Piotr Sobolewski (trener)


Piotr Sobolewski (trener) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Piotr Sobolewski (ur. 10 czerwca 1986 w Starogardzie Gdańskim) – polski trener siatkarski. Przedstawiciel młodego pokolenia polskich trenerów siatkarskich. Od sezonu 2016/2017 pracuje w Orlen Lidze w zespole PTPS Piła.

Spis treści

Życiorys | edytuj kod

Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim z 2005[1].

Wychowanek i zawodnik SKS Starogard Gdański (I liga mężczyzn, powołanie do szerokiej kadry kadetów). W przeszłości był wieloletnim asystentem Jerzego Skrobeckiego w TPS Rumia, następnie zastąpił Jerzego Skrobeckiego i prowadził zespół z Rumi jako pierwszy trener. W sezonie 2011/2012 był drugim trenerem w Chemiku Police. W połowie sezonu został pierwszym trenerem zespołu z Polic. W sezonie 2012/2013 był pierwszym trenerem Stal Mielec S.A. Następnie pierwszy trener KS Murowana Goślina do roku 2016. Kolejnym klubem był wielkopolski PTPS Piła S.A., z którego przeniósł się do Joker Mekro Świecie. Po tym sezonie został pierwszym trenerem w rumuńskim zespole ekstraklasy męskiej U Cluj-Napoca.
Stażysta i współpracownik AWFiS Gdańsk. Pomysłodawca i współzałożyciel Akademii Piłki Siatkowej TPS Rumia. Propagator nowoczesnych metod coachingowych wspierających proces treningowy w sporcie wyczynowym. Z wykształcenia trener, fizjoterapeuta oraz coach (Absolwent AWFiS Gdańsk oraz WSB Gdańsk).

Życie prywatne | edytuj kod

Jest mężem polskiej siatkarki Małgorzaty Sobolewskiej.

Sukcesy | edytuj kod

  • 2010 – Mistrzostwo I Ligi Kobiet i awans do Orlen Ligi
  • 2011 - finalista Pucharu Polski Kobiet
  • 2012 – III miejsce I Ligi Kobiet

Przypisy | edytuj kod

  1. Lucyna Prabucka, Urszula Tuszyńska-Chęć: Monografia z okazji 20-lecia II LO, 2011
Na podstawie artykułu: "Piotr Sobolewski (trener)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy