Pierwsza miłość (serial telewizyjny)


Pierwsza miłość (serial telewizyjny) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pierwsza miłośćpolski serial obyczajowy emitowany od 4 listopada 2004 na antenie Polsatu.

Akcja serialu rozgrywa się głównie we Wrocławiu, gdzie w większości mieszkają główni bohaterowie oraz w wiosce Wadlewo (Gajków, Ratowice), niedaleko Wrocławia. Sceny w plenerze kręcone są w Parku Szczytnickim, w okolicach ronda Reagana, Ostrowie Tumskim, kamienicy przy ul. Smoluchowskiego oraz we wsi Rojów w woj. wielkopolskim.

Serial jest jednym z najpopularniejszych w Polsce – oglądany jest przez średnio 2 miliony widzów[1]. 1000. odcinek wyemitowany został 1 grudnia 2009[2], 2000. – 16 grudnia 2014[3], natomiast 3000. – 27 stycznia 2020[4].

Spis treści

Opis fabuły | edytuj kod

Akcja serialu rozpoczyna się, kiedy po zaginięciu adopcyjnej matki, Danuty, Maria Radosz opuszcza rodzinną wieś – Wadlewo i udaje się na studia do Wrocławia, gdzie zamieszkuje u swoich wujostwa, Marka i Teresy oraz ich, wtedy 19-letniej, córki Kingi. W czasie spaceru Maria spotyka Pawła Krzyżanowskiego. Maria i Paweł zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. To właśnie ich tytułowa miłość jest jednym z głównych wątków serialu. Planują przyszłość i dopiero za trzecim razem udaje im się wziąć ślub. Kłopoty w związku Marii i Pawła powoduje wiele osób, a w szczególności była dziewczyna Pawła. Oliwy do ognia dodaje romans Marii z jej znajomym doktorem. Ich drogi rozeszły się. Maria i Paweł decydują się na rozwód. Wspólna noc zaowocowała ciążą – Marysia urodziła Julkę. Paweł przez długi czas nie wiedział, że to on jest ojcem. Gdy była żona była w Berlinie, on związał się z zakochaną w nim dziewczyną, piękną Anną Bilewską. Maria natomiast poznała w Berlinie Huberta Schultza, który przyleciał za nią do Polski, i z którym się związała. Paweł rozstał się z Anną i wyjechał z kraju. Po roku czasu wraca na chwilę, aby oddać Arturowi nerkę, zamyka wszystkie swoje sprawy i ponownie wyjeżdża. Z kolei Maria i Hubert tworzyli udaną rodzinę z Julką dopóki w ich życiu nie pojawiła się była żona Schultza – Sandra Malicka. Z powodu jednej nocy z Hubertem kobieta zaszła w ciążę i postanowiła wyjechać do Szwecji. Hubert nie chcąc tracić kontaktu z dzieckiem wyjeżdża z nimi zostawiając Marysię i Julkę. Maria ma przelotny romans z nowym sąsiadem Szymonem, jednak chciała się nim tylko pocieszyć. W jej życiu pojawia się nowy mężczyzna – Aleks, który jest antyterrorystą. Po pewnym czasie okazuje się, że Aleks podrywa Marysię na zlecenie swojego kolegi Wiktora. Jednak dziewczyna mu wybacza i postanawiają być razem. Podczas śledztwa Aleks poznaje młodą, zbuntowaną dziewczynę, z burzliwą przeszłością – Melkę. Marysia i Aleks decydują zająć się nią, przysparza im ona jednak wielu kłopotów. Aleks nie wytrzymuje napięcia i podczas pewnej kłótni uderza Marysię; ta każe mu się wynosić. Melka trafia do ośrodka wychowawczego. Obecnie Melka jest już dorosła, utrzymuje bardzo dobre kontakty z Marysią, która wyszła za mąż za architekta, Michała Domańskiego. Wkrótce wychodzi na jaw tajemnica rodziców Marysi. Okazało się, że kobieta jest adoptowana, ma siostrę bliźniaczkę Dominikę, a ich biologiczną matką jest Aneta Pałkowska.

Kolejnym wątkiem serialu jest wątek rodziny Żukowskich. Marek i Teresa, siostra zmarłej Danuty i ciotka Marysi, są udanym małżeństwem i mają córkę, Kingę. On jest lekarzem. Jego najlepszym przyjacielem jest kolega z pracy, Antek Turczyk. Ona natomiast, początkowo pracuje w Urzędzie Miasta. Odchodzi jednak po kilku latach i planuje otworzyć własną kawiarnię – „Fabrykę Wrażeń”. Kinga zmienia wystrój i nazwę klubu, który odtąd nazywa się „BarBarian”. Managerem klubu zostaje Paweł. Tymczasem związek Teresy i Marka rozpada się, gdy on wdaje się w romans z koleżanką z pracy. Teresa wiąże się z ojcem Marii, Janem, a potem także z o wiele młodszym Bartoszem Miedzianowskim. Teresa i Marek decydują się na rozwód. Wracają jednak do siebie i znów zostają małżeństwem. Teresa zachodzi w ciążę i rodzi córeczkę – Danusię. Następnie kobieta wyjeżdża do Indii i postanawia zostać tam na zawsze. Rozwodzi się z Markiem. Żukowski wiąże się z przyjaciółką Teresy, Anetą. Tymczasem Kinga, po licznych nieudanych związkach, spotyka Adama, z którym zachodzi w ciążę i rodzi synka – Maćka. Postanawia związać się z nim. Wyjeżdżają do Stanów, lecz po kilku miesiącach wracają z powodu problemów finansowych. Kinga ponownie przechodzi kryzys, kiedy Adam zdradza ją podczas jednego z tournée. Kobieta zostaje sama z dwójką dzieci, a Marek przeprowadza się do Anety razem z Danusią. Kinga przechodzi ciężkie chwile, gdy dowiaduje się, że Adam się żeni. W Jego wieczór kawalerski dochodzi między nimi do zbliżenia o czym dowiaduje się jego przyszła żona. Gdy już wydaje się, że Kinga ustabilizowała się w uczuciach i planuje ślub z Arturem, Zośka (matka córki Artura) za wszelką cenę nie chce do niego dopuścić i knuje intrygę, która sprawia, że Artur zostawia Kingę przed ołtarzem. Niespodziewanie dla wszystkich Teresa po dziewięciu latach wraca do Polski w związku z tajemnicą Danuty i Jana, oraz uciekając przed mężem z Indii, który chce ją zabić. Kobieta wyjaśni Kindze co działo się z nią przez te wszystkie lata, oraz będzie błagać córki o wybaczenie, że przed laty zostawiła je i wyjechała bez słowa. Natomiast Danusia będzie się Teresy. Dziewczynka stwierdzi, że jej ukochaną mamą jest Aneta.

Kolejne wątki postaci takich jak Artur Kulczycki – wieczny kawaler, nie stroniący od kobiet; Bartek Miedzianowski – początkujący lekarz, który nie ma szczęścia w miłości; Patryk Skalsky – młody Amerykanin, który chce rozpocząć w Polsce nowe życie. Cała trójka wraz z Pawłem są zgraną grupą przyjaciół. Często mieszkali ze sobą w mieszkaniu początkowo wynajmowanym przez Artura i Bartka. Patryk wiąże się z dziewczyną z Wadlewa i córką sołtysa, Emilią Śmiałek, po czym dowiaduje się, że ma syna – Mirka. To jednak niczego nie zmienia między nim a Emilką. Emilia, Patryk, Mirek oraz Bartek przeprowadzają się do Wadlewa, gdzie Miedzianowski podejmuje pracę miejscowego lekarza. Patryk ginie w wypadku samochodowym. Emilia, wspólnie z Bartkiem, postanawiają walczyć o prawo do opieki nad Mirkiem. Emilia i Bartek zostają małżeństwem, a także adoptują Mirka. Ojciec Emilki, Marian, wiąże się z Anną. Wadlewo zamieszkują także Malwina (właścicielka lokalnego sklepu) i jej siostra Wiktoria wraz z mężem – Ryśkiem. Jako policjant zostaje wplątany w napad na konwój i trafia do więzienia. Do miejscowości pod Wrocławiem przybywa także Paulina, która zostaje weterynarzem i od samego początku wpada Bartkowi w oko. W międzyczasie zjawia się tam również Norbert – mąż Pauliny, który okazuje się przyrodnim bratem Bartka. Między Emilką i Bartkiem narastają negatywne emocje. Po wielu sporach decydują się na rozstanie. Bartek angażuje się w związek z Pauliną.

Sąsiadami Żukowskich zostaje rodzina Królów. Grzegorz jest wojskowym i samotnie wychowuje dwójkę dzieci, Olę i Błażeja. Młodzi w nowej szkole poznają nowych znajomych, m.in. Sabinę Weksler, córkę bogatych Karola i Grażyny. Pomimo początkowych niechęci, zaprzyjaźniają się ze sobą. Do grupy przyjaciół dołącza Mikołaj „Mikser” Serczyński. Sabina zakłada swój własny dom mody, w którym pracuje Dagmara. Do grupy przyjaciół dołącza Radek Zieliński, a następnie do Wrocławia przyjeżdża jego siostra, Patrycja. W nowej szkole poznaje m.in. Mirkę oraz Fabiana, który zostaje jej chłopakiem. Z czasem zaprzyjaźnia się też z Dominikiem i Krystianem (dorabiają sobie w salonie mody u Sabiny). Patrycja wyjeżdża jednak z matką do Krakowa. Krystian zaczyna spotykać się z Melką i pomaga jej wydostać się z ośrodka wychowawczego. Ich problemy jednak się nie kończą. Tymczasem Grzegorz wiąże się i bierze ślub z Renatą, byłą nauczycielką Oli i Błażeja. Renata zdradza męża. Biorą rozwód, a Grzegorz wiąże się z Grażyną Weksler. Do kamienicy wprowadza się nowy lokator, Szymon Kmieciński. Radek poznaje Nikolę, z którą bierze ślub. W życiu Sabiny pojawia się Igor Kaczmarczyk – adwokat, a także damski bokser z trudną przeszłością. Biorą ślub, jednak Sabina zostaje pobita przez męża i wiąże się z lekarzem Natanem Wójcikiem. Do Wrocławia wraca Agata – nieślubna córka Karola i przyrodnia siostra Sabiny. Próbowała zabić siostrę z zazdrości, lecz jej się nie udało i trafiła do szpitala psychiatrycznego. Mikser i Daga byli parą, lecz rozstali się. Jowita podejrzewa, że jest w ciąży z Radkiem. Z przeprowadzonych badań wynika jednak, że u Jowity wykryto złośliwy nowotwór. Sabina pomaga swojej przyrodniej siostrze Agacie wyjść ze szpitala. Mimo że jej przyjaciele ją ostrzegają to i tak ufa Agacie. Przyrodnia siostra knuje pewien plan. Współpraca z mężem Sabiny – Igorem kończy się dla niej tragicznie, za co Igor trafia do więzienia. Udaje mu się jednak z niego wydostać. Planuje uprzykrzyć Sabinie życie, wskutek czego Natan ląduje w szpitalu w stanie śpiączki, a Daga ginie w wypadku samochodowym.

Bohaterowie | edytuj kod

Obecni | edytuj kod

 • Maria Domańska z d. Radosz (Aneta Zając) – adoptowana córka Danuty i Jana, biologiczna córka Anety Pałkowskiej i Edwarda Stryjeńskiego, siostra bliźniaczka Dominiki Porcz, studiowała medycynę. Była żona Pawła Krzyżanowskiego, matka Julki, gdy cierpiała na amnezję była związana ze Zbyszkiem. W późniejszych latach była z Hubertem i Aleksandrem, wyszła za mąż za Michała Domańskiego, wychowuje także Amelię zwaną Melką. Ukończyła ratownictwo medyczne, pracuje w zawodzie, jest współwłaścicielką klubu King’s Fitness.
 • Teresa Żukowska z d. Kopytko (Ewa Skibińska) – żona Wiktora Wagnera, ciotka Marii Domańskiej, siostra zmarłej Danuty Radosz. Z byłym mężem Markiem Żukowskim ma dwie córki: Kingę i małą Danusię. Pracowała jako kierownik Centrum Doradczego dla Rolników we Wrocławiu oraz prowadziła, wraz z Kingą, bar „BarBarian” (daw. Fabryka Wrażeń). Po dziewięciu latach wraca do Polski uciekając przed mężem z Indii, który chce ją zabić. Strach doprowadza ją do takiej obsesji, że porywa własne wnuki i ucieka.
 • Julia Krzyżanowska (Łucja Kawczak, dawniej Antonina Pluta) – córka Marii Radosz i Pawła Krzyżanowskiego.
 • Jan Radosz (Wojciech Dąbrowski) – adopcyjny ojciec Marysi, był mężem zmarłej Danuty Radosz. Kiedyś był w związku z Anetą Pałkowską oraz ze Stefanią Konopką. Pracował w pizzerii. Obecnie mieszka i pracuje w Szwajcarii. Wraca do Polski, żeby wyznać córce pewną rodzinną tajemnicę.
 • Marek Żukowski (Maciej Tomaszewski) – były mąż Teresy, jest związany z Anetą. Ma dwie córki Kingę oraz Danusię.
 • Kinga Kulczycka z d. Żukowska (Aleksandra Zienkiewicz) – jest córką Marka i Teresy. Matka Tomka i Maćka. Wyszła za mąż za Artura Kulczyckiego.
 • Tomasz Żukowski (Oskar Wojciechowski, dawniej Kacper Kaczmarek) – starszy syn Kingi Żukowskiej. Jego ojcem jest kryminalista Ben. Ma młodszego przyrodniego braciszka, Maciusia.
 • Maciej Wysocki (Joachim Olko, dawniej Jakub Grochowski, Wiktor Żbikowski) – syn Kingi i Adama, młodszy przyrodni brat Tomka.
 • Artur Kulczycki (Łukasz Płoszajski) – syn Piotra Kulczyckiego (zmarłego tragicznie w wyniku wypadku samochodowego) i Marty Kulczyckiej (oficjalnie zginęła w wypadku samochodowym jednak w rzeczywistości była uzależniona od hazardu i popadła w długi przez co popełniła samobójstwo przebywając we Włoszech), niegdyś aktor. Ma córkę Stasię – owoc związku z Zosią. Jego żoną była Berenika. Jest mężem Kingi Kulczyckiej.
 • Danusia Żukowska (Natalia Pełech) – córka Teresy i Marka. Jest wychowywana przez Anetę i Marka. Nie zna swojej biologicznej matki i myśli, że to Aneta jest jej matką.
 • Aneta Pałkowska (Maria Pakulnis) – matka Andrzeja, oraz zastępcza matka Danusi Żukowskiej, bizneswoman z Wadlewa. Jest związana z Markiem. Po latach wychodzi na jaw że jest biologiczną matką Marysi i Dominiki.
 • Emilia Miedzianowska z d. Śmiałek (Anna Ilczuk) – była kelnerka w Fabryce Wrażeń obecnie BarBarianie oraz była modelka, córka Mariana Śmiałka. Pochodzi z Wadlewa, w którym była sołtysem. Jej byłym mężem jest Bartek Miedzianowski. Wychowuje Mirka, syna swojego byłego partnera Patryka Skalsky’ego, który zginął w wypadku w Londynie.
 • Bartek Miedzianowski (Rafał Kwietniewski) – lekarz, ginekolog. Były współlokator Artura Kulczyckiego. Miał romans z Pauliną. Jego byłą żoną jest Emilka. Wraz z byłą żoną wychowuje syna swojego przyjaciela, Patryka Skalsky’ego, Mirka, przyrodni brat nieżyjącego Norberta Sobolewskiego.
 • Jacek Miedzianowski (Jan Monczka) – ojciec Bartka i Norberta. Mieszka w Gdańsku z żoną Jagną.
 • Jagna Miedzianowska (Maria Gładkowska) – matka Bartka. Mieszka w Gdańsku z mężem Jackiem.
 • Marian Śmiałek (Paweł Okoński) – były sołtys Wadlewa, ojciec Emilki. Był w związku z Aurelią Walicką, a obecnie jest mężem Anny Radziwiłł.
 • Anna Radziwiłł-Śmiałek (Agnieszka Suchora) – druga żona Mariana Śmiałka, ma córkę Mariannę.
 • Malwina Dąbek (Agnieszka Wielgosz) – mieszkanka Wadlewa, siostra Wiktorii. Rozwiodła się z mężem. Jest bezdzietna. Była kochanką Wojciecha Jańci. Prowadzi sklep we Wadlewie. Jest partnerką Ksawerego Jarząbka.
 • Wiktoria Tecław z d. Dąbek (Halszka Lehman) – młodsza siostra Malwiny. Była żona Ryszarda. Jest fryzjerką. Żona Aleksandra Tecława.
 • wójt Rataj (Tadeusz Morawiak) – wójt gminy, do której należy wieś Wadlewo.
 • Seweryn Krojewicz (Mirosław Kropielnicki) – mieszkaniec Wadlewa, przyjaciel Mariana Śmiałka. Jest mężem Karoliny Kazanowej.
 • Roman Kłosek (Lech Dyblik) – mieszkaniec Wadlewa. Dawny drwal. Ojciec Eweliny.
 • Halina Kłosek (Dorota Worożbicka) – żona Romana Kłoska.
 • Zenon Łazanek (Marek Pyś) – mieszkaniec Wadlewa.
 • Grzegorz Król (Jan Jankowski) – podpułkownik WP, ojciec Błażeja i Aleksandry. Wdowiec. Związany z Grażyną Weksler.
 • Błażej Król (Paweł Krucz) – syn Grzegorza i brat Aleksandry. Po kilkumiesięcznym rozstaniu ponownie związuje się z Darią Pakulską.
 • Aleksandra Król (Dominika Kojro) – córka Grzegorza i siostra Błażeja. Była związana z Mikołajem „Mikserem” Serczyńskim oraz Robertem Szymczakiem. Wyjechała do Hiszpanii, skąd wróciła. Miała problemy z narkotykami. Pracuje w King’s Fitness.
 • Grażyna Weksler (Grażyna Wolszczak) – była żona Karola, matka Sabiny. Związana jest z Grzegorzem Królem.
 • Karol Weksler (Karol Strasburger) – biznesmen, były mąż Grażyny. Ojciec Sabiny. Jest w związku partnerskim z Ewą Nowak.
 • Sabina Weksler (Urszula Dębska) – córka Karola i Grażyny. Związana była z Natanem Wójcikiem. Była także żoną Igora Kaczmarczyka. Jest współwłaścicielką Kulczycki Corporation, dawniej prowadziła mały salon mody. Związana była z Aleksandrem Koniecznym.
 • Adam Wysocki (Marcin Krajewski) – tancerz, były mąż Kingi. Ojciec jej syna, Maćka. Mąż Justyny, z którą spodziewa się dziecka.
 • Justyna Wysocka (Olga Paszkowska) – żona Adama Wysockiego. Spodziewa się dziecka
 • Mikołaj „Mikser” Serczyński (Błażej Michalski) – były uczeń liceum, do którego uczęszczali Ola, Błażej, Sabina i Daria. Związany był z Martyną, dziewczyną która zaraziła go wirusem HIV. Był także związany z Dagą. Ostatnio spotykał się z ratowniczką Luizą.
 • Henryk „Kaśka” Saniewski (Michał Koterski ) – barman pracujący w „BarBarianie”. Mieszka z Radkiem. Przyjaźni się z Izabelą. Był w związku ze Stefanią Konopką.
 • Izabela Czaja-Kulczycka (Joanna Kupińska) – starsza córka Krystyny i była żona zmarłego Piotra Kulczyckiego. Macocha Artura. Jej mąż zginął w wypadku. Przyjaźni się z Kaśką i Beatą.
 • Ludwik Pieczuk (Włodzimierz Adamski) – szef straży pożarnej, dawny pracodawca Pawła i Andrzeja. Pracuje w „BarBarianie” jako kucharz. Jest „papierowym” mężem Ukrainki Irminy.
 • Wojciech Jancia (Piotr Głowacki) – był oszustem, siostrzeniec Celiny. Były kochanek Malwiny Dąbek. Wyjechał do Gdańska, by zapomnieć o romansie z Malwiną Dąbek, lecz powrócił, by ostatecznie wyjechać do Egiptu. Wraca i zamierza walczyć o Malwinę Dąbek.
 • Krystian Domański (Patryk Pniewski) – syn Michała Domańskiego i Ewy Nowak. Był związany z Melką. Studiuje malarstwo na ASP we Wrocławiu. Miał krótki romans z Zuzanną Kalinowską, koleżanką Marysi ze studiów. Obecnie związany z Kaliną Adamczyk, z którą ma córkę, Marlenę.
 • Celina Płaszczkowska (Grażyna Zielińska) – pielęgniarka w ośrodku zdrowia we Wadlewie. Jest ciotką Wojciecha Jańci.
 • Amelia „Melka” Długosz (Ewa Jakubowicz) – podopieczna Marysi. Miała problemy z prawem. Była żoną Łukasza Magnusa.
 • Michał Domański (Wojciech Błach) – mąż Marysi, architekt, jest ojcem Krystiana. Jego była żoną jest Ewa Nowak.
 • Ewa Nowak (Ewa Gawryluk) – była żona Michała. Ma z nim syna Krystiana, którego porzuciła gdy miał 3 miesiące życia i wyjechała do Indii. Po 20 latach wraca. Jest w związku partnerskim z Karolem.
 • proboszcz (Włodzimierz Matuszak) – ksiądz we Wadlewie.
 • Karolina Kazan-Krojewicz (Elżbieta Romanowska) – gospodyni na plebanii we Wadlewie. Wdowa. Jest żoną Seweryna oraz ma syna Andrzeja z poprzedniego małżeństwa.
 • Andrzej Kazan (Eryk Skonieczny) – syn Karoliny Kazanowej z pierwszego małżeństwa.
 • Aleksander Tecław (Krzysztof Wieszczek) – bratanek Seweryna, jest mężem Wiktorii Tecław z d. Dąbek. Prowadzi miejscową klubokawiarnię. Jest sołtysem w Wadlewie.
 • Pamela Kulas (Monika Fronczek) – mieszkanka Wadlewa. Ma ośmioro dzieci.
 • Sylwester Kulas (Marcin Sztabiński) – mieszkaniec Wadlewa. Ma ośmioro dzieci. Ostatnio przebywał we więzieniu, gdzie odbywał wyrok za kradzieże.
 • Antoni Kulas (Nikodem Baczkowski) – najstarszy syn Pameli i Sylwestra Kulasów.
 • Amelia Kulas (Amelia Majcher) – córka Pameli i Szymona Kulasów.
 • Marianna (Katarzyna Sawczuk) – córka Anny Radziwiłł. Studiuje filologię francuską na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracuje w BarBarianie.
 • Arczi (Jan Bielski) – trener w klubie King’s Fitness.
 • Irmina (Katarzyna Poczapynska) – Ukrainka, niedoszła papierowa żona Cezarego Gruzika. Pojawia się ponownie, gdy dostaje wezwanie do prokuratury. „Papierowa” żona Ludwika Pieczuka.
 • Piotr Majczyk (Michał Mikołajczak) – kolega Krystiana Domańskiego.
 • Jarosław „Hiszpan” Kietliński (Piotr Więcławski) – szef ochrony Roberta Adlera, gangstera i bossa mafii.
 • Kalina Domańska z d. Adamczyk (Magdalena Wieczorek) – żona Krystiana Domańskiego i matka Marleny.
 • Ksawery Jarząbek (Marcin Rogacewicz) – starszy posterunkowy we Wadlewie.
 • Marzena Lisiak (Marta Chodorowska) – była dziewczyna z liceum Henryka Kaśki Saniewskiego. Ma syna Kubę.
 • Jakub Lisiak (Kacper Olszewski) – syn „Kaśki” i Marzeny.
 • Sylwia Konecka (Edyta Herbuś) – szefowa redakcji gazety i portalu internetowego dla młodzieży Yolo.
 • Damian Widawski (Przemysław Glapiński) – dziekan Wydziału Zdrowia i Nauk Medycznych Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu gdzie studiuje Marysia Domańska.
 • Elżbieta Adamczyk (Ewa Bukowska) – matka Kaliny.
 • Leon Adamczyk (Zbigniew Dziduch) – ojciec Kaliny.
 • Magdalena Adamczyk (Anna Skinderowicz) – młodsza siostra Kaliny.
 • Stefan (Hubert Zduniak) – kolega Jakuba Lisiaka z liceum.
 • Wioletta Wiśniewska (Diana Kozłowska) – koleżanka Kaliny Adamczyk z liceum.
 • Lipiński (Jan Korwin-Kochanowski) – lekarz w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu, prowadzący praktyki ze stażystami z Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Ratownictwo Medyczne gdzie m.in. studiuje Maria Domańska i Zuzanna Kalinowska.
 • Konrad (Piotr Weintz) – ratownik medyczny w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu.
 • Walerian Dzieciątkiewicz (Philippe Tłokiński) – właściciel stadniny koni w gminie, do której należy wieś Wadlewo.
 • Urszula Dzieciątkiewicz (Aleksandra Gintrowska) – młodsza siostra Walerego Dzieciątkiewicza.
 • Hanna Waszak (Joanna Balas ) – dziewczyna, która zorganizowała domówkę na której bawili się Krystian i Piotrek. Przespała się z Krystianem Domańskim. Próbuje odzyskać Piotrka.
 • Adam Nowacki (Dominik Mirecki) – nowy pracownik w redakcji gazety i portalu dla młodzieży Yolo.
 • Edward Marciniak (Jarosław Gruda) – mieszkaniec Wadlewa.
 • Hubert Raczek (Rafał Szałajko) – sierżant sztabowy, partner Melki początkowo w referacie patrolowo-interwencyjnym, a następnie wydziale dochodzeniowo-śledczym Komendy Miejskiej we Wrocławiu.
 • Dominik Marecki (Leszek Stanek) – rehabilitant Pawła Nowogrodzkiego.
 • Dorota Marska (Magdalena Wróbel) – nowa właścicielka BarBariana.
 • Izabela „Kleopatra” Koniuszko (Monika Mariotti) – wokalistka, która wystąpiła na festynie z okazji dni Sokółki.
 • Kamil (Paweł Ferdek) – ojciec Wioletty.
 • Antoni (Antoni Parandowski) – bibliotekarz we Wadlewie.
 • Arletta Wieczorek (Joanna Majstrak) – więźniarka odsiadywała wyrok w jednej celi z Marią Domańską a obecnie odsiaduje wyrok z Dominiką Porcz sobowtórem Marysi.
 • Marlena Domańska (Pola Kotłowska), dawniej (Eliza Dzikowicz) – córka Kaliny i Krystiana.
 • Andrzej Burczyński (Marcin Sianko) – wspólnik Michała Domańskiego.
 • Laura Burczyńska (Katia Paliwoda) – adwokatka Marii Domańskiej.
 • Justyna Marczak (Oliwia Bosowska) – studenta dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim we Wrocławiu. Pracuje w redakcji gazety Yolo.
 • Mateusz Stik (Lesław Żurek) – trener biznesu, z którym konsultuje się Emilia Śmiałek-Miedzianowska.
 • Bednarski (Wiesław Zanowicz ) – biznesmen, współpracujący z fabryką Opera Mydlana, której właścicielką jest Emilia Śmiałek-Miedzianowska.
 • Mariusz Czyżewski (Dariusz Taraszkiewicz) – główny naczelny inspektor Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu.
 • Wirski (Tadeusz Ratuszniak) – naczelny komendant wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, gdzie zostali przeniesieni Melka, Hubert i Zbyszek.
 • Krzysztof Bąk (Marcin Misiura) – straszy aspirant z wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.
 • Patryk Rewaj (Marcin Cholewa) – starszy aspirant z wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.
 • Jan Stańczuk (Maciej Mikołajczyk) – nowy redaktor naczelny gazety i portalu Yolo, zastępca Sylwii Koneckiej.
 • Weronika Maciejewska (Marta Wierzbicka) – tenisistka. Jest nękana.
 • Barbara Raczek (Laura Rabb) – żona Huberta Raczka.
 • Jacek Marski (Zbigniew Waleryś) – ojciec Doroty. Siedział w więzieniu.
 • Felicjan Maciejewski (Tadeusz Wnuk) – ojciec Weroniki.
 • Anna (Helena Hajkowicz) – tenisistka. Koleżanka Weroniki Maciejewskiej.
 • Łysy (Jarosław Wróbel) – człowiek gangstera Jarosława „Hiszpana” Kietlińskiego. Zabił Renatę.
 • Czarny (Adam Sikora) – człowiek gangstera Jarosława „Hiszpana” Kietlińskiego.
 • Oskar Korzeniowski (Filip Gurłacz) – uczestnik kursu survivalu, w którym udział brała Kinga Kulczycka.
 • Wanda Bednarska (Monika Pikuła) – córka Bednarskiego. Pracuje jako pośredniczka w ubezpieczeniach.
 • Dominika Porcz (Aneta Zając) – dziewczyna Igora Zdanieckiego. Biologiczna córka Anety Pałkowskiej i siostra bliźniaczka Marii Domańskiej. Odsiaduje wyrok.
 • Jagoda Rogalska (Wiktoria Gąsiewska) – nowa pracownica King’s Fitness. Zaprzyjaźnia się z Pawłem Nowogrodzkim.
 • Jadwiga Rogalska (Alina Kamińska) – matka Jagody.
 • Sebastian (Piotr Ligienza) – pracuje na zlecenie Hiszpana. Zatrudnia nielegalnie kobiety z Ukrainy.
 • Zuzanna (Paula Philipp) – pielęgniarka w ośrodku zdrowia we Wadlewie.
 • Marek Słowik (Jasper Sołtysiewicz) – nowy uczeń w liceum gdzie chodzi Jakub Lisiak.
 • Oliwier Dąbrowolski (Kamil Załuski ) – kolega z klasy w liceum Jakuba Lisiaka.
 • Nela (Zuzanna Broniewicz) – koleżanka z klasy Kuby Lisiaka.
 • Lena Burczyńska (Agata Cejba) – żona Andrzeja Burczyńskiego.
 • Janusz Rogalski (Janusz Onufrowicz) – ojciec Jagody.
 • Krzysztof Dobrowolski (Andrzej Wieczorek) – ojciec Oliwiera.
 • Michalina (Anna Antoniewicz) – kuzynka Karoliny Kazanowej ze Szczecina.
 • Ireneusz Hryniewicz (Rafał Dajbor) – mieszkaniec wsi Nowosółki. Odkrył, że Malwina Dąbek jest Madam Ex.
 • Stach (Piotr Miazga) kolega Ireneusza ze wsi Nowosiółki.
 • Matylda (Julia Łukowiak) – fanka Kingi Kulczyckiej. Zajmuje się prowadzeniem jej fanpage na portalu społecznościowym.
 • Fikoł (Sebastian Stankiewicz) – mieszkaniec wsi Nowosiółki.
 • Magdalena Matuszewska (Karolina Sawka) – prostytutka w klubie Mystic VIP, dawna miłość Miksera.
 • „Szybki” (Arkadiusz Tańcula) – ochroniarz w klubie Mystic VIP, gdzie pracuje jako prostytutka Magdalena „Nicola” Matuszewska.
 • Bolo (Krzysztof Franieczek) – szef agencji towarzyskiej, gdzie pracuje Magdalena Matuszewska.
 • Remigiusz Nowak (Jakub Wróblewski) – kurator, który zajmuje się sprawą nad opieką Marlenki Domańskiej córki Kaliny i Krystiana Domańskich. Zaleca się do Kaliny, ponieważ ta się jemu podoba.
 • Żyłka (Marcin Wrzosek) – więzień osadzony w jednej celi z Mikserem.
 • Edward Stryjeński (Marek Siudym) – biologiczny ojciec Marii Domańskiej i Dominiki Porcz. 35 lat temu zgwałcił Anetę Pałkowską. Jest bogatym biznesmenem.
 • Marcin Zabawa (Przemysław Cypryański) – strażak.
 • Marta Andruszkiewicz (Honorata Witańska) – pedagog.
 • Kamila Wigura (Helena Sujecka) – prawnik z Kancelarii Adwokackiej. Jest związana z Bartkiem Młodzianowskim.
 • Kacper Nowaczyk (Damian Kulec) – lekarz ze Szpitala Psychiatrycznego we Wrocławiu.
 • Rajmund Mikulski (Grzegorz Wolf) – ochroniarz ze Szpitala Psychiatrycznego we Wrocławiu.
 • Feliks (Piotr Chys) – pielęgniarz ze Szpitala Psychiatrycznego we Wrocławiu.

Niewystępujący | edytuj kod

 • Paweł Krzyżanowski (Mateusz Janicki/Mikołaj Krawczyk) – były mąż Marii Radosz. Był związany z Anną Bilewską. Ma córkę Julkę z byłą żoną – Marią. Wyjechał do Ameryki Południowej i tam zaginął.
 • Antoni Radosz (Andrzej Buszewicz) – ojciec Jana, dziadek Marysi. Ożenił się z Natalią Strońską.
 • Natalia Strońska-Radosz (Emilia Krakowska) – emerytowana nauczycielka języka polskiego. Jest żoną Antoniego Radosza, dziadka Marysi. Wraz z Heleną Łazankową prowadziła sklep we Wadlewie.
 • Łukasz „Harcerz” Szostak (Rafał Cieszyński) – wychowawca i przyjaciel braci Krzyżanowskich z domu dziecka. Wyjechał w świat, a po kilku latach wrócił do Wrocławia i objął posadę nauczyciela w szkole.
 • Mariusz Krzyżanowski (Mariusz Bąkowski) – syn Marioli Nahorskiej, brat Pawła, młodszy od niego o 6 lat.
 • Karolina Nahorska (Urszula Bogucka) – młodsza siostra Pawła i Mariusza Krzyżanowskich.
 • Mariola Nahorska (Marta Klubowicz) – matka Mariusza i Pawła Krzyżanowskich oraz Karoliny Nahorskiej.
 • Wiktor Nahorski (Edward Żentara) – mąż Marioli, ojciec Karoliny oraz ojczym Pawła i Mariusza Krzyżanowskich.
 • Antoni Turczyk (Tomasz Lulek) – ginekolog Szpitala Kolejowego, przyjaciel Marka Żukowskiego.
 • Hubert Schultz (Michał Czernecki) – początkowo szef Marysi; pisarz i podróżnik. Przyjaciel Anety i Marysi. Został postrzelony z rozkazu Rajmunda Schmidta. Wyjechał do Szwecji, by stworzyć na nowo rodzinę z Sandrą i ich dzieckiem. Później został ojcem Mai, która zmarła w kilka miesięcy po urodzeniu.
 • Stefania Konopka (Magdalena Margulewicz) – w przeszłości związana z Bartkiem Miedzianowskim oraz o wiele starszym Janem Radoszem. Pracowała w Barbarianie jako barmanka i kelnerka. Wyszła za mąż za Marcello, przywódcę grupy tancerek. Kiedyś była związana z „Kaśką”.
 • Renata Król (Agnieszka Kawiorska) – nauczycielka geografii w liceum ogólnokształcącym. Jej pierwszym mężem był Henryk Tomczak, policjant. Była drugą żoną Grzegorza Króla oraz macochą Błażeja i Aleksandry.
 • Anna Bilewska (Agnieszka Włodarczyk) – instruktorka sportu i fitnessu. Była związana z Pawłem.
 • Edyta Jeżewska (Alżbeta Lenska) – pracowała jako oświetleniowiec na planie serialu Miłość i Kłamstwa. Była dziewczyna Artura Kulczyckiego. Zdradziła go z Filipem Wojtkowiczem.
 • Filip Wojtkowicz (Maciej Brzoska) – psycholog, były chłopak Kingi Żukowskiej obecnie Kulczyckiej. Zdradził ją z Edytą Jeżewską.
 • Przemysław „Emas” z Sapiechów Wiśniowiecki (Andrzej Młynarczyk) – niewidomy Dj radia Hexen we Wrocławiu. Związany był z Kingą Żukowską obecnie Kulczycką. Dzięki jej motywacji odzyskał wzrok.
 • Tatiana Witebska (Magdalena Waligórska) – Białorusinka, była prostytutką w night klubie Lotos we Wrocławiu. Przygarnęła Marysię, gdy ta została napadnięta przez zbirów. Ma syna. Związana była z Bartkiem Miedzianowskim. Wróciła na Białoruś.
 • Zbigniew Kręglicki (Michał Lesień) – właściciel klubu night Lotos. Związany był z Marysią Radosz obecnie Domańską.
 • Dariusz (Adam Hutyra) – kierownik klubu night Lotos we Wrocławiu.
 • Dominika (Karolina Borkowska) – tancerka erotyczna w night klubie Lotos we Wrocławiu.
 • Janinna Niżewska (Anna Wojton) – matka Jacka Niżewskiego.
 • Jacek Niżewski (Jakub Snochowski) – syn Janinny Niżewskiej. Potrącił Marysię Radosz obecnie Domańską. Potem w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej przetrzymywał ją w swoim domu na wsi.
 • Karol Kruczek (Wojciech Mecwaldowski) – student Akademii Medycznej we Wrocławiu. Odbywał praktyki w Szpitalu Kolejowym. Zauroczony w Kindze Żukowskiej obecnie Kulczyckiej.
 • Halina Raczkiewicz (Joanna Kurowska) – sekretarka w dziekanacie Akademii Medycznej we Wrocławiu.
 • Iwona (Tamara Arciuch) – pracownica urzędu pracy we Wrocławiu. Była dziewczyna Łukasza „Harcerza” Szostaka.
 • Agnieszka Świątek (Barbara Kałużna) – pielęgniarka w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu. Była przyjaciółka Teresy Żukowskiej. Ma męża Krzysztofa i adoptowanego syna Wojtka. Zabiła dziadka Wojtka, została skazana na 15 lat kary pozbawienia wolności.
 • Krzysztof Świątek (Adam Cywka) – pracuje jako kierowca tira. Mąż Agnieszki, z którą ma adoptowanego syna Wojtka.
 • Wojtek Świątek (Kacper Wydmański) – adoptowany syn Agnieszki i Krzysztofa Świątków.
 • Marta Stańczyk (Małgorzata Socha) – kuzynka Emilki Śmiałek obecnie Miedzianowskiej. Była zauroczona Bartkiem Miedzianowskim.
 • Franciszka Klimowicz (Marta Ścisłowicz) – była salowa na oddziale ginekologii Szpitala Kolejowego we Wrocławiu.
 • Paulina (Anna Piróg) – była pielęgniarka na oddziale ginekologii Szpitala Kolejowego we Wrocławiu.
 • Justyna Zarzecka (Kasia Glinka) – była salowa na oddziale ginekologii Szpitala Kolejowego we Wrocławiu. Była kochanką Artura Kulczyckiego.
 • Sonia Grycholska (Roksana Krzemińska) – oszustka, która oszukała rodzinę Żukowskich, twierdząc że jest biologiczną córką Marka Żukowskiego. Miała romans z Antonim Turczykiem.
 • Jerzy Tarski (Maciej Robakiewicz) – były komendant posterunku we Wadlewie.
 • Helena Łazankowa (Krystyna Dmochowska) – mieszkanka Wadlewa, wraz z Natalią Strońską prowadziła sklep. Była żona Zenona Łazanka. Wyjechała z Wadlewa bez wyjaśnienia.
 • Tomasz Niemirski (Marcin Troński) – wychowawca w Domu Dziecka we Wrocławiu, gdzie m.in. byli Paweł i Mariusz Krzyżanowscy.
 • Jakub Szwajewski (Ziemowit Wasielewski) – dawna miłość Kingi Żukowskiej obecnie Kulczyckiej. Był malarzem. Wraz z Kingą wychowywał jej syna Tomka. Wstąpił do gangu handlarzy narkotykami, gdzie sam zaczął je zażywać, po czym zmarł z przedawkowania.
 • Ewa Szwajewska (Dorota Kamińska) – matka Kuby, jest psychicznie chora.
 • Michał Stasiak (Bogdan Brzyski) – lekarz na oddziale chirurgi urazowo-ortopedycznej Szpitala im. Świętej Salomei we Wrocławiu. Miał romans ze swoją praktykantką Marysią Radosz obecnie Domańską. Został zabity przez swojego przyjaciela doktora Walczaka.
 • Dariusz Walczak (Maciej Marczewski) – lekarz chirurg na oddziale chirurgi urazowo-ortopedycznej szpitala im. Świętej Salomei we Wrocławiu. Przyjaciel Michała Stasiaka. Zabił go z zazdrości o romans z Marysią Radosz obecnie Domańską.
 • Marzena Grychowska (Magdalena Dąbrowska) – pielęgniarka oddziałowa na oddziale ginekologii Szpitala Kolejowego we Wrocławiu.
 • Roman Korczyński (Jarosław Jakimowicz) – działacz partii Przymierze Polaków i radny Sejmiku Samorządowego Województwa Dolnośląskiego, adorator Emilki Śmiałek obecnie Miedzianowskiej.
 • Jurek (Michał Opaliński) – był kelnerem w Fabryce Wrażeń obecnie BarBarianie.
 • Robert Drab (Tomasz Bednarek) – mecenas Andrzeja Pałkowskiego.
 • Andrzej Pałkowski (Jakub Kamieński) – syn Anety Pałkowskiej oraz były mąż Emilii Śmiałek-Miedzianowskiej. Znęcał się nad byłą żoną. Przez pół roku siedział w więzieniu za kradzież. Wyjechał do USA.
 • Amelia (Karolina Adamska ) – aktorka w serialu Miłość i Kłamstwa gdzie m.in. grał Artur Kulczycki.
 • Józef Szota (Mirosław Baka) – scenarzysta w serialu Miłość i Kłamstwa gdzie m.in. grał Artur Kulczycki.
 • reżyser (Krzysztof Pulkowski) – reżyser serialu Miłość i Kłamstwa gdzie m.in. grał Artur Kulczycki.
 • Janusz Gibon (Mirosław Konarowski) – prawnik, pełnomocnik Teodora Skalsky’ego, dziadka Patryka Skalsky’ego.
 • Damian (Łukasz Lewandowski) – psycholog, u którego leczyli się Marysia Radosz obecnie Domańska, Paweł Krzyżanowski oraz Artur Kulczycki.
 • Olaf Łęcki (Bartosz Żukowski) – jubiler. Próbował namówić Mikołaja „Miksera” Serczyńskiego do współpracy.
 • Igor Wolski (Marcin Rój) – policjant z wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Zajmował się sprawą zaginięcia oraz dręczenia przez Manuela Marysi Radosz obecnie Domańskiej.
 • Magdalena Krasny (Magdalena Rembacz) – policjantka z wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Zajmowała się sprawą zaginięcia oraz dręczenia przez Manuela Marysi Radosz obecnie Domańskiej.
 • Manuel vel Marian Otręba (Wojciech Medyński) – psychopatyczny oszust podający się za kubańskiego instruktora tańca adorujący Marysię Radosz obecnie Domańską. Potem osadzony w zakładzie karnym we Wrocławiu, skąd uciekł i w akcie zemsty zamordował Bronisława „Bronę” Nizińskiego oraz usiłował zabić Pawła Krzyżanowskiego. Został zastrzelony przez komisarz Bognę Kot.
 • Anna Świętochowicz (Aldona Orman) – kierowniczka produkcji serialu Miłość i Kłamstwa, gdzie m.in. grał Artur Kulczycki.
 • Sylwia Majchrzak (Dominika Figurska) – lekarka Szpitala Kolejowego we Wrocławiu, gdzie pracował m.in. doktor Marek Żukowski, z którym miała romans.
 • Beata Umiłowicz (Małgorzata Biniek) – prawniczka reprezentująca rodzinę Wimmerów, spadkobierców Rodziny Frischke, dawnych właścicieli kamienicy, gdzie mieszkają m.in. Żukowscy, Krzyżanowscy i Królowie. Podkochiwała się w Marku Żukowskim.
 • Rafał Brycholski (Adam Krawczyk) – pracował jako księgowy w agencji matrymonialnej założonej przez Artura Kulczyckiego. Lubił jeździć motocyklami. Był zaręczony z Kingą Żukowską obecnie Kulczycką.
 • Wojciech Manicki (Marcin Błaszak) – fotograf, którego wystawę zorganizowano w BarBarianie. Potem chłopak Emilki Śmiałek obecnie Miedzianowskiej.
 • Gabriel Kuleszak (Artur Chamski) – psychopata, zakochany w Emilce Śmiałek obecnie Miedzianowskiej.
 • Olaf Wieczorek (Rafał Mroczek) – aspirant z Wydziału Walki z Przestępczością Gospodarczą i Wydziału ds. Przestępczości Zorganizowanej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Prowadził dochodzenie w sprawie porwania Artura Kulczyckiego oraz prześladowania Emilki Śmiałek obecnie Miedzianowskiej.
 • Sylwester „Medyk” Banaszkiewicz (Witold Wieliński) – gangster i bukmacher przyjmujący nielegalne zakłady na wyścigi konne, porywacz Artura Kulczyckiego.
 • Aldona (Anna Prus) – partnerka Sylwestra „Medyka” Banaszkiewicz.
 • Łukasz (Rafał Kozucki) – trener oraz były menadżer w klubie fitness Olimp, gdzie menadżerem została Kinga Żukowska obecnie Kulczycka, potem jej adorator.
 • Kalina Świętochowska (Sasha Strunin) – piosenkarka, która brała udział w programie Wojna Gwiazd. Jej ochroniarzem był Paweł Krzyżanowski.
 • Barbara Świętochowska (Katarzyna Chrzanowska) – matka oraz menadżerka piosenkarki, Kaliny.
 • Andrea (Monika Jarosińska) – piosenkarka, która brała udział w programie Wojna Gwiazd.
 • Borys (Hubert Zduniak) – gitarzysta w zespole piosenkarki, Kaliny.
 • Benek (Radosław Kot) – klawiszowiec w zespole piosenkarki, Kaliny.
 • brat Tomasz (Rober Gonera) – zakonnik, franciszkanin współprowadzący wraz z siostrą zakonną Matyldą jadłodajnię dla ubogich we Wrocławiu, potem koordynujący budowę Domu Misyjnego w Rzeczce koło Wadlewa, a także nauczyciel religii w szkole we Wadlewie.
 • siostra Matylda (Krystyna Kołodziejczyk) – siostra zakonna prowadząca wraz z bratem Tomaszem jadłodajnię dla ubogich we Wrocławiu.
 • Lucjan (Jerzy Matysiak) – bezdomny stołujący się w jadłodajni prowadzonej przez brata Tomasza i siostrę zakonną Matyldę.
 • Alicja (Małgorzata Zawadzka) – kwiaciarka oraz klientka agencji matrymonialnej prowadzonej przez Artura Kulczyckiego. Związana jest z Julianem, którego poznała dzięki agencji matrymonialnej.
 • Julian (Amin Bensalen) – klient agencji matrymonialnej prowadzonej przez Artura Kulczyckiego. Chłopak Alicji.
 • Cyryl (Bartosz Obuchowicz) – klient pubu BarBarian, kandydat na ojca dziecka Beaty Mazur.
 • Alan (Krystian Kukułka) – klient pubu BarBarian, z którym flirtowała Beata Mazur.
 • Kamila (Wioletta Jabłońska) – strażaczka w jednostce Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, gdzie m.in. pracował Paweł Krzyżanowski.
 • Marta Nowak (Beata Kawka) – koleżanka Grażyny Weksler. Flirtowała z Błażejem Królem.
 • Ryszard Nowak (Jacek Lenartowicz) – mąż Marty Nowak, koleżanki Grażyny Weksler. Zaprzyjaźnia się z Grzegorzem Królem.
 • Andrzej (Jerzy Bończak) – znajomy Karola Wekslera z dawnych lat. Jest właścicielem pięciogwiazdkowego hotelu w Krakowie, w którym zatrzymał się Igor Kaczmarczyk. Oszukał Karola Wekslera, wyłudzając od niego sporą sumę pieniędzy.
 • Magdalena Drawska (Anna Kieca) – wdowa, po Kamilu Drawskim, którego podczas napadu antyterrorystycznego zabił Aleksander Aleks Górski. Podrywała Aleksa, ten w zamian początkowo pomagał jej.
 • Adam Żukowski (Leon Niemczyk) – ojciec Marka Żukowskiego oraz dziadek Kingi i Danusi.
 • Anna Żukowska (Irena Dudzińska) – matka Marka Żukowskiego oraz babcia Kingi i Danusi.
 • Radosław Kozłowski (Krzysztof Kuliński) – wykładowca na Akademii Medycznej we Wrocławiu, gdzie studiowała Marysia Radosz obecnie Domańska.
 • Beata (Marzena Kopczyńska) – koleżanka Marysi Radosz obecnie Domańskiej z Akademii Medycznej we Wrocławiu.
 • Urszula Paprocka (Ewa Sałacka) – była pielęgniarka oddziałowa na oddziale ginekologi Szpitala Kolejowego we Wrocławiu. Zginęła w wypadku. Na jej stanowisku zastąpiła ją pielęgniarka Marzena Grychowska. Miała nieokiełznany charakter i lubiła rządzić.
 • Greta (Halina Rasiakówna) – osadzona w jednej celi więziennej z Teresą Żukowską.
 • Monika Wagner (Katarzyna Skoniecka) – doradca finansowy w Powiatowym Urzędzie Pracy we Wrocławiu, z którą na konsultacjach spotykał się Paweł Krzyżanowski. Potem dziewczyna Bartka Miedzianowskiego. Podkochiwała się bez wzajemności w Pawle Krzyżanowskim oraz miała romans z ojcem Artura Kulczyckiego. Popełniła samobójstwo skacząc z dachu jednego z budynków.
 • Hubert Bartkowiak (Michał Chorosiński) – specjalista ds. klientów indywidualnych w Centrum Doradczym dla Rolników we Wrocławiu, gdzie pracowała m.in. Teresa Żukowska.
 • Radosław Przybył (Andrzej Krucz) – pracownik Centrum Doradczego dla Rolników we Wrocławiu, gdzie pracowała m.in. Teresa Żukowska.
 • Cezary Przybył (Wojciech Asiński) – pracownik Centrum Doradczego dla Rolników we Wrocławiu, gdzie pracowała Teresa Żukowska.
 • Brygida Nowakowska (Joanna Orleańska) – pracownica Centrum Doradczego dla Rolników we Wrocławiu, gdzie pracowała m.in. Teresa Żukowska.
 • Joanna Nowicka (Marieta Żukowska) – sekretarka, a potem specjalistka w Centrum Doradczym dla Rolników we Wrocławiu, gdzie pracowała Teresa Żukowska.
 • Franciszek Jeżowski (Zdzisław Wardejn) – ojciec Edyty. Zapalony hazardzista.
 • Agata Skowrońska (Aleksandra Kisio) – nieślubna córka Karola Wekslera. Przyrodnia siostra Sabiny, którą próbowała zabić. Zabita przez Igora Kaczmarczyka.
 • Antonio Bene (Piotr Borowski) – były narzeczony Wiktorii Dąbek z Włoch.
 • Dagmara Maciejewska (Anna Szymańczyk) – krawcowa i projektantka w domu mody Sabiny Weksler. Miała problemy z narkotykami. Kiedyś przyjaźniła się z Jowitą. Była związana z Mikserem i Szymonem. Mieszkała z Sabiną i Darią. Zginęła w tragicznym wypadku samochodowym.
 • Igor Kaczmarczyk (Rafał Mohr) – prawnik odnoszący sukcesy w swoim zawodzie, były mąż Sabiny Weksler, syn Olgierda Kaczmarczyka. Zabił drugą córkę Karola – Agatę. Za zabójstwo Agaty, porwanie Sabiny i usiłowanie zabójstwa Wekslera trafił do więzienia. Po kilku miesiącach opuścił więzienne mury ponownie próbując zniszczyć życie Sabiny i Wekslerów. Wyjechał do Brazylii.
 • Olgierd Kaczmarczyk (Andrzej Grabowski) – prawnik, skazany za zabójstwo swojego syna Igora. Z czasem uniewinniony wychodzi z więzienia. Zmarł na zawał.
 • Sandra Malicka (Monika Dryl) – była żona Huberta Schultza. Zaszła w ciążę z Hubertem i zmusiła go do wspólnego wyjazdu do Szwecji. Urodziła córkę Maję, która zmarła w kilka miesięcy po urodzeniu.
 • Szymon Kmieciński (Marcin Korcz) – sąsiad Żukowskich. Zaprzyjaźnił się z Marysią i Hubertem. Był zakochany w Marysi, ale bez wzajemności. Romansował też z Dagą, ale ostatecznie wyjechał do Hiszpanii.
 • Aurelia Walicka (Małgorzata Sadowska) – była w związku z Marianem Śmiałkiem.
 • Mirosława Buczkowska (Zofia Domalik) – była najlepszą koleżanką Patrycji. Była galerianką.
 • Dominik Kotowski (Tomasz Włosok) – uczeń w szkole, gdzie uczęszczała Patrycja i Mirka. Związał się z Patrycją, ale ona wyjechała z matką do Krakowa.
 • Bronisław Kotowski (Wojciech Ziemiański) – pijak. Ojciec Dominika.
 • Fabian Jasiński (Piotr Nerlewski) – uczeń w szkole, do której uczęszczała Patrycja, Mirka i Dominik. Były chłopak Patrycji Zielińskiej. Wyjechał do Londynu, gdzie zdradził tam Patrycję.
 • Bogdan Jasiński (Andrzej Niemirski) – ojciec Fabiana.
 • Bernadetta Jasińska (Beata Buczek-Żarnecka) – matka Fabiana.
 • Agnieszka Sikorska (Barbara Kurdej-Szatan) – studentka logistyki w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, dziewczyna z którą podpułkownik Grzegorz Król próbował wyswatać swojego syna Błażeja Króla. Miała krótki romans z Mikserem.
 • Zofia (Barbara Szałapak) – opiekunka Julii.
 • Czarek Pródnicki (Karol Wróblewski) – redaktor pisma modowego, znajomy Jowity. Po tym jak zostaje odrzucony przez Sabinę, chce się na niej zemścić, niszcząc jej dom mody z pomocą Jowity.
 • Robert Szymczak (Marek Kaliszuk) – inżynier, dawny kolega Kingi z klasy w szkole podstawowej. Były chłopak Oli Król.
 • Wroński (Stefan Popkowski) – prawnik. Były dyrektor ds. rozwoju firmy w firmie Kulczycki Corporation.
 • Mieczysław (Paweł Wolak) – mechanik samochodowy, a zarazem przyjaciel Huberta Schultza. Prowadził wraz z nim warsztat samochodowy.
 • Nikola (Anna Kózka) – była żona Radka. Odeszła od męża z powodu zazdrości o Jowitę i wyjechała z Wrocławia.
 • Łucja (Magdalena Wójcik) – matka Nikoli.
 • Julian Iwanowski (Tomasz Sobczak) – były partner Nikoli.
 • Aleksander Górski (Hubert Jarczak) – był związany z Marią.
 • Wiktor Lehman (Andrzej Deskur) – znajomy Aleksa, były policjant.
 • Eryk Jarosz (Piotr Zelt) – dowódca grupy AT, w której jest Aleks.
 • Martyna (Weronika Nockowska) – była dziewczyna Mateusza. Miała romans z Mikołajem „Mikserem” Serczyńskim. Nosicielka wirusa HIV.
 • Sylwia Danilewska (Anna Guzik) – geodetka z Wrocławia, która przyjechała razem ze swoim partnerem, Norbertem, do Wadlewa w celu budowy drogi.
 • Mateusz (Mathieu Bondu) – były chłopak Martyny. Podjął praktykę u Karola Wekslera.
 • Stanisław Kazimierczak (Stanisław Jaskułka) – taksówkarz. Znajomy Błażeja Króla.
 • Samuel Walski (Mariusz Zalejski) – prawnik Teda Chinasky.
 • Maksymilian Rak (Jędrzej Wielecki) – były właściciel Kulczycki Corporation. Był kochankiem Toli Kaniewskiej, która go zabiła.
 • Katarzyna Woźniak (Karolina Chapko) – wiceprzewodnicząca, a potem przewodnicząca partii Młodzieżówka Wrocławia będącą przybudówką partii Porządni Ludzie. Była dziewczyna Henryka „Kaśki” Saniewskiego. Zdradziła go z Filipem Mazurem.
 • Daria Pakulska (Angelika Kujawiak) – koleżanka Oli, Sabiny i Błażeja z liceum. Studentka chemii. Jest nową lokatorką Sabiny. Rozstała się z Błażejem Królem.
 • Sylwia (Natalia Avelon) – członkini gangu trudniącego się handlem dziećmi do adopcji w Niemczech, której ofiarą padł Tomek Żukowski, syn Kingi.
 • Mateusz (Marcel Olejarczek) – syn Sylwii. Pomógł uciec Tomkowi.
 • Róża Adamska (Aleksandra Agaciak) – specjalistka ds. wizerunkowych. Współpracowała z aktorem Lwem Gromskim nad ociepleniem jego wizerunku w mediach. Miała romans z Lwem.
 • Lew Gromski (Marcin Janos Krawczyk) – jest aktorem. Ma syna Jeremiego. Był związany z Beatą Mazur, którą zdradził z Różą.
 • Marta Rudzińska (Joanna Jarmołowicz) – była pracownica King’s Fitness. Miała romans z Krystianem Domańskim.
 • Ryszard Kozubek-Kókółka (Mirosław Kotowicz) – były policjant we Wadlewie oraz były mąż Wiktorii Dąbek.
 • Natan Wójcik (Krzysztof Kwiatkowski) – chirurg. Były partner Sabiny.
 • Maurycy (Roch Siemianowski) – brat Anny Radziwiłł.
 • Elżbieta Młyńska (Aldona Jankowska) – wychowawczyni w domu dziecka w Kubińcu.
 • Dominika Juszczak (Maria Szafirska) – była dziewczyna Pawła Nowogrodzkiego. Przyjechała do Wrocławia z nadzieją, że odzyska swoją dawną miłość. Wyjechała do Londynu.
 • Ted Chinasky (Sindre Sandemo) – Amerykanin, właściciel kasyna w USA. Były kochanek oraz sponsor operacji Jowity.
 • Ingrid Chinasky (Monika Krzywkowska) – prawniczka oraz siostra Teda. Pomogła Jowicie sfinansować operację jej córeczki Dagmary.
 • Maja (Daria Krzyżaniak) – sekretarka w firmie Marker’s Trader.
 • Małgorzata Ryszka (Agnieszka Błach) – kochanka Marka Żukowskiego, która współpracowała z Bogumiłem Leszczyńskim, a potem została zamordowana na jego zlecenie.
 • Zbigniew Matejka (Michał Kula) – prezes firmy Marker’s Trader, ojczym Aleksandra.
 • Benedykt (Bogusław Kudłek) – prawnik, przyjaciel Aleksandra.
 • Łysy (Dariusz Juzyszyn) – ojciec Marlenki, która zatrzymała się w Gospodarstwie agroturystycznym u Śmiałków we Wadlewie. Był osadzony w jednej celi z Pawłem Nowogrodzkim.
 • Miłosz (Mariusz Odważny) – gej, z którym na randkę umówiła Mikołaja Miksera Serczyńskiego Marianna.
 • Marta (Milena Staszuk) – sekretarka w firmie Kulczycki Corporation.
 • Aleksander Konieczny (Tomasz Mandes) – dyrektor ds. rozwoju firmy Kulczycki Corporation. Był związany z Sabiną Weksler. Wyjechał do Nowego Jorku.
 • Zbigniew (Arkadiusz Detmer) – sąsiad Marysi i Michała Domańskich.
 • Nikodem Kocioł (Mariusz Czajka) – showman i krytyk kulinarny prowadzący program W kotle krytyki, do którego zgłosił się pub BarBarian.
 • lekarz (Piotr Warszawski) – lekarz prowadzący po postrzale ranną Sabinę Weksler.
 • Jolanta (Beata Cwalińska) – barmanka w klubie Kamikaze. Okazała się być kretem. Na zlecenie Hiszpana, Melka miała ją zastrzelić. Ostatecznie zrobił to Darek, ratując Długosz z presji. Po ich ucieczce z lasu, zaczął walczyć o życie kobiety. Na szczęście przeżyła i po niedługim czasie wyjechała na drugi koniec Polski.
 • Bogumił Leszczyński vel Wiktor Sławojski (Bronisław Wrocławski) – znajomy Anety Pałkowskiej. Zatrudnił Joannę do sprzątania swojego domu. Gdy jej zaproponował odważną propozycję, ta odmówiła i wtedy zaczął się mścić na Anecie Pałkowskiej i Joannie Dworzak. Zlecił zabicie Małgorzaty Ryszki. Sobowtór Bogumiła Leszczyńskiego. Odsiaduje wyrok.
 • Mariusz (Zacharjasz Muszyński) – pracował na zlecenie Bogumiła Leszczyńskiego. Odsiaduje wyrok.
 • Joanna Dworzak (Paulina Gałązka) – chrześniaczka Grzegorza Króla. Przyjeżdża do Wrocławia i zostaje współlokatorką Błażeja i Miksera. Jest bardzo rozrywkowa i szalona, poszukuje nowych wrażeń. Z drugiej strony jest kapryśna i często nieznośna. Rozstała się z Tymkiem.
 • Luiza Florek (Klaudia Halejcio) – ratowniczka, którą Mikser poznał podczas wakacji nad morzem. Była Współlokatorka Błażeja i Asi. Wyjechała do Warszawy.
 • Sebastian (Hubert Waljewski) – kierownik baru fast food Big Burgers, gdzie pracuje m.in. Grzegorz Król.
 • Emil (Maciej Rabski) – pracownik baru fast food Big Burgers, gdzie pracuje m.in. Grzegorz Król.
 • Magdalena (Monika Markowska) – pracownica baru fast food, gdzie pracuje m.in. Grzegorz Król.
 • Robson (Artur Gotz) – były kochanek Sylwii Koneckiej.
 • Wacław (Filip Frątczak) – przewodnik grupy redakcji gazety Yolo w Górach Sowich.
 • Filip Mazur (Jakub Mazurek) – były mąż Beaty Mazur.
 • Szpona (Michał Wiesner) – ochroniarz w klubie Kamikaze we Wrocławiu.
 • Andżelika Wardan (Halina Chmielarz) – żona biznesmena. Chciała wykupić resztę wszystkich walk w klubie Roberta Adlera by Paweł został w jej agencji modelingu modelem.
 • Andrzej Wardan (Robert Ninkiewicz) – mąż Andżeliki Wardan. Jest biznesmenem, który prowadził brudne interesy z Robertem Adlerem. Został wystawiony policji przez Roberta Adlera.
 • Żaneta (Kinga Jasik) – uczestniczka kursu przygotowującego do Akademii Policyjnej. Miała romans z Dariuszem Wróblem. Nie znosi Melki.
 • Helena (Katarzyna Czapla) – była narzeczona Cezarego Gruzika.
 • Lena (Jacek Antczak) – niemowlę porzucone na przystanku autobusowym.
 • Dagmara Cieślik (Katarzyna Kołeczek) – matka porzuconej Lenki.
 • Daniel Braniec (Juliusz Romanowski) – chłopiec, który trafił do Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu na Szpitalny Oddział Ratunkowy z rozbitą głową i odwodnieniem. Został adoptowany przez Oliwię i Borysa.
 • Kowalczak (Monika Dawidziuk) – policjantka zajmowała się zgłoszeniem przez Marysię Domańską w sprawie przemocy domowej Lidii Braniec nad synem Danielem Brańcem.
 • Oliwia (Agnieszka Bogdan) – kobieta, która chciała zaadoptować Lenkę. Zaadoptowała wraz z mężem Daniela Brańca.
 • Borys (Andrzej Wieczorek) – mąż Oliwi, która chciała zaadoptować Lenkę. Zaadoptował wraz z żoną Daniela Brańca.
 • Krzysztof (Artur Owczarek) – prywatny ochroniarz Roberta Adlera.
 • Dariusz Wróbel (Bartosz Porczyk) – policjant, który był instruktorem kursu przygotowującego do Akademii Policyjnej. Okazał się być skorumpowany.
 • Robert Adler (Cezary Łukaszewicz) – gangster, boss mafii oraz właściciel klubu nocnego Kamikaze we Wrocławiu. Miał fikcyjny związek z Melką. Został skazany za handel kokainą.
 • Halina Adler (Małgorzata Sobańska) – matka Roberta Adlera.
 • Witold Adler (Paweł Sanakieiwcz) – ojciec Roberta Adlera.
 • doktor Migdalski (Piotr Pilitowski) – lekarz genetyk i onkolog, który prowadzi eksperymentalne leczenie szwajcarskim lekiem Blaxifen na Matyldzie Gruzik, matce Cezarego rzekomo chorej na nowotwór piersi. Okazał się być oszustem.
 • Mieszko (Robert Zawadzki) – flirtował z Kingą Kulczycką.
 • Ostry (Natan Gudejko) – starszy znajomy Jakuba Lisiaka z liceum.
 • Sylwester (Tomasz Piotrowski (aktor)) – starszy znajomy Jakuba Lisiaka z liceum.
 • Jagoda (Andrea Lasota) – starsza znajoma Jakuba Lisiaka z liceum.
 • Tusia (Paulina Mikuśkiewicz) – była sąsiadka Artura Kulczyckiego, który wynajmował mieszkanie kiedy był z Kingą w separacji.
 • Matylda Gruzik (Zofia Czerwińska) – matka Cezarego. Zostaje eksmitowana ze swojego mieszkania, ponieważ nie płaciła za czynsz, a pieniądze z emerytury przeznaczała na telezakupy. Zamieszkiwała u Beatki i Cezarego.
 • Beata Mazur (Katarzyna Ankudowicz) – siostra Adama, miała męża Filipa, którego zdradziła kiedyś z Szymonem. Jest sąsiadką Kingi. Jej mężem jest Cezary Gruzik. Wyjechała wraz z Cezarym do Szwecji, ponieważ ścigała ich policja za długi Cezarego.
 • Cezary Gruzik (Robert Wabich) – były właściciel BarBariana. Jest mężem Beaty Mazur. Wyjechał wraz z Beatą do Szwecji, ponieważ ścigała ich policja za jego długi. Przekazał w darowiźnie BarBarian Mikserowi.
 • Markowski (Aleksander Janiszewski) – kierownik sklepu Fasion Lifestyle, gdzie chwilowo pracowali Krystian i Piotr.
 • Igor Kołczyn (Maciej Kowalik) – trener sztuk walki szkolący Pawła Nowogrodzkiego. Przyczynił się do kalectwa Pawła.
 • Maciej Błachnio (Maciej Gąsiorek) – nauczyciel języka polskiego. Został oskarżony niesłusznie przez swoją byłą uczennicę Sylwię Konecką za gwałt.
 • Jastrzębski (Wiesław Sławik) – prokurator zajmował się sprawą Radosława Zielińskiego o domniemany gwałt na Sylwii Koneckiej.
 • Stefan Smorąg (Bogusław Kaczmarczyk) – wymyślny klient Michała Domańskiego. Właściciel szklarni z ogórkami. Chciał kupić BarBarian.
 • Cabaj (Krzysztof Rogacewicz) – pacjent, który leżał na jednej sali z Pawłem Nowogrodzkim.
 • Franciszek Bykowski (Mariusz Gagatek) – ojciec Adriana Bykowskiego.
 • Krystyna (Patrycja Potyralska ) – ekspedientka w sklepie Fashion Lifestyle, gdzie chwilowo pracowali Krystian i Piotr.
 • Zuzanna Kalinowska (Martynika Kośnica) – koleżanka Marysi Domańskiej z uczelni. Podrywa Michała Domańskiego, męża Marysi. Miała krótki romans z Krystianem, pasierbem Marysi.
 • Grzegorz Kubacki (Krzysztof Sałata) – chłopak, który kłócił się ze swoją dziewczyną, a następnie napadł z nożem Karola Wekslera w parku.
 • Patryk Kubacki (Wojciech Andrzejuk) – ojciec Grzegorza, postrzelonego przez Karola Wekslera.
 • Karina (Joanna Chułek) – dziewczyna Grzegorza Kubackiego, który napadł Karola Wekslera w parku.
 • Kizior (Zygmunt Babiak) – więzień, który był osadzony w jednej celi z Karolem Wekslerem.
 • Patrycja Zielińska (Martyna Kubicz) – młodsza siostra Radka. Była w związku z Fabianem Jasińskim. Związała się z Dominikiem i wyjechała z matką do Krakowa. Wróciła po 4 latach do Wrocławia na ślub Radka i Jowity.
 • Mirosława Zielińska (Bożena Borowska) – matka Patrycji i Radka. Wyjechała z córką do Krakowa. Wróciła po 4 latach wraz z córką do Wrocławia na ślub Radka i Jowity.
 • Pola (Magdalena Kuśnierz) – dziewczyna zaczepiona na ulicy przez Krystiana i Piotrka.
 • Tola (Weronika Pawlik) – dziewczyna zaczepiona na ulicy przez Krystiana i Piotrka.
 • Barbara Krępińska (Zuzanna Pawlukiewicz) – córka Ryszarda Krępińskiego.
 • Jan Materski (Jan Krzysztof Szczygieł) – prezes firmy Telekomsounds, który nielegalnie zatrudnia osoby bezdomne m.in. Ryszarda Krępińskiego.
 • Kaja (Wioletta Jabłońska) – lokatorka kamienicy, w której znajduje się BarBarian.
 • Danuta (Grażyna Kościelniak) – matka Witolda.
 • Benedykt (Waldemar Kościelniak) – ojciec Witolda.
 • Witold (Henryk Simon) – syn znajomego Leona Adamczyka. Miał ożenić się z Kaliną Adamczyk.
 • Marta (Iga Mikuśkieiwcz) – dziewczyna, której Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej odebrał rodzeństwo po śmierci ich matki. Sylwia Konecka napisała kontrowersyjny artykuł o losach dziewczyny, w portalu internetowym Yolo.
 • Agnieszka (Alicja Fedorczak) – koleżanka z klasy Tomasza Żukowskiego.
 • Felicjan (Włodzimierz Dyła) – bezdomny, znajomy Ryszarda.
 • Ryszard Krępiński (Przemysław Sejmicki) – bezdomny pacjent Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu. Sfingował swoją śmierć, przed Janem Materskim.
 • Lilianna (Bożena Furczyk) – kobieta, która znęca się nad swoją teściową Haliną.
 • Lubomir (Dariusz Bronowicki) – syn Haliny, który wraz ze swoją żoną Lilianną znęca się nad swoją matką.
 • Jagoda (Natalia Biernat) – córka Lilianny i Lubomira.
 • Dyrektor „Hitler” (Władysław Grzywna) – dyrektor w liceum do którego uczęszczają m.in. Jakub Lisiak i Kalina Adamczyk.
 • Adrian „Byku” Bykowski (Krzysztof Olszewski) – kolega Kaliny Adamczyk z liceum.
 • Gabriela (Malwina Dubowska) – koleżanka Kaliny Adamczyk z liceum.
 • Sebastian (Michał Włodarczyk) – chłopak, który poprzez zorganizowany przez Norberta i Olka casting umówił się z Pauliną. Jest strażakiem w OSP.
 • Lisowski (Grzegorz Kucias) – były chwilowy właściciel BarBariana, a właściwie czyściciel kamienic, który chciał zburzyć kamienicę, a na jej miejsce postawić nowoczesny biurowiec.
 • Kacperczyk (Michał Dworczyk) – były redaktor naczelny gazety i portalu dla młodzieży Yolo.
 • Kornacki (Tomasz Bacajewski) – były adwokat Marii Domańskiej.
 • Janusz Osowski (Piotr Nowak) – detektyw wynajęty przez Rudego, który zajmował się sprawą śledzenia kochanka Natalii.
 • Jowita Zielińska z d. Kaczmarek (Joanna Opozda) – była modelka, kiedyś przyjaciółka Dagi. Wychowywała się w domu dziecka, miała problemy z narkotykami. Wielokrotnie wpędzała przyjaciół w kłopoty, by znaleźć pieniądze na używki. Miała problemy z gangsterami, którym była winna pieniądze. Kiedyś w wolnym związku z Radkiem Zielińskim, obecnie jest jego żoną. Jakiś czas temu straciła dziecko (poroniła) oraz straciła brata. Chorowała na raka. Wyjechała na leczenie do Stanów, gdzie poznała Teda, gangstera, któremu ukradła pieniądze i spodziewała się jego dziecka. Urodziła córkę Dagmarę. Po narodzinach okazuje się, że mała Dagmara ma problemy z wątrobą i będzie potrzebny jej przeszczep. Po zrobieniu badań okazuje się, że dziewczynka jest córką Radka. Zostawiła Radka z Dagą i uciekła z diamentami Hiszpana prawdopodobnie do Meksyku.
 • Szakalski (Dariusz Maj) – artysta. Z wykształcenia muzyk grający na trąbce. Przyjeżdża do Wadlewa aby kupić białą Alpakę dla swojej żony.
 • Dunaj (Marcin Trzęsowski) – szef ochrony w galeri handlowej Sky Tower we Wrocławiu, gdzie pracowali Piotrek i Krystian.
 • Siwy (Remigiusz Jankowski) – kibic Iskry Wrocław.
 • Sylwek (Igor Mizgała) – kibic Iskry Wrocław.
 • Morda (Czesław Skwarek) – kibic Iskry Wrocław.
 • Irena Materska (Cecylia Caban-Jacewska) – wdowa po Janie Materskim.
 • Lidia Braniec (Paulina Napora) – matka Daniela Brańca, który trafił do Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu na Szpitalny Oddział Ratunkowy z rozbitą głową i odwodnieniem. Jest podejrzewana przez Marysię Domańską, o znęcanie się nad synem. Obecnie została skazana na wyrok za znęcanie się nad synem. Znęcała się nad Marią Domańską w więzieniu, gdzie osadzona była Maria Domańska a teraz Dominika Porcz.
 • sierżant Wołosz (Dariusz Siastacz) – sierżant z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Zajmował się sprawą zaginięcia Melki.
 • Leokadia (Grażyna Marzec) – kobieta więziona w szafie. Została uwolniona dzięki Tomkowi. Wynajmowała pokój w swoim domu Mikserowi. Miała chwilowe zaniki pamięci. Przypomina sobie wszystko, kiedy z zagranicy wrócił jej mąż.
 • Beata „Betty” Valentine (Weronika Lewoń) – dziewczyna z monitoringu w galerii handlowej we Wrocławiu.
 • Filip (Dawid Pokusa) – chłopak vlogerki Betty.
 • Świderski (Marek Litewka) – wykładowca malarstwa, na ASP we Wrocławiu, gdzie studiuje Krystian Domański.
 • Lama (Jan Kochanowski) – wyznawca buddy, który udzielił odnowienia ślubu Kindze i Arturowi Kulczyckim.
 • Natalia Pojezierska (Katarzyna Sowińska) – architekt i projektantka wnętrz współpracująca z firmą Karola Wekslera. Zachorowała na serce przez niewyleczenie grypy. Podczas operacji przeszczepu serca umiera.
 • Rosiak (Michał Wielewicki) – lekarz, który prowadził Natalię, kochankę Artura Kulczyckiego.
 • Olgierd „Rudy” Rychlicki (Bartłomiej Piekarski) – piłkarz, który chce kupić mieszkanie od firmy Karola Wekslera. Wyjechał do Niemczech, gdzie dostał kontrakt w klubie piłkarskim. Pojawia się na pogrzebie Natalii.
 • Michalczewski (Janusz Zadura) – lekarz psychiatra, do którego zgłosiła się Sylwia Konecka.
 • Czesław (Krzysztof Grębski) – deweloper, w biurze w którym mieszkanie wynajął Norbert Sobolewski.
 • Żak (Jan Napieralski) – asystent stylistki gwiazd Mileny.
 • Milena (Ewelina Serafin) – stylistka gwiazd. Zajęła się wizerunkiem Emilii Śmiałek-Miedzianowskiej.
 • Przybysz (Andrzej Olejnik) – nauczyciel matematyki i fizyki w szkole podstawowej w Wadlewie.
 • Kaja Zambrowska (Ewelina Orzegowska) – była opiekunka Dagi. Zrezygnowała ponieważ chciała zacząć prace jako projektantka mody.
 • Roksana „Roxy” Bartkowska (Żaneta Homa) – dziewczyna poznana przez Krystiana Domańskiego na wyjazdowym plenerze. Odsiaduje wyrok za narkotyki.
 • Daniel (Piotr Downar-Zapolski) – znajomy Roksany „Roxy” Bartkowskiej. Jest dilerem. Odsiaduje wyrok za narkotyki.
 • Franciszek „Bob” Czyż (Adam Hadi) – chłopak gustujący w stylu reggae. Jest sprzedawcą dragów. Odsiaduje wyrok za narkotyki.
 • Janusz (Maciej Głowacki) – sanitariusz w szpitalu psychiatrycznym gdzie przebywają Sylwia Konecka i Tola Kaniewska.
 • Wiesław (Krzysztof Boczkowski) – mężczyzna przebywający w psychiatryku, w również jest Sylwia Konecka i Tola Kaniewska. Udaje Mesjasza.
 • Antonina Kaniewska (Anna Gzyra) – była asystentką Artura w Kulczycki Corporation oraz miała z nim krótki romans. Zabiła Maksymiliana Raka, lecz sąd uznał ją za niewinną z powodu guza mózgu. Odsiaduje wyrok w psychiatryku.
 • Wiktor (Marek Wolny) – znajomy psychiatra Justyny.
 • Rafał Mierczyk (Bartłomiej Kotschedoff) – klient Kings Fitness. Podrywał Kingę Kulczycką. Jest psychologiem.
 • Bogdan Bogusz (Igor Michalski) – dawny znajomy Grzegorza Króla. Okazał się być stalkerem Weroniki Maciejewskiej, dla pieniędzy. Odsiaduje wyrok.
 • Renata Kowalik (Jagoda Sięgień) – asystentka Sylwii Koneckiej, redaktor naczelnej pisma i portalu młodzieżowego Yolo. Została zabita przez Hiszpana za to, że wraz z Radkiem ukradła diamenty gangstera.
 • Radosław Zieliński (Mateusz Banasiuk) – pracował w salonie mody Sabiny Weksler, był z nią kiedyś związany, lecz zdradził ją z Jowitą. Były mąż Nikoli. Mąż Jowity i ojciec jej córki Dagmary. Po ucieczce swojej żony Jowity został samotnym ojcem Dagmary. Zadarł kiedyś z Hiszpanem przez co wyjechał wraz z Dagmarą za granicę.
 • Dagmara Zielińska (Natalia Kosmatka) – córka Jowity i Radosława Zielińskich. Wyjechała wraz ze swoim ojcem Radkiem za granicę.
 • Andrzej Sawczuk (Michał Pietrzak) – komendant referatu patrolowo-interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, gdzie m.in. pracuje Amelia Długosz. Został zawieszony, z powodu znęcania się nad swoją żoną. Obecnie odsiaduje wyrok.
 • Krystyna Sawczuk (Marzena Gryzińska-Czura) – żona komendanta Sawczuka. Była znęcana i bita przez męża.
 • Jerzy Mech (Marek Sitarski) – znajomy Jacka Marskiego.
 • Gruby (Dominik Nowak) – człowiek, od którego Jacek Marski pożyczył pieniądze. Ściga go za nie udany dług.
 • Norbert Sobolewski (Łukasz Konopka) – geodeta z Wrocławia, który przyjechał razem ze swoją partnerką, Sylwią, do Wadlewa w celu budowy drogi. Okazuje się mężem Pauliny, a także przyrodnim bratem Bartka. Został otruty przez Polę Majewską, gdzie wraz z nią zmarł.
 • Paulina Sobolewska (Julia Grant-Scott) – weterynarz. Była kochanką Bartka, była żoną nieżyjącego Norberta.
 • Pola Majewska (Katarzyna Joda) – Jest deweloperką biura nieruchomości, gdzie chciał wynająć mieszkanie Norbert Sobolewski, wcześniej okazało się, że to kobieta, która pocałowała klienta biura nieruchomości. Otruła siebie i Norberta aby umrzeć.
 • Majewski (Piotr Michalski) – prowadził kurs survivalu, w którym udział brała Kinga Kulczycka.
 • Stanisław (Sebastian Grek) – ojciec uczestniczki survivalu Marty.
 • Marta (Klaudia Waszak) – uczestniczka kursu survivalu, w którym udział brała Kinga Kulczycka.
 • Mariola Leszczyńska (Ewa Lorska) – żona Sambora Leszczyńskiego.
 • Sambor Leszczyński (Mariusz Bonaszewski) – dyrygent. Miał romans z Malwiną Dąbek.
 • Jolanta Kotowicz (Magdalena Szmyt) – wychowawczyni Julii Radosz, córki Marysi.
 • Luda (Natalia Schnittler) – ukrainka, pracowała w maglu.
 • Wala (Olga Trembach) – ukrainka pracowała w maglu. Na skutek nieszczęśliwego wypadku w maglu straciła rękę.
 • Marzena Janiak (Lena Frankiewicz) – terapeutka, która prowadziła indywidualne spotkania terapeutyczne na, które uczęszcza Artur Kulczycki.
 • Lucy (Barbara Hładzio) – uczestniczka terapii grupowej, gdzie uczęszczał Artur Kulczycki.
 • siostra Róża (Edyta Milczarek) – siostra zakonna w zakonie, w którym była Malwina Florek.
 • siostra Eleonora (Jolanta Chełmicka) – siostra zakonna w zakonie, w którym była Malwina Florek.
 • siostra Celesta (Iwona Domaszewicz) – siostra zakonna w zakonie, w którym była Malwina Florek.
 • Kazimierz Kalica (Andrzej Pieczyński) – znachor, który przyjechał do Wadlewa. Został aresztowany ponieważ chciał zabić Amelię, córkę Kulasów oraz za nielegalne prowadzenie praktyk medycznych.
 • Marcel Nijak (Szymon Swędrowski) – pisarz, który napisał książkę o morderstwie. Zainteresował się nim dziennikarz Piotrek z redakcji Yolo. Został aresztowany i odsiaduje wyrok za zbrodnie.
 • Halina Słowik (Aleksandra Godlewska) – matka Marka.
 • Ireneusz Słowik (Bartosz Adamczyk) – ojciec Marka.
 • Zaliwska (Olga Miłaszewska) – nauczycielka matematyki w liceum gdzie m.in. uczęszczają Jakub Lisiak i Kalina Adamczyk.
 • Igor Zdaniecki (Piotr Trojan ) – chłopak Dominiki, dziewczyny, która podobna jest do Marii Domańskiej. Odsiaduje wyrok za porwanie Marii Domańskiej.
 • Mielcarek (Jakub Lasota) – były dyrektor i prezes zarządu gazety Yolo.
 • Tymoteusz (Piotr Gawron-Jedlikowski) – mechanik samochodowy, chłopak Joanny Dworzak. Pracuje w redakcji czasopisma Yolo. Odszedł z pracy, ponieważ nie chciał pracować za pół darmo.
 • Zbigniew Owczarek (Aleksander Stasiewicz) – początkowo młodszy aspirant awansowany później do stopnia aspiranta policjant referatu patrolowo-interwencyjnym, a następnie dochodzeniowo-śledczym Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, który zajmował się sprawą związaną z nękaniem Joanny Dworzak i Anety Pałkowskiej przez Bogumiła Leszczyńskiego i jego wspólnika Mariusza. Pracuje na jednej komendzie z Melką. Podczas próby zabicia Melki sam się zabił.
 • Paweł Nowogrodzki (Michał Malinowski) – wychowanek domu dziecka, pracuje w Kulczycki Corporation jako Copywriter. Był związany z Melką i Sabiną. Wyjechał za granicę, ponieważ jest ścigany przez ludzi Wodnika.
 • Małgorzata Saniewska z d. Wiśniewska (Magdalena Różańska) – matka Wioletty, znajomej Jakuba Lisiaka z Liceum. Zachorowała na złośliwy nowotwór. Umiera w ramionach Kaśki w górach.
 • Łukasz Magnus (Jan Wieczorkowski) – adwokat, broniący Hiszpana. Mąż Melki. Zostaje zabity przez swojego ojca Wodnika.
 • Olgierd „Wodnik” Gwiazda (Daniel Olbrychski) – mafiozo. Szef gangu. Jego prawą ręką jest Hiszpan. Odsiaduje wyrok za zabójstwo swojego syna Łukasza Magnusa.
 • Rozłucki (Paweł Ławrynowicz) – człowiek Olgierda „Wodnika” Gwiazdy. Odsiaduje wyrok za współudział w zabójstwie Łukasza Magnusa.
 • Wojciech Czajka (Sebastian Perdek) – król chipsów. Jest spadkobiercą rodzinnej fortuny. Zaprzyjaźnia się z Dominiką Porcz, z którą po krótkiej znajomości zrywa kontakt.
 • Nadia (Anna Sandowicz) – prostytutka w klubie Mystic VIP, gdzie pracuje prostytutka Magdalena „Nicolas” Matuszewska. Została zamordowana przez Bola i jego ludzi w hotelu, w którym się ukrywała wraz z Mikserem i Magdą.
 • Tomczak (Hubert Kułacz) – młodszy aspirant.

Obsada | edytuj kod

Obecna | edytuj kod

Niewystępująca | edytuj kod

Spis serii | edytuj kod

Czołówka i napisy końcowe | edytuj kod

Od początku emisji serialu do początku szóstej serii czołówka nie zmieniała się gruntownie: zdjęcia i filmiki przedstawiające postaci wyświetlane były na spadających kolejno po sobie liściach klonu i buku. W tle były zdjęcia Wrocławia, a wszystko ułożone było na brązowym tle w deseń drzewa. Pojawiły się postacie: Maria (Aneta Zając), Paweł (Mateusz Janicki), Teresa (Ewa Skibińska), Marek (Maciej Tomaszewski), Kinga (Aleksandra Zienkiewicz), Jan (Wojciech Dąbrowski), Aneta (Maria Pakulnis), Artur (Łukasz Płoszajski), Łukasz (Rafał Cieszyński) i Antoni (Andrzej Buszewicz). Pierwsza zmiana w tej czołówce polegała na wymianie zdjęcia Agnieszki (Barbara Kałużna). Kolejna zmiana dotyczyła Pawła Krzyżanowskiego, kiedy zmienił się aktor grający tę postać i to z Mateusza Janickiego do Mikołaja Krawczyka (61 odc.). Następnie postać Agnieszki zastąpiono zdjęciem Marioli (Marta Klubowicz) (w pozostałych przypadkach był to film). Od odcinka 150 Łukasza zastąpił Mariusz (Mariusz Bąkowski) (również wyjątkowo zdjęcie zamiast filmu). W 2007 wymieniono filmy z udziałem wszystkich bohaterów na nowe. W 2008 Antoniego zastąpił Bartek (Rafał Kwietniewski), pojawiły się także napisy z imionami i nazwiskami aktorów (odc. 672). W szóstej serii (odc. 939) czołówka została zmieniona całkowicie: nowa szata graficzna, bohaterowie pojawiający się na tle Wrocławia. Wycofano postacie Mariusza i Marioli, a przedstawiono Emilię (Anna Ilczuk) i Patryka (Łukasz Dziemidok). Od odcinka 1500 występuje kolejna czołówka. 14 lutego 2014 została zaprezentowana specjalna, walentynkowa czołówka, w której wystąpiła jedynie Aneta Zając, odtwórczyni roli Marii Radosz (odc. 1839). 16 grudnia 2014 czołówka została zaktualizowana z okazji także emisji jubileuszowego 2000 odcinka. Usunięto z niej Pawła, Huberta (Michał Czernecki) i Szymona (Marcin Korcz). Dodane takie postacie jak: Karol (Karol Strasburger), Daga (Anna Szymańczyk), Asia (Paulina Gałązka), Rysiek (Mirosław Kotowicz), Wojtek (Piotr Głowacki), Beata (Katarzyna Ankudowicz), Aleks (Hubert Jarczak) i Jowita (Joanna Opozda). Od odcinka 2901 występuje całkiem nowa czołówka, która zmieniła całkowicie szatę graficzną w kolorze błękitu. W pierwszych sekundach widzimy panoramę Wrocławia z rzeką Odrą i Ostrowem Tumskim z logo serialu, w następnych sekwencjach pojawiają się bohaterowie, którzy występują w serialu, jako film, który rozprasza barwę koloru ukazując bohaterów z kadrem ze scen poprzedniego sezonu. W połowie czołówki widzimy zdjęcia panoramiczne przestawiające Wrocław. Każdy z bohaterów jest podpisany serialowym imieniem: w kolorze czerwonym (kobiety) lub białym (mężczyźni). Na końcu czołówki jest białe tło z logo serialu oraz numerem odcinka. W czołówce znalazły się takie postacie jak: Marysia (Aneta Zając), Michał (Wojciech Błach), Kinga (Aleksandra Zienkiewicz), Artur (Łukasz Płoszajski), Bartek (Rafał Kwietniewski), Emilka (Anna Ilczuk), Mateusz (Lesław Żurek), Anna (Agnieszka Suchora), Marian (Paweł Okoński), Melka (Ewa Jakubowicz), Paweł (Michał Malinowski), Kalina (Magdalena Wieczorek), Krystian (Patryk Pniewski), Piotrek (Michał Mikołajczak), Sylwia (Edyta Herbuś), Janek (Maciej Mikołajczyk), Sabina (Urszula Dębska), Karol (Karol Strasburger), Ewa (Ewa Gawryluk), Kaśka (Michał Koterski), Kuba (Kacper Olszewski), Malwina (Agnieszka Wielgosz), Wiktoria (Halszka Lehman), Olek (Krzysztof Wieszczek), Mikser (Błażej Michalski), Dorota (Magdalena Wróbel), Kazanowa (Elżbieta Romanowska), Seweryn (Mirosław Kropielnicki), Grzegorz (Jan Jankowski) i Grażyna (Grażyna Wolszczak)[8].

Sekwencja końcowa ulegała wielu zmianom. Starsze odcinki kończyły się stopklatką i napisami przewijanymi z dołu do góry, w tle piosenka tytułowa (we wcześniejszych odcinkach w całości, później nieudolnie ją skracano) lub piosenka tytułowa w wersji instrumentalnej (tylko odcinki 2–5). Od odcinka 150 pojawiała się nowa sekwencja końcowa: napisy w kolumnach, a w tle końcówka piosenki tytułowej. Zajmuje to dużo mniej czasu, przez co można było minimalnie wydłużyć odcinek. Od odcinka 159 odcinki kończyły się muzyką do piosenki tytułowej (fragment refrenu). W odcinku 783 wyjątkowo ukazała się oryginalna sekwencja: odcinek zakończył się wypadkiem Pawła, Bartka i Artura, co zaakcentowano żałobną muzyką i napisami na czarnym tle. Podobnie było po porodzie Marysi, kiedy straciła przytomność, w odcinku 1334. Zwykle w tle było widać park. Na końcu sezonu 2008/2009 (odc. 938), pojawiło się nowe tło, które przedstawiało Wrocław, widziany z lotu ptaka. W odcinku 994. zmieniono muzykę: instrumentalną wersję piosenki z czołówki zastąpiła nowa aranżacja piosenki tytułowej, śpiewana przez Annę Stankiewicz. Wyjątek od tego tła stanowią: odcinek 1122., w którym ostatnie sekundy napisów ukazane są na tle koncertu serialowej Kaliny, odcinek 1257., w którym jak tło pojawił się występ zespołu Vintage oraz 1288., w którym jak tło widnieje Berlin. W odcinku 1396., przed napisami końcowymi, ukazał się tekst „Pamięci Ali Szubskiej” oraz zdjęcie dziewczynki. Odcinek 2096., w którym zginęła Daga, zakończył się napisami na czarnym tle. Od 2518. odcinka zmieniono tło do napisów końcowych, które jest filmikiem, pokazującym w tle panoramę Wrocławia.

W pierwszej serii pojawiły się slajdy ze słowami „W poprzednim odcinku”, jednak były one wyświetlane nieregularnie, z o zmiennej długości (najstarsze pokazywały jedynie ostatnią scenę poprzedniego odcinka) i z różną muzyką w tle. Od drugiej serii wyświetlane były regularnie, nadal z różną muzyką w tle. Od piątej serii „W poprzednim odcinku” do chwili obecnej mają jednakowy podkład muzyczny, z rzadkimi, pojedynczymi wyjątkami. Od 2015 (odc. 2026) zniknął napis „W poprzednim odcinku”, a sceny początkowej sekwencji dotyczą kilku wcześniejszych odcinków.

W 2008 (odc. 678), wprowadzono zwiastun „Za chwilę...” przed reklamami. W 2009 (odc. 867) „Za chwilę...” zostało wycofane.

W trzeciej serii od 2006 na końcu pojawiły się slajdy „W następnym odcinku”, które miało do tej pory trzy podkłady muzyczne: pierwszy z czołówki serialu (fragment wersji instrumentalnej piosenki tytułowej do odcinka 937), drugi – od września do listopada 2009, muzyka ilustracyjna (938–993) i trzeci – piosenka „Pierwsza miłość” w innym wykonaniu (od odc. 994) z pojedynczymi wyjątkami (odc. 998, 1032, 1058, 1121, 1122, 1145, 1155, 1209, 1254, 1259, 1275, 1288, 1294, 1302, 1318, 1323, 1417, 1575, 1654, 1693, 1711, 1726, 1769, 1771, 1842, 1989, 2084, 2096, 2118, 2124, 2160, 2262). W odcinkach 1144, 1254, 1334, 1534, 1654, 1746, 1842, 2124, 2517 i 3057 nie pojawił się slajd „W następnym odcinku”. Od odc. 2518 zwiastuny „W poprzednim odcinku” mają różną melodię w tle.

Od odcinka 2453 wprowadzono napis kto dzwoni na numer telefonu do bohaterów oraz SMS-y.

Od odcinka 2710 po zakończeniu odcinka pojawiają się interaktywne loga ATM Grupy oraz Telewizji Polsat.

Słowa do piosenki tytułowej „Pierwsza miłość” napisał Korneliusz Karpiński, muzykę skomponował Achmad Bakajew, a wykonują ją Olga Szomańska i Jan Radwan (na końcu odcinka wykonuje ją Anna Stankiewicz).

Po przekroczeniu odcinka 2900 (wrzesień 2019) czołówka serialu ponownie uległa zmianie. Tym razem są to fragmenty serialu z bohaterami, których przedstawiają. Efektem jest rozlewanie obrazów, niczym atramentu na powierzchnię wody. Piosenki nie zmieniono.

W odcinku 3057 kończącym 16. serię zamiast zwiastunu "W następnym odcinku" pokazano filmik Anety Zając zawierający informacje o zawieszeniu produkcji serialu w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. W miejscu napisu "W następnym odcinku" znajdował się napis "Zostań w domu".

Śliwowica | edytuj kod

 Osobny artykuł: Śliwowica (film).

Jest to film z 2013 roku oparty na wątkach podwójnego wesela w Wadlewie.

Uwagi | edytuj kod

 1. Stan na 30 marca 2021
 2. W okresie od 4 listopada do 30 grudnia 2004.
 3. Początkowo od poniedziałku do środy w okresie od 3 stycznia do 9 marca 2005, od 14 marca 2005 emitowano również w czwartki, a od 3 czerwca do 24 czerwca 2005 serial miał także emisje w piątki o 18.00.
 4. W okresie od 29 czerwca do 25 sierpnia 2005.
 5. W okresie od 29 sierpnia do 30 grudnia 2005 oraz od 6 lutego do 30 czerwca 2006.
 6. W okresie od 2 do 31 stycznia 2006.
 7. W okresie od 5 lipca do 24 sierpnia 2006.

Przypisy | edytuj kod

 1. Wojtalewicz Jarosław: Jubileusz serialu „Pierwsza miłość” (pol.). swiatseriali.pl. [dostęp 2013-06-01].
 2. Namiętność i mokre ciała w 1000 odcinku „Pierwszej miłości” (pol.). film.wp.pl, 2009-11-13. [dostęp 2013-06-01].
 3. ATM Grupa S.A: „Pierwsza miłość” – już w grudniu 2000. odcinek i odświeżona czołówka (pol.). infowire.pl, 2014-11-21. [dostęp 2014-12-17].
 4. 3000 odcinek "Pierwszej miłości", m.facebook.com [dostęp 2020-01-20] .
 5. Polsat ujawnia szczegóły ramówki na jesień 2019. Nowy serial i reality show, Onet Kultura, 26 sierpnia 2019 [dostęp 2019-08-27] [zarchiwizowane z adresu 2019-08-26]  (pol.).
 6. „Pierwsza miłość” w Polsacie do 16 kwietnia. Zdjęcia wstrzymane przez epidemię, tvpolsat.info, 22 marca 2020 [dostęp 2020-03-22]  (pol.).
 7. Pierwsza miłość - przerwa wakacyjna 2021. Od kiedy do kiedy?, www.eska.pl [dostęp 2021-05-27] .
 8. „Pierwsza miłość” zaczyna się teraz... inaczej. Jak? – Polsat.pl, www.polsat.pl [dostęp 2019-08-28]  (pol.).

Bibliografia | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Polskie opery mydlane Polskie seriale produkowane przez telewizję Polsat

Uwaga: W nawiasach podano lata produkcji, a nie emisji na antenach stacji należących do telewizji Polsat.

Programy telewizyjne produkcji ATM Grupa
Na podstawie artykułu: "Pierwsza miłość (serial telewizyjny)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy