Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne


Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne (PWE) – polskie wydawnictwo specjalizuje się w wydawaniu książek i podręczników akademickich o tematyce ekonomicznej.

Powstało w 1949 r. pod nazwą Polskie Wydawnictwa Gospodarcze (Polgos). W 1961 r. zmieniło nazwę na Państwowe Wydawnictwo Ekonomiczne. W 1995 zostało sprywatyzowane i zmieniło nazwę na Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne S.A, zachowano skrót PWE i logo, dobrze rozpoznawalne na rynku wydawniczym i kojarzące się z publikacjami ekonomicznymi dla specjalistów.

W swojej ofercie posiada ogólnopolskie podręczniki akademickie autorów polskich i zagranicznych (m.in. „Mikroekonomię” i „Makroekonomię” Davida Begga, „Ekonomię menedżerską” Williama F. Samuelsona, „Planowanie strategiczne” Marii Romanowskiej, a także specjalistyczne publikacje z ekonomii, zarządzania, finansów, rachunkowości, bankowości, marketingu, logistyki, statystyki, geografii oraz turystyki. Jest polskim wydawcą światowych autorytetów z dziedziny marketingu i zarządzania m.in. Jacka Trouta, Philipa Kotlera czy Ala Riesa.

Wydaje także cztery specjalistyczne czasopisma naukowe:

Wszystkie czasopisma łączą naukę z praktyką i znajdują się w wykazie czasopism punktowanych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Przypisy | edytuj kod

  1. Zarządzenie Ministra Przemysłu i Handlu z dnia 17 stycznia 1949 r. wydane w porozumieniu z Ministrem Skarbu i Prezesem Centralnego Urzędu Planowania o utworzeniu przedsiębiorstwa państwowego pod nazwą „Polskie Wydawnictwa Gospodarcze” (M.P. z 1949 r. nr 18, poz. 257).
Na podstawie artykułu: "Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy