Podwójna tożsamość


Podwójna tożsamość w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Podwójna tożsamość (tytuł oryg. The Death and Life of Bobby Z) – amerykańsko-niemiecka koprodukcja filmowa z 2007 roku, thriller kryminalny zrealizowany według powieści Dona Winslowa.

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Były żołnierz piechoty morskiej, a aktualnie pensjonariusz więzienia stanowego, Tim Kearney, otrzymuje od agenta wydziału antynarkotykowego Tada Gruzsa propozycję nie do odrzucenia − w zamian za wolność, Tim ma przez jakiś czas udawać zmarłego niedawno bossa narkotykowej mafii, Bobby’ego Z, do którego jest łudząco podobny. Tim szybko wciela się w rolę i zaczyna egzystować życiem słynnego dealera. Jednak podczas jednej z akcji następują nieprzewidziane komplikacje i cały plan zaczyna nabierać nietypowych kształtów. Tim musi uciekać, a niespodziewanie razem z nim do ucieczki porywa się dwunastoletni syn Bobby’ego Z.

Obsada | edytuj kod

Realizacja | edytuj kod

Film powstał budżetem dwudziestu dwóch milionów dolarów w Meksyku (stan Baja California) i USA (Los Angeles w Kalifornii)[2]. Zdjęcia ruszyły we wrześniu 2005, a zakończyły się trzy miesiące później − 12 grudnia tego roku.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Podwójna tożsamość (The Death and Life of Bobby Z). Stopklatka.pl. [dostęp 2010-05-12]
  2. The Death and Life of Bobby Z (2007) − filming locations. Internet Movie Database (IMDb). (ang.) [dostęp 2010-05-12]
Na podstawie artykułu: "Podwójna tożsamość" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy