil Spector, który wprowadził do piosenki swoją innowacyjną technologię – "Ścianę dźwięku."

Chociaż "People Need Love" nie jest współcześnie najbardziej znaną piosenką ABBY to właśnie ona, jako pierwsza, przyczyniła się do jej wielkiej sławy i była fundamentem "Stylu ABBY". Ballada mówi o ludziach, którzy tworzą lepszy świat oraz o tym, że "Ludzie potrzebują miłości".

Przyjęcie singla | edytuj kod

Podstawowym celem piosenki nie była promocja kwartetu, ponieważ każdy z członków zespoły miał inne zobowiązania i nie miał czasu tworzyć na stałe grupy muzycznej (mieli oni przede wszystkim zaciągnięte kredyty na rozwój własnych, solowych karier). Miała być to płyta Benny'ego i Björna, którzy zaśpiewali razem z Agnethą i Fridą.

Pozycja na listach przebojów | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "People Need Love" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy