Planète+


Planète+ w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest najnowsza wersja przejrzana, która została oznaczona 3 sie 2020. Od tego czasu wykonano 1 zmianę, która oczekuje na przejrzenie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Planète+francuski telewizyjny kanał tematyczny nadawany od 24 września 1988 roku, poświęcony filmom dokumentalnym i reportażom przez 7 dni w tygodniu (ok. 22 filmy dziennie). Prezentuje filmy często premierowe, poświęcone historii najnowszej i tej dawniejszej, zagadkom przyrody, aktualnym światowym wydarzeniom, najbardziej zwariowanym wynalazkom.

Od 4 grudnia 1996 roku nadawany jest w Polsce, od 1997 w Niemczech i Włoszech, a od 1998 we francuskojęzycznej części Afryki. Nadawany jest również m.in. w Szwajcarii i Belgii. Łącznie na świecie ma 5 mln abonentów. W maju 2011 do dotychczasowej nazwy Planète dołączono znak "+".

Poprzednie logo Planete+ Poprzednie logo Planete+ HD

Spis treści

Planete+ Polska | edytuj kod

Planete+ Polska[potrzebny przypis] emitowany jest w całości w polskiej wersji językowej, 10% stanowią produkcje własne. Współpracuje z ponad 300 operatorami sieci telewizji kablowej, dociera do 1,6 mln rodzin w średnich i dużych miastach Polski, ponadto dostępny jest na satelitarnej platformie cyfrowej Platforma Canal+.

Od 1 września 2004 roku producentem i nadawcą polskiej wersji Planete został Canal+ Cyfrowy. Wcześniej kanał był produkowany we Francji i został tylko opatrzony polskim lektorem.

11 listopada 2011 do dotychczasowej nazwy kanału dołączono znak "+" i uruchomiono wersję HDTV[1][2]. 1 września 2014 roku zostało zmienione logo.

Logo |

Przypisy | edytuj kod

  1. Cyfra+: wszystkie kanały własne w HD, wkrótce więcej nowości!
  2. Więcej plusów!

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Planète+" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy