Piąty Stadion


Piąty Stadion w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Piąty Stadion – polski serial komediowy, emitowany premierowo w TVP1.

Pomysłodawcą i producentem serialu jest Prime Film Production. Pierwsza seria zrealizowana została przed rozpoczęciem i w trakcie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012, których gospodarzami została Polska i Ukraina. Jego akcja toczy się w pubie o nazwie „Piąty Stadion”, a fabuła ma bezpośrednie odniesienia do tematyki piłkarskiej.

Od 1 do 6 kwietnia 2012 były emitowane odcinki zwane „Rozgrzewką”, wprowadzające do serialu. Premiera serialu odbyła się 9 kwietnia 2012. Ostatni odcinek pierwszej serii serialu wyemitowany został 2 lipca 2012. Premiery odcinków odbywały się od poniedziałku do piątku o różnych porach.

Serial wrócił z drugą serią odcinków 20 marca 2013. Odtąd premierowe odcinki emitowane są w środy wieczorem, jednakże wielokrotnie zwykłe odcinki ustępowały Piątemu Stadionowi Na Żywo, emitowanemu do listopada 2013. W wakacje 2013 emitowane były powtórki starszych odcinków, po których 4 września 2013 zaczęła się trzecia seria. Od stycznia do marca 2014 nastąpiła całkowita przerwa w emisji. Czwartą serię odcinków rozpoczęto 2 kwietnia 2014 początkowo z emisjami w środy, a od 24 maja 2014 codziennie. Seria piąta emitowana była nadal codziennie, od razu po zakończeniu serii czwartej. Seria szósta i siódma emitowane były codziennie w okresie rozgrywania Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Brazylii (szósta podczas fazy grupowej, siódma podczas pucharowej).

Serial powrócił w 2018 roku, ale już pt. Trzecia połowa poświęconemu Mistrzostwom Świata w Piłce Nożnej 2018.

Spis treści

Obsada | edytuj kod

Spis serii | edytuj kod

Spis odcinków | edytuj kod

Piąty Stadion Na żywo | edytuj kod

Od 8 czerwca do 1 lipca 2012 o godzinie 20.20 na programie TVP1 był emitowany Piąty Stadion Na żywo. Tematyka każdego odcinka odpowiadała meczowi rozegranemu każdego dnia, a w przypadku braku meczów, odcinek poświęcony był reprezentacji wybranego kraju. W kolejnych dwóch seriach Piąty Stadion Na żywo emitowany był przed i po meczu reprezentacji Polski w eliminacjach do MŚ 2014 oraz dodatkowo w wybrane środy zamiast zwykłych odcinków Piątego Stadionu.

Spis odcinków Na żywo | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Piąty Stadion" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy