Portal:Geografia


Portal:Geografia w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

 < Portale < Geografia

Nauki ścisłe i przyrodniczeGeografiaNauki społeczne i humanistyczneSpołeczeństwoKulturaHistoriaReligiaSportTechnikaPolska


Geografia w polskojęzycznej Wikipedii

więcej informacji o geografii...

  Ciekawostki geograficzne

Czy wiesz ...

Archiwum ciekawostek

  Artykuł wart przeczytania

Baza Kolei Śląskich w Łazach

Koleje Śląskie (identyfikator literowy – KSL) – przewoźnik kolejowy, powołany 17 lutego 2010 przez samorząd województwa śląskiego. Firma świadczy usługi transportowe na terenie województwa śląskiego. Od 9 grudnia 2012 spółka przejęła od Przewozów Regionalnych obsługę niemal wszystkich regionalnych połączeń kolejowych w województwie śląskim.

Początek działalności Kolei Śląskich miał miejsce 1 października 2011. Pociągi spółki kursują na prawie wszystkich trasach regionalnych na terenie województwa śląskiego oraz trasach granicznych województwa małopolskiego.

praca przewozowa

Więcej...

  Miasto miesiąca

Thorshavn (farerski Tórshavn, wym. ˈtʰɔuʂhaun; duń. Thorshavn, wym. tʰɶrshaun) – największe miasto archipelagu Wysp Owczych, jednocześnie jego stolica i siedziba najwyższych władz tego duńskiego terytorium zależnego. Miasto leży na wyspie Streymoy, zamieszkuje je 12 375 osób. Nazwa Thorshavn oznacza po duńsku Port Thora, nordyckiego boga burzy i piorunów.

Miasto założone zostało około X wieku, przez zamieszkujących już ziemię Wysp Owczych wikingów. Początkowo miejsce to ważne było ze względu na wiece – zgromadzenia wolnych mężczyzn decydujące o sprawach istotnych dla wspólnoty, zwane Althingami. Stali mieszkańcy pojawili się dopiero w XIII wieku, kiedy zbudowany został najstarszy dziś budynek w całym mieście, Munkastovan – siedziba zakonników i prawdopodobnie najważniejsze miejsce duchowe, nie był to jednak kościół.

Dzisiejsza ludność Thorshavn to w większości Farerczycy, jednak liczna jest też grupa mniejszości duńskiej. Istnieje tam kilka szkół wyższych, z których najbardziej znaną jest Føroya Fólkaháskúlin, czyli Farerski Uniwersytet Ludowy, który powstał w 1889. Thorshavn, jako główny port Wysp Owczych, ma połączenia promowe z większością wysp tego archipelagu. Tutaj dociera się także spoza granic tego kraju, jeśli wybierze się podróż morską. Jedynym publicznym środkiem transportu w mieście i okolicach są autobusy. Podobnie jak cały archipelag Wysp Owczych, Thorshavn ostatnimi czasy otwiera się na turystów.

Więcej...

  Zdjęcie tygodnia

Wyspa Inis Mór z ruinami Dún Aengus

  Państwo miesiąca

Izrael (hebr. יִשְרָאֵל, Jisra’el, arab. إسرائيل, Isrā’īl), oficjalnie Państwo Izrael – kraj na Bliskim Wschodzie położony w Azji Zachodniej na wschodnim brzegu Morza Śródziemnego. Przylega do niego Palestyna, czyli Zachodni Brzeg oraz Strefa Gazy kontrolowane przez tymczasową strukturę administracyjną: Palestyńskie Władze Narodowe zwane potocznie Autonomią Palestyńską. W populacji liczącej 7,66 miliona większość stanowią Żydzi (75%). Drugą co do wielkości grupę stanowią Arabowie (20%). Mniejszą grupą etniczną są Samarytanie. Pod względem wyznaniowym obok żydów mieszkają również muzułmanie (Arabowie), chrześcijanie i druzowie, jak również inne mniejsze grupy religijne.

Współczesne państwo Izrael ma swoje korzenie w Ziemi Izraela (hebr.ארץ ישראל, Erec Jisrael), która przez 3000 lat zajmowała centralne miejsce w judaizmie. Po I wojnie światowej Liga Narodów zgodziła się na stworzenie Mandatu Palestyny pod brytyjskim protektoratem. 14 maja 1948 zgodnie z decyzją ONZ państwo Izrael proklamowało niepodległość, jednak okoliczne państwa arabskie odmówiły zaakceptowania planu i rozpoczęły wojnę. Od tamtej pory do dzisiaj Izrael nieustannie tkwi w konflikcie z wieloma ościennymi państwami arabskimi. Przez ten czas prowadził kilka wojen. Od swego powstania granice Izraela ze wszystkimi sąsiednimi państwami były tematem sporów. Jednakże Izrael podpisał traktaty pokojowe z Egiptem i Jordanią.

Izrael jest republiką demokratyczną parlamentarno-gabinetową. Władza wykonawcza spoczywa w rękach premiera, stojącego na czele rządu. Władza ustawodawcza jest podzielona pomiędzy rząd i parlament (Kneset). Jerozolima jest stolicą państwa (proklamowaną w 1950), siedzibą rządu i największym miastem, podczas gdy finansowym centrum Izraela jest Tel Awiw. Jednakże ostateczny status Jerozolimy jest niewyjaśniony i z tego powodu wiele państw (w tym także i Polska) nie uznaje jej za stolicę Izraela.

Więcej...

  Miejsce na mapie

Park Narodowy Yellowstone (ang. Yellowstone National Park) – park narodowy położony w Stanach Zjednoczonych. Park narodowy Yellowstone jest najstarszym parkiem narodowym na świecie. Na terenie parku znajdują się słynne gejzery, gorące źródła, wulkany błotne, fumarole i wodospady.

Park usytuowany jest na rozległym wulkanicznym płaskowyżu, pod którym na głębokości 7-17 km znajduje się komora magmowa (dł. 72 km, szer. 30 km i głębokość 660 km). Za pomocą diagnostyki magnetotellurycznej ustalono, że 300 km pod ziemią również znajdują się silnie stopione skały. W przeszłości (przed ponad 2 mln lat; 1,3 mln lat i 640 tys. lat) dochodziło w tym miejscu do eksplozji superwulkanu, powodujących ogromne i rozległe zniszczenia. Park Narodowy jest rozcięty głębokim wąwozem rzeki Yellowstone.

W 1978 Park Yellowstone został wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury i przyrody UNESCO.

Galeria

Więcej...

  Artykuły do napisania ♦ Zalążki do poszerzenia

Nie znalazłeś jakiegoś geograficznego hasła na Wikipedii? Możesz go umieścić na liście poniżej:

 Osobna strona: Wikipedia:Propozycje tematów/Geografia fizyczna.

Zapraszamy do Wikiprojektu Geografia.

Geografia Polski

 1. Adventure World Warsawen (2 interwiki)
 2. Bazar w Poznaniu
 3. Carski Dar (wieś) /gm. Golub-Dob./ Proszę o mapę wsi Carski Dar włącznie z granicami oraz rys historyczny tej wsi.
 4. Cygany (powiat kluczborski) - Mała wieś położona na opolszczyźnie w powiecie kluczborskim sąsiadująca między wsiami Markotów Duży, Krężel, Czaple Stare i Nową Wieś
 5. Drzewice (dzielnica) – Kostrzyna nad Odrą
 6. dzielnice Tarnowa
 7. Głuszyce - mała miejscowość w Dolnośląskim
 8. Gmina Chabne
 9. Hotel Gołębiewski - hotel w Mikołajkach(więcej w Kocham Cię Polsko!)
 10. Jadwinów (Lubartów) – dawniej Jacek dzielnica Lubartowa mieszka tam ok. 10 tys. osób
 11. Kamienne (przysiółek Kwieciszowic)
 12. Królestwo Kabuto - mikronacja z Polski
 13. Laurahuta - nazwa historycznej dzielnicy miasta Siemianowice Śląskie (woj. śląskie)
 14. Nadmorski Park Miniatur w Dziwnowie otwarty od 2012 roku. W parku zobaczyć można m.in. miniatury polskich latarni morskich; miniaturową kolej wąskotorową. www.park-miniatur.pl
 15. Niepodległe Księstwo Pomorskie – Jedna z micronations założona w Polsce
 16. Obwodnica Zawiercia
 17. Orkan Paula – z wersji niemieckiej
 18. Osiedle Belzacka w Piotrkowie Trybunalskim
 19. Osiedle Bukowe w Koszalinie
 20. Osiedle Fazos w Tarnowskich Górach
 21. Osiedle Piast w Lubaniu
 22. Osiedle Reymonta w Jędrzejowie (woj. świętokrzyskie)
 23. Osiedle Waryńskiego w Lubaniu
 24. Osiedle Wieczorka w Piekarach Śląskich
 25. Park Handlowy Bronowice
 26. Porty Polski
 27. Przedmieścia (Lubartów) - dzielnica Lubartowa
 28. Przysiółek Uwrocie-Niwiska, podkarpackie
 29. Ronda w Lublinie – jako uzupełnienie sieci ulic i placów w Lublinie
 30. Syrachowska – Ulica w Krakowie, pochodzenie jej nazwy jest nie do odnalezienia
 31. Ulica Leona Kruczkowskiego w Lublinie – ulica w Lublinie
 32. Ujastek Mogilski- ulica w N. Hucie, znaczenie samego rzeczownika
 33. Ulica Mościckiego w Lipkowie
 34. Ulica Świętego Wawrzyńca w Poznaniu (ważna ulica)
 35. Wiadukt na ul. Karowej im. dr. Markiewicza zabytek Warszawy położony na granicy starego miasta i Powiśla, wybudowany na początku XX w.
 36. Zagrody Lubartowskie – dzielnica Lubartowa, mieszka w niej 13 tys. osób.
 37. Ziemia Gnieźnieńska

Geografia świata

Uwaga: podział administracyjny zmienił się w ostatnich 10 latach w wielu krajach (np. dobry opis w Podział administracyjny Kuby, Podział administracyjny Czadu). Najważniejszy zawsze powinien być podział aktualny, inne są historyczne, co sięga często do "prowincji historycznych". Nawet w en.wiki są błędy w tych podziałach. Wszystkie kontynenty sprawdzono dość gruntownie.

 1. Abdi İpekçi, Aleja Bağdat, Aleja İstiklal, Aleja Kennedy'ego, Bankalar Caddesi, Soğukçeşme Sokağı – ulice Stambułu
 2. Abyei (region) – sporny obszar między dwoma Sudanami; jest hasło o mieście
 3. Afore - miejscowość, Papua-Nowa Gwinea niedaleko Mount Victory (wulkan)
 4. Akhvakhsky, Dakhadayevsky, Gumbetovsky, Novolaksky, Pushkinogorsky, Rameshkovsky, Uporovsky – rejony w Rosji, jest ich 1868
 5. Alakurtti – wieś w Rosji
 6. Al-Atrun – oaza w Sudanie
 7. Albaicín – zabytkowa dzielnica miasta Grenada w Hiszpanii
 8. Aleja Vasileos Konstantinou – Ateny
 9. Almirante – miasto w Panamie
 10. Alta (miasto) w Norwegii
 11. Älvdalen, Änge, Äspered, Hammerdal, Mörarp, Ösmo, Sandared, Sjömarken, Stenhamra, Vårgårda, Veinge – miejscowości w Szwecji; Szwecja jest krajem takich wsi z 1000 mieszkańców
 12. Amaliegade, Købmagergade, Nørregade – ulica w Kopenhadze
 13. Amderma – osada na północy Rosji
 14. Andreba – miasto i gmina na Madagaskarze
 15. Ankenesstranda – wieś w Norwegii, być może kwatera polskich żołnierzy na cmentarzu
 16. Annevoie-Rouillon – wieś w Belgii
 17. Armação de Pêra – wieś turystyczna w Portugalii
 18. Auckland Domain park w Auckland
 19. Avenue de l'Opéra, Avenue de Wagram, Avenue Foch, Avenue George-V, Avenue Kléber, Avenue Montaigne, Avenue Victor-Hugo, Boulevard Barbès, Boulevard Beaumarchais, Boulevard des Capucines, Boulevard de la Madeleine, Boulevard de Magenta, Boulevards des Maréchaux, Boulevard de Rochechouart, Boulevard de Sébastopol, Boulevard des Italiens, Boulevard du Montparnasse, Boulevard du Temple, Boulevard Malesherbes, Boulevard Montmartre, Boulevard Poissonnière, Boulevard Poniatowski, Boulevard Raspail, Boulevard Richard-Lenoir, Boulevard Saint-Martin, Boulevard Saint-Michel, Boulevard Voltaire, Boulevards des Maréchaux, Rue Cambon, Rue Copernic, Rue de la Huchette, Rue de la Paix, Rue de Lappe, Rue des Martyrs, Rue des Rosiers, Rue de Vaugirard, Rue Lepic, Rue Montorgueil, Rue Royale, Rue Saint-Denis – bulwary i ulice w Paryżu
 20. Awadh – region w Indiach i Nepalu
 21. Baggot Street, Dawson Street, Fishamble Street, Henrietta Street, Henry Street, Herbert Park, Kildare Street, Leeson Street, Marrowbone Lane, Merrion Street, Moore Street, Parnell Street, Pearse Street, Sheriff Street, South Circular Road, Talbot Street – ulice w Dublinie
 22. Bakoven – miejscowość w RPA
 23. Balestrand (wieś), Eidfjord (wieś), Eidsdal, Gjetingsdalen, Hessdalen, Norheimsund, Repvåg, Sylte, Tverrelvdalen, Vikebukt wsie w Norwegii; wydaje się, że Norwegia w ogóle jest krajem małych wsi, jezior, wysepek, wodospadów, gór, których często nie ma też w en.wiki; miasto Stokmarknes
 24. Baltistan – górski region na granicy Pakistanu i Indii
 25. Barangay - jednostka administracyjna na Filipinach
 26. Barotseland - region w płd. Afryce
 27. Baza lotnicza Thule – obszar niemunicypalny na Grenlandii, en:Thule Air Base
 28. Bazar w Tabrizie, Iran
 29. Bibione - miasteczko włoskie
 30. Biełastok - wieś w Rosji założona przez polskich emigrantów
 31. Bi'r Abu al-Husajn – studnia w Egipcie
 32. Aldwych (ulica), Bishopsgate, Bond Street (ulica), Brick Lane, Cambridge Circus, Carnaby Street, Denmark Street, Drury Lane, Exhibition Road, Fenchurch Street, Flower and Dean Street, Haymarket (ulica), King's Road, Ladbroke Grove, Langham Place, Leadenhall Street, Lime Street, Lombard Street, Northumberland Avenue, Park Lane, Paternoster Row, Portobello Road, Pudding Lane, Sloane Street, Smithfield (ulica), Strand (ulica), Thames Embankment, Whitechapel Road – ulice w Londynie
 33. Bom Jesus (kolejka linowa) - w Portugalii
 34. Bosanska Krajina – region geograficzny w Bośni i Hercegowinie
 35. Bouvignes-sur-Meuse – kiedyś samodzielne miasteczko w Belgii
 36. Brig (miasto) = Brigue = Briga (miasto) – miasto w Szwajcarii, mamy wprawdzie Brig, ale co z fr:Brigue?
 37. Brytyjskie Wyspy Salomona
 38. Bundesplatz (plac w Bernie)
 39. Burg (plac) w Brugii
 40. Cabaret - gmina na Haiti
 41. Cadore – region historyczny we Włoszech
 42. Calaca - miejscowość /siłownie energetyczne, elektrownia/ na Filipinach
 43. Calle de Alcalá, Calle Mayor, Paseo de la Castellana, Paseo de Recoletos, Paseo del Prado – ulice w Madrycie
 44. Çankaya – dzielnica Ankary, stolicy Turcji; inna: Keçiören
 45. Capcir – kiedyś comarca w Katalonii, teraz we Francji
 46. Carnia – region historyczno-geograficzny we Włoszech
 47. Carriacou i Mała Martynika – dependencja Grenady; en:Carriacou and Petite Martinique, są artykuły o tych dwóch wyspach
 48. Centralna Serbia - region w Serbii
 49. Chalna – miasto w Bangladeszu, https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Calna;3890097.html; straciło znaczenie: https://en.wikipedia.org/wiki/Port_of_Mongla; https://www.newsonprojects.com/news/ships-arrival-drops-at-mongla
 50. Chausseestraße, Ebertstraße, Heerstraße, Jüdenstraße, Kopenhagener Straße, Leipziger Straße (ulica), Motzstraße, Niederkirchnerstraße, Oranienburger Straße, Rigaer Straße, Schwedter Straße, Siegesallee, Sonnenallee, Tauentzienstraße, Tiergartenstraße, Voßstraße, Wilhelmstraße (Spandau) – ulice w Berlinie
 51. Chiny – jednostki administracyjne drugiego rzędu, dużo interwiki, skomplikowany system, widać to w ramce w en:Changle_District
 52. Chiny Kontynentalne
 53. Chodsko - region historyczny w płd.-zachodnich Czechach
 54. College Green, Merrion Square, Mountjoy Square – place w Dublinie
 55. Corso Vittorio Emanuele II (Rzym), Lungotevere, Sampietrini, Tridente, Via Cavour, Via Condotti, Via Cristoforo Colombo, Via dei Coronari, Via dei Fori Imperiali, Via del Babuino, Via della Lungara, Via di Ripetta,Via Giulia, Via Margutta, Via Nazionale, Via Ostiensis, Viale Aventino, Via Sistina – ulice w Rzymie
 56. Coy (Hiszpania) – miasteczko
 57. Crespi d'Adda – wieś i frazione we Włoszech, zabytkowe osiedle wokół fabryki tekstylnej
 58. Crna Draga – miejscowość w Chorwacji
 59. Dafni (osada) – w Grecji na górze Athos
 60. Daira de Bojador - en:Daira de Bojador, obóz w Algierii dla uchodźców z Sahary Zachodniej
 61. Daliyat al-Karmel – miasto w Izraelu
 62. Darling Harbour - dzielnica Sydney
 63. Deira (dzielnica Dubaju)
 64. Demografia Brazylii pt:Demografia do Brasil
 65. Demografia Japonii ja:日本の人口統計
 66. Demografia Niemiec de:Demografie Deutschlands
 67. Departamenty Beninu, są zrobione
 68. Departamenty Kolumbii, są zrobione
 69. Dhobi Ghat (pralnie) - pralnie w Mumbaju
 70. Dombås – miejscowość w Norwegii
 71. Donaupark – park w Wiedniu
 72. Dongdaemun Market - dzielnica Seulu
 73. Dōtonbori – dzielnica rozrywki w Osace
 74. Downtown Dubai centrum miasta z wieżowcami
 75. Drezdeński Ogród Botaniczny - ogród botaniczny w Dreźnie
 76. Droga Bimini – rzekome podmorskie ruiny na Bahamach jest (en)
 77. Droga Yungas – niebezpieczna droga w Boliwii
 78. Dystrykt Porto w Portugalii, jakaś niejasność, podlinkowane jest z podziału administracyjnego do Grande Porto, a jest to jednostka pierwszego rzędu
 79. Dystrykty Bahamów 31 dystryktów, Podział administracyjny Bahamów
 80. Dystrykty w Indiach: 24 Parganas North (dystrykt), 24 Parganas South (dystrykt), Adilabad (dystrykt), Agra (dystrykt), Ahmedabad (dystrykt), Ahmednagar (dystrykt), Aizawl (dystrykt), Ajmer (dystrykt), Akola (dystrykt), Alappuzha (dystrykt), Aligarh (dystrykt), Allahabad (dystrykt), Almora (dystrykt), Alwar (dystrykt), Ambala (dystrykt), Ambedkar Nagar (dystrykt), Amravati (dystrykt), Amreli (dystrykt), Amritsar (dystrykt), Anand (dystrykt), Anantapur (dystrykt), Anantnag (dystrykt), Andaman Islands (dystrykt), Angul (dystrykt), Araria (dystrykt), Ariyalur (dystrykt), Auraiya (dystrykt), Aurangabad (dystrykt), Aurangabad (dystrykt), Azamgarh (dystrykt), Badaun (dystrykt), Badgam (dystrykt), Bagalkot (dystrykt), Bageshwar (dystrykt), Baghpat (dystrykt), Bahraich (dystrykt), Balaghat (dystrykt), Baleshwar (dystrykt), Ballia (dystrykt), Balrampur (dystrykt), Banas Kantha (dystrykt), Banda (dystrykt), Bangalore (dystrykt), Bangalore Rural (dystrykt), Banka (dystrykt), Bankura (dystrykt), Banswara (dystrykt), Barabanki (dystrykt), Baragarh (dystrykt), Baramula (dystrykt), Baran (dystrykt), Bardhaman (dystrykt) od 2017 podzielony na: Purba Bardhaman (dystrykt) i Paschim Bardhaman (dystrykt), Bareilly (dystrykt), Barmer (dystrykt), Barpeta (dystrykt), Barwani (dystrykt), Bastar (dystrykt), Basti (dystrykt), Bathinda (dystrykt), Begusarai (dystrykt), Belgaum (dystrykt), Bellary (dystrykt), Betul (dystrykt), Bhadrak (dystrykt), Bhagalpur (dystrykt), Bhandara (dystrykt), Bharatpur (dystrykt), Bharuch (dystrykt), Bhavnagar (dystrykt), Bhilwara (dystrykt), Bhind (dystrykt), Bhiwani (dystrykt), Bhojpur (dystrykt), Bhopal (dystrykt), Bid (dystrykt), Bidar (dystrykt), Bijapur (dystrykt), Bijnor (dystrykt), Bikaner (dystrykt), Bilaspur (dystrykt), Bilaspur (dystrykt), Birbhum (dystrykt), Bishnupur (dystrykt), Bokaro (dystrykt), Bolangir (dystrykt), Bongaigaon (dystrykt), Boudh (dystrykt), Bulandshahr (dystrykt), Buldhana (dystrykt), Bundi (dystrykt), Buxar (dystrykt), Cachar (dystrykt), Chamba (dystrykt), Chamoli (dystrykt), Champawat (dystrykt), Champhai (dystrykt), Chamrajnagar (dystrykt), Chandauli (dystrykt), Chandel (dystrykt), Chandigarh (dystrykt), Chandrapur (dystrykt), Changlang (dystrykt), Chatra (dystrykt), Chennai (dystrykt), Chhatarpur (dystrykt), Chhindwara (dystrykt), Chikkaballapura (dystrykt), Chikmagalur (dystrykt), Chitradurga (dystrykt), Chitrakoot (dystrykt), Chittoor (dystrykt), Chittorgarh (dystrykt), Churachandpur (dystrykt), Churu (dystrykt), Coimbatore (dystrykt), Cuddalore (dystrykt), Cuddapah (dystrykt), Cuttack (dystrykt), Dadra and Nagar Haveli (dystrykt), Dahod (dystrykt), Dakshin Dinajpur (dystrykt), Dakshina Kannada (dystrykt), Daman (dystrykt), Damoh (dystrykt), Dantewada (dystrykt), Darbhanga (dystrykt), Darjeeling (dystrykt), Darrang (dystrykt), Datia (dystrykt), Dausa (dystrykt), Davanagere (dystrykt), Dehradun (dystrykt), Delhi (dystrykt), Deogarh (dystrykt), Deoghar (dystrykt), Deoria (dystrykt), Dewas (dystrykt), Dhalai (dystrykt), Dhamtari (dystrykt), Dhanbad (dystrykt), Dhar (dystrykt), Dharmapuri (dystrykt), Dharwad (dystrykt), Dhemaji (dystrykt), Dhenkanal (dystrykt), Dholpur (dystrykt), Dhubri (dystrykt), Dhule (dystrykt), Dibang Valley (dystrykt), Dibrugarh (dystrykt), Dimapur (dystrykt), Dindigul (dystrykt), Dindori (dystrykt), Diu (dystrykt), Doda (dystrykt), Dumka (dystrykt), Dungarpur (dystrykt), Durg (dystrykt), East Garo wayan (dystrykt), East Godavari (dystrykt), East Imphal (dystrykt), East Kameng (dystrykt), East Khasi Hills (dystrykt), East Nimar (dystrykt), East Siang (dystrykt), East Sikkim (dystrykt), Ernakulam (dystrykt), Erode (dystrykt), Etah (dystrykt), Etawah (dystrykt), Faizabad (dystrykt), Faridabad (dystrykt), Faridkot (dystrykt), Farrukhabad (dystrykt), Fatehabad (dystrykt), Fatehgarh Sahib (dystrykt), Fatehpur (dystrykt), Firozabad (dystrykt), Firozpur (dystrykt), Gadag (dystrykt), Gadchiroli (dystrykt), Gajapati (dystrykt), Gandhinagar (dystrykt), Ganganagar (dystrykt), Ganjam (dystrykt), Garhwa (dystrykt), Gautam Buddha Nagar (dystrykt), Gaya (dystrykt), Ghaziabad (dystrykt), Ghazipur (dystrykt), Giridih (dystrykt), Goalpara (dystrykt), Godda (dystrykt), Golaghat (dystrykt), [Gonda (dystrykt)]], Gondiya (dystrykt), Gopalganj (dystrykt), Gorakhpur (dystrykt), Gulbarga (dystrykt), Gumla (dystrykt), Guna (dystrykt), Guntur (dystrykt), Gurdaspur (dystrykt), Gurgaon (dystrykt), Gwalior (dystrykt), Hailakandi (dystrykt), Hamirpur (dystrykt), Hamirpur (dystrykt), Hanumangarh (dystrykt), Harda (dystrykt), Hardoi (dystrykt), Haridwar (dystrykt), Hassan (dystrykt), Hathras (dystrykt), Haveri (dystrykt), Hazaribagh (dystrykt), Hingoli (dystrykt), Hissar (dystrykt), Hooghly (dystrykt), Hoshangabad (dystrykt), Hoshiarpur (dystrykt), Howrah (dystrykt), Hyderabad (dystrykt), Idukki (dystrykt), Indore (dystrykt), Jabalpur (dystrykt), Jagatsinghpur (dystrykt), Jaintia Hills (dystrykt), Jaipur (dystrykt), Jaisalmer (dystrykt), Jajpur (dystrykt), Jalandhar (dystrykt), Jalaun (dystrykt), Jalgaon (dystrykt), Jalna (dystrykt), Jalore (dystrykt), Jalpaiguri (dystrykt), Jammu (dystrykt), Jamnagar (dystrykt), Jamui (dystrykt), Janjgir-Champa (dystrykt), Jashpur (dystrykt), Jaunpur (dystrykt), Jehanabad (dystrykt), Jhabua (dystrykt), Jhajjar (dystrykt), Jhalawar (dystrykt), Jhansi (dystrykt), Jharsuguda (dystrykt), Jhunjhunun (dystrykt), Jind (dystrykt), Jodhpur (dystrykt), Jorhat (dystrykt), Junagadh (dystrykt), Jyotiba Phule Nagar (dystrykt), Kachchh (dystrykt), Kaimur (dystrykt), Kaithal (dystrykt), Kalahandi (dystrykt), Kamrup (dystrykt), Kancheepuram (dystrykt), Kandhamal (dystrykt), Kangra (dystrykt), Kanker (dystrykt), Kannauj (dystrykt), Kannur (dystrykt), Kanpur (dystrykt), Kanpur Dehat (dystrykt), Kanyakumari (dystrykt), Kapurthala (dystrykt), Karaikal (dystrykt), Karauli (dystrykt), Karbi Anglong (dystrykt), Kargil (dystrykt), Karimganj (dystrykt), Karimnagar (dystrykt), Karnal (dystrykt), Karur (dystrykt), Kasargod (dystrykt), Kathua (dystrykt), Katihar (dystrykt), Katni (dystrykt), Kaushambi (dystrykt), Kawardha (dystrykt), Kendrapara (dystrykt), Keonjhar (dystrykt), Khagaria (dystrykt), Khammam (dystrykt), Kheda (dystrykt), Khordha (dystrykt), Kinnaur (dystrykt), Kishanganj (dystrykt), Koch Bihar (dystrykt), Kodagu (dystrykt), Koderma (dystrykt), Kohima (dystrykt), Kokrajhar (dystrykt), Kolar (dystrykt), Kolasib (dystrykt), Kolhapur (dystrykt), Kolkata (dystrykt), Kollam (dystrykt), Koppal (dystrykt), Koraput (dystrykt), Korba (dystrykt), Koriya (dystrykt), Kota (dystrykt), Kottayam (dystrykt), Kozhikode (dystrykt), Krishna (dystrykt), Kulu (dystrykt), Kupwara (dystrykt), Kurnool (dystrykt), Kurukshetra (dystrykt), Kushinagar (dystrykt), Lahaul and Spiti (dystrykt), Lakhimpur (dystrykt), Lakhimpur Kheri (dystrykt), Lakhisarai (dystrykt), Lakshadweep (dystrykt), Lalitpur (dystrykt), Latur (dystrykt), Lawngtlai (dystrykt), Ladakh (dystrykt), Lohardaga (dystrykt), Lohit (dystrykt), Lower Subansiri (dystrykt), Lucknow (dystrykt), Ludhiana (dystrykt), Lunglei (dystrykt), Madhepura (dystrykt), Madhubani (dystrykt), Madurai (dystrykt), Maharajganj (dystrykt), Mahasamund (dystrykt), Mahbubnagar (dystrykt), Mahe (dystrykt), Mahendragarh (dystrykt), Mahesana (dystrykt), Mahoba (dystrykt), Mainpuri (dystrykt), Malappuram (dystrykt), Malda (dystrykt), Malkangiri (dystrykt), Mamit (dystrykt), Mandi (dystrykt), Mandla (dystrykt), Mandsaur (dystrykt), Mandya (dystrykt), Mansa (dystrykt), Marigaon (dystrykt), Mathura (dystrykt), Maunathbhanjan (dystrykt), Mayurbhanj (dystrykt), Medak (dystrykt), Meerut (dystrykt), Midnapore (dystrykt), Mirzapur (dystrykt), Moga (dystrykt), Mokokchung (dystrykt), Mon (dystrykt), Moradabad (dystrykt), Morena (dystrykt), Muktsar (dystrykt), Mumbai City (dystrykt), Mumbai Suburban (dystrykt), Munger (dystrykt), Murshidabad (dystrykt), Muzaffarnagar (dystrykt), Muzaffarpur (dystrykt), Mysore (dystrykt), Nabarangpur (dystrykt), Nadia (dystrykt), Nagaon (dystrykt), Nagapattinam (dystrykt), Nagaur (dystrykt), Nagpur (dystrykt), Nainital (dystrykt), Nalanda (dystrykt), Nalbari (dystrykt), Nalgonda (dystrykt), Namakkal (dystrykt), Nanded (dystrykt), Nandurbar (dystrykt), Narmada (dystrykt), Narsinghpur (dystrykt), Nashik (dystrykt), Navsari (dystrykt), Nawada (dystrykt), Nawan Shehar (dystrykt), Nayagarh (dystrykt), Neemuch (dystrykt), Nellore (dystrykt), Nicobar Islands (dystrykt), Nilgiris (dystrykt), Nizamabad (dystrykt), North Cachar Hills (dystrykt), North Goa (dystrykt), North Sikkim (dystrykt), North Tripura (dystrykt), Nuapada (dystrykt), Osmanabad (dystrykt), Pakur (dystrykt), Palakkad (dystrykt), Palamu (dystrykt), Pali (dystrykt), Panch Mahals (dystrykt), Panchkula (dystrykt), Panipat (dystrykt), Panna (dystrykt), Papum Pare (dystrykt), Parbboma (dystrykt), Pashchim Champaran (dystrykt), Pashchim Singhbhum (dystrykt), Patan (dystrykt), Pathanamthitta (dystrykt), Patiala (dystrykt), Patna (dystrykt), Pauri Garhwal (dystrykt), Perambalur (dystrykt), Phek (dystrykt), Pilibhit (dystrykt), Pithoragarh (dystrykt), Puducherry (dystrykt), Poonch (dystrykt), Porbandar (dystrykt), Prakasam (dystrykt), Pratapgarh (dystrykt), Pudukkottai (dystrykt), Pulwama (dystrykt), Pune (dystrykt), Purba Champaran (dystrykt), Purba Singhbhum (dystrykt), Puri (dystrykt), Purnia (dystrykt), Purulia (dystrykt), Rae Bareli (dystrykt), Raichur (dystrykt), Raigarh (dystrykt), Raigarh (dystrykt), Raipur (dystrykt), Raisen (dystrykt), Rajauri (dystrykt), Rajgarh (dystrykt), Rajkot (dystrykt), Rajnandgaon (dystrykt), Rajsamand (dystrykt), Ramanathapuram (dystrykt), Rampur (dystrykt), Ranchi (dystrykt), Rangareddi (dystrykt), Ratlam (dystrykt), Ratnagiri (dystrykt), Rayagada (dystrykt), Rewa (dystrykt), Rewari (dystrykt), Ri-Bhoi (dystrykt), Rohtak (dystrykt), Rohtas (dystrykt), Rudra Prayag (dystrykt), Rupnagar (dystrykt), Sabar Kantha (dystrykt), Sagar (dystrykt), Saharanpur (dystrykt), Saharsa (dystrykt), Sahibganj (dystrykt), Saiha (dystrykt), Salem (dystrykt), Samastipur (dystrykt), Sambalpur (dystrykt), Sangli (dystrykt), Sangrur (dystrykt), Sant Kabir Nagar (dystrykt), Sant Ravi Das Nagar (dystrykt), Saran (dystrykt), Satara (dystrykt), Satna (dystrykt), Sawai Madhopur (dystrykt), Sehore (dystrykt), Senapati (dystrykt), Seoni (dystrykt), Serchhip (dystrykt), Shahdol (dystrykt), Shahjahanpur (dystrykt), Shajapur (dystrykt), Sheikhpura (dystrykt), Sheohar (dystrykt), Sheopur (dystrykt), Shimla (dystrykt), Shimoga (dystrykt), Shivpuri (dystrykt), Shravasti (dystrykt), Sibsagar (dystrykt), Siddharth Nagar (dystrykt), Sidhi (dystrykt), Sikar (dystrykt), Sindhudurg (dystrykt), Sirmaur (dystrykt), Sirohi (dystrykt), Sirsa (dystrykt), Sitamarhi (dystrykt), Sitapur (dystrykt), Sivaganga (dystrykt), Siwan (dystrykt), Solan (dystrykt), Solapur (dystrykt), Sonbhadra (dystrykt), Sonepat (dystrykt), Sonepur (dystrykt), Sonitpur (dystrykt), South Garo Hills (dystrykt), South Goa (dystrykt), South Sikkim (dystrykt), South Tripura (dystrykt), Srikakulam (dystrykt), Srinagar (dystrykt), Sultanpur (dystrykt), Sundargarh (dystrykt), Supaul (dystrykt), Surat (dystrykt), Surendranagar (dystrykt), Surguja (dystrykt), Tamenglong (dystrykt), Tawang (dystrykt), Tehri Garhwal (dystrykt), Thane (dystrykt), Thanjavur (dystrykt), The Dangs (dystrykt), Theni (dystrykt), Thiruvallur (dystrykt), Thiruvananthapuram (dystrykt), Thiruvarur (dystrykt), Thoothukudi (dystrykt), Thoubal (dystrykt), Thrissur (dystrykt), Tikamgarh (dystrykt), uł (dystrykt), Tirap (dystrykt), Tiruchirappalli (dystrykt), Tirunelveli (dystrykt), Tiruvannamalai (dystrykt), Tonk (dystrykt), Tuensang (dystrykt), Tumkur (dystrykt), Udaipur (dystrykt), Udham Singh Nagar (dystrykt), Udhampur (dystrykt), Udupi (dystrykt), Ujjain (dystrykt), Ukhrul (dystrykt), Umaria (dystrykt), Una (dystrykt), Unnao (dystrykt), Upper Siang (dystrykt), Upper Subansiri (dystrykt), Uttar Dinajpur (dystrykt), Uttara Kannada (dystrykt), Uttarkashi (dystrykt), Vadodara (dystrykt), Vaishali (dystrykt), Valsad (dystrykt), Varanasi (dystrykt), Vellore (dystrykt), Vidisha (dystrykt), Villupuram (dystrykt), Virudhunagar (dystrykt), Visakhapatnam (dystrykt), Vizianagaram (dystrykt), Warangal (dystrykt), Wardha (dystrykt), Washim (dystrykt), Wayanad (dystrykt), West Garo Hills (dystrykt), West Godavari (dystrykt), West Imphal (dystrykt), West Kameng (dystrykt), West Khasi Hills (dystrykt), West Nimar (dystrykt), West Siang (dystrykt), West Sikkim (dystrykt), West Tripura (dystrykt), Wokha (dystrykt), Yamuna Nagar (dystrykt), Yanam (dystrykt), Yavatmal (dystrykt), Zunheboto (dystrykt)
 81. Dystrykty Malezji: Batu Pahat (dystrykt)
 82. Dystrykty Turcji: Çınar, Derik, Gökçebey, Gürpınar, Hani (dystrykt w Turcji), Hassa, Lice
 83. Dystrykty Wietnamu to dość niski szczebel administracyjny, jest ich ponad 700, ale niektóre mają wiele interwiki, np. en:Lệ Thủy District, być może pojedynczy spam, inne mają po 3-4 interwiki
 84. Dzielnica koptyjska w Kairze
 85. Dzielnice Stambułu dużo interwiki en:List_of_districts_of_Istanbul
 86. Dzielnice Wiednia
 87. Egolzwil - gmina w Szwajcarii
 88. Ekwador, dwa terytoria nienależące do żadnej prowincji: El Piedrero, Las Golondrinas
 89. El Fonoll - ekologiczna wioska naturystyczna w Katalonii (Hiszpania)
 90. El Nido (Filipiny) – filipińska gmina na wyspie Palawan (en)
 91. Eläintarha – park w Helsinkach
 92. Endenich - miasto w Niemczech
 93. Eugies - miejscowość w Belgii
 94. Europejska część Rosji
 95. Everland, Gyeonggi-Do, Korea Południowa
 96. Farmy Shebaa - na granicy Izraela i Libanu
 97. Finlandia Miasta: Dragsfjärd, Nurmo; wsie: Karigasniemi, gminy: Inari (gmina); dawne gminy: Kiikala, Ruotsinpyhtää
 98. Fira – miasto na Santorini
 99. Fossar de les Moreres, Pla de Palau, Plaza de la Sagrada Familia, Plaza de la República, Plaza de la Universidad,Plaza de Lesseps, Plaza de los Países Catalanes, Plaza de Mosén Jacinto Verdaguer, Plaza de Pablo Neruda, Plaza de San Felipe Neri, Plaza de San Jaime, Plaza de Tetuán, Plaza de Urquinaona, Plaza del Rey, Plaza Francesc Macià, Plaza Molina, Plaza Real – place w Barcelonie
 100. Francuska część Baskonii
 101. Francuska Flandria – fragment Flandrii znajdujący się we Francji
 102. Frognerparken – park w Oslo
 103. Fujikawaguchiko, Hiraizumi, Nakatosa, Okinoshima, Tabuse – miasta w Japonii
 104. Garfagnana – region we Włoszech
 105. Gedser – miejscowość w Danii, na wyspie Zelandia
 106. Giyani – miasto w RPA
 107. Gletsch, Gondo, St. Niklaus – wsie w górach w Szwajcarii
 108. Główne miasta - klasa w Japonii
 109. Gmina Frederiksberg w Danii, przeoczenie, link jest do dzielnicy
 110. Gminy Albanii: Belsh
 111. Gminy Brazylii – dużo interwiki, jest ich 5570, en:Municipalities_of_Brazil
 112. Gminy Czech jest ich 6258, trudno o wykaz
 113. Gminy Grecji: Tyrnavos
 114. Gminy Haiti: Kenscoff
 115. Gminy Kolumbii drugi szczebel, jest ich 1122 en:Municipalities_of_Colombia, np. Apartadó, Santa Rosa de Osos, Urrao, Yolombó, Girardota, La Estrella (gmina), La Ceja, Puerto Berrío, Copacabana (gmina), Curumaní, Luruaco, San José del Palmar, San Juan del Cesar, Sopetrán, Timbío, Toledo (gmina), Yaguará, Zipacón
 116. Gminy Nowej Kaledonii 33 gminy, w większości niezrobione jako gminy, tylko jako miasta Podział administracyjny Nowej Kaledonii
 117. Gminy Rumunii jest ich 2686, np. Floreşti (Cluj), Gilău (gmina), Racoș
 118. Gminy Słowacji jest ich 2891, trudno o wykaz
 119. Gminy Szwajcarii – dużo interwiki, zostały głównie od 25 interwiki w dół, ogółem jest ich 2636; wiele jest też dawnych gmin
 120. Gminy Szwecji brakuje 39 ich stolic
 121. Gminy Turcji: Yeniceoba
 122. Gold Reef City - park rozrywki w Johannesburgu
 123. Gospodarcze potęgi świata
 124. Granica bangladesko-indyjska, Granica indyjsko-pakistańska, Granica bhutańsko-indyjska, Granica angielsko-szkocka, Granica malezyjsko-tajlandzka, Granica irańsko-pakistańska, Granica Bangladeszu z Mjanmą, Frontier Closed Area czyli Granica hongkońsko-chińska, Granica Mozambiku z RPA, Granica irańsko-iracka, Granica Lesotho z RPA, Granica Botswany z RPA, Granica RPA ze Swazilandem, Granica gruzińsko-rosyjska, Granica chińsko-wietnamska, Granica iracko-syryjska, Granica gwatemalsko-meksykańska, Granica kolumbijsko-ekwadorska, Granica chińsko-pakistańska, Granica chińsko-indyjska, Granica argentyńsko-boliwiiajska, Granica angolijsko-namibijska, Granica Mozambiku ze Swazilandem, Granica kazachsko-uzbecka, Granica libańsko-syryjska, Granica chińsko-kirgiska, Granica jordańsko-syryjska, Granica Indii z Mjanmą, Granica kolumbijsko-panamska, Granica afgańsko-tadżycka, Granica afgańsko-pakistańska, Granica afgańsko-turkmeńska, Granica algiersko-libijska, Granica saudyjsko-jemeńska, Granica rumuńsko-serbska, Granica indyjsko-nepalska, Granica irańsko-turecka, Granica nigersko-nigeryjska, Granica czadyjsko-nigerska, Granica czadyjsko-nigeryjska, Granica bhutańsko-chińska, Granica benińsko-nigerska, Granica kameruńsko-czadyjska, Granica chińsko-laotańska, Granica kolumbijsko-wenezuelska, Granica indonezyjsko-wietnamska
 125. Großer Tiergarten - park w Berlinie
 126. Grote Markt – rynek miasta Haarlem, Holandia
 127. Guayana Esequiba sporne terytorium Gujana-Wenezuela
 128. Gürtel, Hohe Warte (ulica), Kärntner Straße, Schönlaterngasse, Wienzeile – ulice w Wiedniu
 129. Hahoe Folk Village – zabytkowa wieś z XVI wieku w Korei Płd.
 130. Han-sur-Lesse – wieś w Belgii
 131. Harbourfront - dzielnica Toronto
 132. Hatta (eksklawa Dubaju)
 133. Heesch – wieś w Holandii
 134. Hong Kong Disneyland, Hongkong
 135. Hrabstwa Kenii – obecny pierwszy szczebel, tylko 1 z 47 jest zrobione; Podział administracyjny Kenii
 136. Hutatma Chowk - plac w Mumbaju
 137. Huangpu (dzielnica Szanghaju); inne: Baoshan (dzielnica Szanghaju), Hongkou, Jiading, Jing'an
 138. Hyde Park w Sydney
 139. İçmeler - miasto turystyczne Turcji Egejskiej
 140. Imlil – turystyczna wieś u podnóża gór w Maroku
 141. Insa-dong - osiedle w Seulu
 142. Jemin Mosze dzielnica Jerozolimy
 143. Jongno – dzielnica Seulu
 144. Juhu - dzielnica Mumbaju
 145. Jung (dzielnica) - dzielnica Seulu
 146. Karlsplatz (plac) w Wiedniu
 147. Kasba w Algierze
 148. Keskustori – plac w Tampere
 149. Kopalnie srebra w Kongsberg, Norwegia
 150. Koroni, Ierissos, Diakopto, Asprovalta – miasto w Grecji
 151. Kraje Czech, są zrobione
 152. Krasnoye Selo – miasto w Rosji
 153. Kufra (grupa oaz) – depresja i grupa oaz w Libii, inne oazy w Libii: Marada, Sokna, Tajura, Tazirbu, Waddan, Waw an Namus, Zwila; Oaza Charga – Egipt
 154. Kuna de Madugandí, Kuna de Wargandí – terytoria autonomiczne o statusie powiatu w Panamie
 155. La Alcarria – kraina w Kastylii, Hiszpania
 156. Labadie – turystyczna miejscowość na Haiti
 157. Langelinie – część Kopenhagi
 158. Liberdade (dzielnica São Paulo), Brazylia
 159. Lijnbaan – ulica w Rotterdamie
 160. Linia McMahona – granica między Indiami a Chinami
 161. Lista miast świata według liczby ludności
 162. Lista obszarów metropolitalnych według liczby ludności
 163. Lista państw położonych na więcej niż jednym kontynencie
 164. Lista państw według długości linii brzegowej
 165. Little India (Singapur) - dzielnica w Singapurze, zamieszkała przez Hindusów
 166. Lo Manthang – zabytkowa wieś w Nepalu
 167. Lotte World, Seul
 168. Louieville – miasto w RPA
 169. mapa konturowa świata parę słów o niej oraz ilustracja File:BlankMap-World-v2.svg
 170. Maritimes - region geograficzny Kanady
 171. Markt (rynek) – w Brugii
 172. Martin-de-Viviès - jedyne osiedle we Francuskich Terytoriach Południowych i Antarktycznych
 173. Maurienne – kraina w Sabaudii
 174. Medborgarplatsen (plac) - plac w Sztokholmie
 175. Meksyk Gminy Meksyku np. stan Puebla (ramka u dołu): en:Acajete_Municipality,_Puebla, gmin jest 2438; Miasta Meksyku: Aculco, Akumal, Almoloya del Río, Anenecuilco, Capulalpam de Méndez, Chilapa de Álvarez, Ciudad Tula, Coatepec (Veracruz), Dolores Hidalgo, Ixpantepec Nieves, Malinalco, Nextlalpan, Ozumba, Papantla, San Andrés Tuxtla, San Sebastián Tutla, Santiago Yaveo, Santo Domingo Chihuitán, Silao, en:Tala, Jalisco, Tepoztlán Yehualtepec; Huasteca Alta - region historyczny w Meksyku; Chumayel – miejscowość na Jukatanie ważna dla kultury Majów
 176. Metoda kartowania hydrograficznego
 177. Miasta, brakujące w poszczególnych państwach: Kategoria:Listy_miast_według_państw
 178. Miasta Albanii: Bajzë
 179. Miasta Algierii: Dréan, El Kala, Sebaïne, Sed Rahal
 180. Miasta Arabii Saudyjskiej: Ras Tanura
 181. Miasta Argentyny: Basavilbaso, Bernal, González Catán, Humahuaca, Martínez (miasto w Argentynie), San Antonio Oeste, San Antonio de los Cobres, San Justo (Buenos Aires), Sarandí, Temperley, Victoria, Buenos Aires
 182. Miasta i wsie Armenii: Alagyaz, Aratashen, Ayrum, Getahovit, Tsaghkashen
 183. Miasta Australii: Benalla, Busselton, Campbelltown, Griffith (miasto w Australii), Hamilton (Australia), Ipswich (miasto w Australii), Palmerston (miasto w Australii), Swan Hill, Traralgon
 184. Miasta Bangladeszu: Dinajpur, Patuakhali, Pirojpur, Jhalokati, Amtali, Bakerganj, Char Fasson, Gaurnadi, Swarupkati, Kuakata, Bandarban, Khagrachhari, Rangamati, Rangunia, Sandwip (miasto), Fatikchhari, Nazir Hat,Baroiyarhat, Mirsharai, Sitakunda, Hathazari, Patiya, Chandanaish, Lohagara, Satkania, Boalkhali, Akhaura, Sarail, Chandpur (miasto), Chaumuhani, Laksam, Hatiya (miasto), Maijdee, Lakshmipur, Burichong, Feni Sadar Upazila, Ghorashal, Monohardi, Shibpur, Raipura, Madhabdi, Mirzapur (Bangladesz), Dhanbari, Gopalpur (miasto), Ghatail, Kalihati, Sakhipur, Bhuapur, Elenga, Karatia, Aricha, Basail, Bhairab, Kishoreganj, Manikganj, Munshiganj, Gopalganj, Shariatpur, Madaripur, Rajbari, Bagherhat, Chuadanga, Darshana, Chuadanga, Jhenaidah, Meherpur, Narail, Nowapara, Shatkhira, Shambhuganj, Muktagachha, Bhaluka,Gouripur, Phulpur (Bangladesz), Trishal, Nandail, Gaffargaon, Ishwarganj, Haluaghat, Fulbaria, Netrokona, Joypurhat, Kalai, Khetlal, Akkelpur, Panchbibi,Mundumala, Natore, Shahjadpur, Ullapara, Iswardi, Santhia (miasto), Sherpur,Bogra, Tanore, Gaibandha, Kurigram, Lalmonirhat, Nilphamari, Panchagarh, Thakurgaon, Golapganj, Habiganj, Maulvibazar, Sreemangal, Sunamganj, Beanibazar, Barlekha, Zakiganj, Chhatak
 185. Miasta Bhutanu: Tala (Bhutan)
 186. Miasta Boliwii: Challapata, Vallegrande
 187. Miasta Brazylii: Acreúna, Aquiraz, Araioses, Brejo do Cruz, Cortês, Pombos, Triunfo (miasto)
 188. Miasta Bułgarii: Banya, Boboshevo, Bobov Dol, Debelets, Devnya, Dobrinishte, General Toshevo, Kaspichan, Kiten, Klisura (miasto), Laki (miasto), Polski Trambesh, Trastenik, Septemvri, Strazhitsa, Suhindol, Zlatitsa
 189. Miasta Chile: Alhué, Casablanca (miasto w Chile), Cholchol, Colbún, Curacaví, Domeyko (miasto), San Pedro de Atacama, Santa Bárbara (miasto w Chile)
 190. Miasta Chińskiej Republiki Ludowej, niektóre powyżej miliona mieszkańców (wytłuszczone), przeważnie na prawach powiatu: Ningguo (宁国), Qianshan (潜山), Tianchang (天长), Tongcheng (桐城), Changle (长乐), Fu’an (福安), Nan’an (南安), Shishi (石狮), Zhangping (漳平), Hezuo (合作), Huating (华亭), Enping (恩平), Gaozhou (高州), Huazhou (化州), Heshan (Kuangsi) (鹤山), Lechang (乐昌), Lianjiang (廉江), Lianzhou (连州), Lufeng (陆丰), Luoding (罗定), Nanxiong (南雄), Puning (普宁), Sihui (四会), Wuchuan (吴川), Xingning (兴宁), Xinyi (Guangdong) (信宜), Yangchun (阳春), Yingde (英德), Anguo (安国), Bazhou (霸州), Botou (泊头), Gaobeidian (高碑店), Hejian (河间), Jinzhou (Hebei) (晋州), Jizhou (冀州), Luanzhou (滦州), Nangong (南宫), Pingquan (平泉), Shahe (沙河), Sanhe (三河), Shenzhou (miasto) (深州), Xinji (辛集), Wu’an (武安), Xinle (新乐), Zhuozhou (涿州), Anda (miasto) (安达), Bei’an (北安), Dongning (东宁), Fujin (富锦), Fuyuan (抚远), Hailin (海林), Hailun (海伦), Hulin (miasto w Chinach)) (虎林), Mishan (密山), Mohe (漠河), Muling (穆棱), Nehe (讷河), Ning’an (宁安), Shangzhi (尚志), Suifenhe (绥芬河), Tieli (铁力), Tongjiang (同江), Wudalianchi (五大连池), Zhaodong (肇东), Dengzhou (邓州), Gongyi (巩义), Ruzhou (汝州), Yongcheng (永城), Lingbao (灵宝), Linzhou (林州), Mengzhou (孟州), Qinyang (沁阳), Weihui (卫辉), Xiangcheng (项城), Xingyang (荥阳), Xinmi (新密), Wugang (舞钢), Yanshi (偃师), Yima (义马), Yuzhou (禹州), Anlu (安陆), Chibi (miasto) (赤壁), Danjiangkou (丹江口), Daye (miasto) (大冶), Guangshui (广水), Hanchuan (汉川), Jingshan (京山), Lichuan (利川), Shishou (石首), Wuxue (武穴), Yicheng (宜城), Yidu (宜都), Yingcheng (应城), Zaoyang (枣阳), Zhijiang (枝江), Changning (常宁), Hongjiang (洪江), Jinshi (津市), Jishou (吉首), Leiyang (耒阳), Lengshuijiang (冷水江), Lianyuan (涟源), Linxiang (临湘), Liuyang (浏阳), Ningxiang (宁乡), Wugang (武冈), Yuanjiang (沅江), Changshu (常熟), Dongtai (东台), Gaoyou (高邮), Hai’an (海安), Haimen (海门), Jingjiang (靖江), Jurong (句容), Liyang (溧阳), Pizhou (邳州), Qidong (启东), Rugao (如皋), Taixing (泰兴), Xinyi (Jiangsu) (新沂), Yangzhong (扬中), Yixing (宜兴), Yizheng (仪征), Zhangjiagang (张家港), Dexing (德兴), Fengcheng (Jiangxi) (丰城), Gao’an (高安), Guixi (贵溪), Jinggangshan (井冈山), Leping (乐平), Lushan (miasto) (庐山), Ruichang (瑞昌), Zhangshu (樟树), Anning (安宁), Chuxiong (miasto) (楚雄), Kaiyuan (Junnan) (开远), Lushui (miasto) (泸水), Mengzi (miasto) (蒙自), Mile (弥勒), Ruili (瑞丽), Shangri-La (miasto) (香格里拉), Shuifu (水富), Tengchong (腾冲), Xuanwei (宣威), Chishui (赤水), Duyun (都匀), Fuquan (福泉), Panzhou (盘州), Qingzhen (清镇), Renhuai (仁怀), Xingyi (miasto) (兴义), Xingren (兴仁), Beipiao (北票), Beizhen (北镇), Dashiqiao (大石桥), Dengta (灯塔), Diaobingshan (调兵山), Donggang (东港), Fengcheng (Liaoning) (凤城), Gaizhou (盖州), Haicheng (海城), Kaiyuan (Liaoning) (开原), Linghai (凌海), Lingyuan (凌源), Pulandian (普兰店), Wafangdian (瓦房店), Xingcheng (兴城), Xinmin (新民), Zhuanghe (庄河), Yushu (Qinghai) (玉树), Binzhou (Shaanxi) (彬州), Hancheng (韩城), Shenmu (神木), Xingping (兴平), Fenyang (汾阳), Gaoping (高平), Gujiao (古交), Hejin (河津), Houma (miasto) (侯马), Huozhou (霍州), Jiexiu (介休), Lucheng (潞城), Xiaoyi (孝义), Yongji (永济), Yuanping (原平), Barkam (马尔康), Chongzhou (崇州), Emeishan (峨眉山), Huaying (华蓥), Jiangyou (江油), Jianyang (简阳), Langzhong (阆中), Longchang (隆昌), Mianzhu (绵竹), Pengzhou (彭州), Qionglai (邛崃), Shifang (什邡), Wanyuan (万源), Anqiu (安丘), Changyi (昌邑), Feicheng (肥城), Haiyang (海阳), Jiaozhou (miasto) (胶州), Jimo (即墨), Laixi (莱西), Laiyang (莱阳), Laizhou (莱州), Leling (乐陵), Linqing (临清), Longkou (龙口), Penglai (miasto) (蓬莱), Pingdu (平度), Qingzhou (青州), Qixia (栖霞), Rushan (乳山), Shouguang (寿光), Tengzhou (滕州), Xintai (新泰), Zhaoyuan (miasto) (招远), Zoucheng (邹城), Zouping (邹平), Jiangshan (江山), Lanxi (兰溪), Longquan (龙泉), Lin’an (临安), Linhai (临海), Pinghu (平湖), Rui’an (瑞安), Shengzhou (嵊州), Tongxiang (桐乡), Wenling (温岭), Yueqing (乐清), Yuhuan (玉环), Yuyao (余姚), Beiliu (北流), Cenxi (岑溪), Dongxing (东兴), Guiping (桂平), Heshan (合山), Jingxi (靖西), Lipu (miasto) (荔浦), Pingxiang (Kuangsi-Czuang) (凭祥), Yizhou (宜州), Lingwu (灵武), Qingtongxia (青铜峡), Tiemenguan (铁门关), Alashankou (阿拉山口), Artux (阿图什), Kokdala (可克达拉), Korgas (霍尔果斯), Kunyu (昆玉), Shuanghe (双河), Karasahr
 191. Miasta DR Kongo: Aba (DR Kongo), Ango (miasto), Aru (miasto), Bafwasende, Bagata, Balamba, Bambesa, Basankusu, Basoko (Basoko-Bandu), Befale, Bokoro (miasto w DR Kongo), Bokungu (Bokungo), Bolobo, Bolomba, Bomongo, Bondo (DR Kongo), Bongandanga, Bosobolo, Budjala, Bukama (Bukama-Kibanda), Bulungu, Businga (Mombombo), Dekese, Demba, Dibaya, Dibaya-Lubue (Dibaya-Lubwe), Dilolo, Dilunga, Dimbelenge, Djugu, Feshi, Fizi, Fungurume, Gungu, Gwane, Idjwi, Inga (miasto), Ingende, Irumu, Kabalo, Kabambare, Kabeya-Kamwanga (Kenankuna), Kabongo, Kahemba, Kalima (miasto w DR Kongo) (Kamisuku), Kalo (miasto), Kamituga, Kampene, Kaniama, Kanteba (Kateba), Kanyabayonga, Kapanga, Kasangulu, Kasenga, Kasongo, Kasongo-Lunda, Katako-Kombe, Katanda, Katwa (miasto w DR Kongo), Kayna (miasto), Kazumba, Kibombo, Kimpese, Kinzau-Mvuete (Kinzau-Vuete), Kipamba (Kikondja), Kiri (miasto), Kirumba, Kitona, Kituku, Kole, Kungu, Kutu, Libenge, Lomela, Lubao (Sentery), Lubefu, Lubero, Lubudi, Lubutu, Luiza (miasto), Lukolela, Lukula, Lukunga mputu, Luozi, Lupatapata (Luhatahata), Luputa, Lusambo, Lwambo (Luambo), Mahagi, Malemba-Nkulu, Mangai (Mangaï), Mangina, Mankanza, Manono (miasto), Masi-Manimba, Miabi, Mitwaba, Moba (Baudouinville), Mobayi-Mbongo, Mokambo, Mongbwalu, Monkoto, Muanda (Moanda), Mushie, Mutshatsha, Niangara, Nioki, Nyunzu, Oicha, Opala (miasto), Oshwe, Poko (miasto), Popokabaka, Punia (miasto), Pweto, Sakania, Sandoa, Sedzo, Seke-Banza, Shabunda, Shinkolobwe, Songololo, Tshilenge, Tshimbulu, Vivi, Walikale, Walungu, Wamba (miasto), Watsa, Yahuma, Yakoma, Yangambi, Zaba (miasto)
 192. Miasta Danii: Gurre, Hellebæk, Humlebæk, Lemvig, Maribo, Nykøbing Mors, Rødvig, Stege, Store Heddinge, Tønder
 193. Miasta Ekwadoru: Baños de Agua Santa, Salinas (miasto w Ekwadorze)
 194. Miasta Filipin: Alabel, Alaminos, Pangasinan, Bago, Negros Occidental, Bais, Negros Oriental, Bangued, Batac, Bayawan, Baybay, Bayugan, Bislig, Bogo, Cebu, Borongan, Cabadbaran, Candon, Canlaon, Carcar, Cauayan, Isabela, Dapitan, Digos, Dipolog, Escalante, Negros Occidental, Gapan, Gingoog, Guihulngan, Himamaylan, Ilagan, Kabankalan, Kidapawan, La Carlota, Negros Occidental, Lamitan, Ligao, Maasin, Malaybalay, Oroquieta, Panabo, Passi, Iloilo, Sagay, Negros Occidental, Samal, Davao del Norte, Sipalay, Sorsogon City, Tabuk, Kalinga, Tacurong, Tandag, Tangub, Tanjay, Tayabas, Victorias
 195. Miasta Gruzji: Khobi, Jvari (miasto), Terjola, Tsnori, Dedoplistsqaro, Kareli, Anaklia
 196. Miasta Hondurasu, stolice departamentów: Trujillo (Honduras), La Esperanza (Honduras), Gracias, Nueva Octopeque, Nacaome
 197. Miasta Indii powyżej 100.000 mieszkańców, od końca listy: Aurangabad (miasto w stanie Bihar), Jehanabad, Amaravati (miasto), Tadepalligudem, Kavali, Jamalpur (miasto w Indiach), Miryalaguda, Karaikudi, Kishanganj, Bagaha (miasto), Suryapet, Narasaraopet, Gudivada, Dharmavaram, Guntakal, Bettiah, Siwan (miasto), Dehri, Bhimavaram, Hindupur, Proddatur, Surendranagar Dudhrej, Panvel, Sultan Pur Majra, Danapur, Raiganj, Bhusawal, Madhyamgram, Bhalswa Jahangir Pur, Bhind, Morena (miasto), Haldia, Nangloi Jat, Raurkela Industrial Township, Pallavaram, Bidhannagar, Naihati, Singrauli, Uluberia, Mango (miasto w Indiach), Karawal Nagar, Rewa (miasto w Indiach), Tiruvottiyur, Baranagar, Gandhidham, North Dumdum, Ambarnath, Barasat, Kirari Suleman Nagar, Jalna, Ichalkaranji, Bally, Bihar Sharif, Ozhukarai, Kulti, Avadi, Gopalpur (miasto), South Dumdum, Rajpur Sonarpur, Maheshtala, Ambattur, Sangli-Miraj & Kupwad, Mira-Bhayandar, Hubli–Dharwad, Tiruvallur (miasto), mniejsze: Golaghat, Sirhind-Fategarh, Nandurbar, Rajmahal, Yavatmal, Beed,Jamtara, Palakollu, Panna (miasto), Maihar, Junnar, Vandavasi, Barwani, Naina Devi, Greater Noida, Malout, Anjangaon, Kagal, Nabinagar, Saswad, Paravur,Osmanabad (Indie), Alibag, Bhattiprolu, Munnar, Palitana, Purulia, Thanesar, Vapi, Varkala, nawet ta lista nie jest kompletna, więcej w: https://en.wikipedia.org/wiki/User:Mdmahir/List_of_towns_and_cities_in_India (tu też są braki, wyniki z jakiegoś tool server z 2010 roku).

A.Thirumuruganpoondi A.Vellalapatti Aadityana Aambaliyasan Aantaliya Aarambhada Abhayapuri Abiramam Abrama Abu Road Achabal Achalpur Achampudur Acharapakkam Acharipallam Achhalda Achhnera Achipatti Adalaj Adampur Adari Adikaratti Adiramapattinam Adityapur Aduthurai alias Maruthuvakudi Afzalgarh Afzalpur Agar (India) Agaram Agastheeswaram Agra Ahiwara Ahmadnagar Ahmadpur Ahmedabad Cantonment Ahmedabad Ahmedgarh Ahraura Aiho Ailum Air Force Area Aistala Aizawl Ajhuwa Ajmer Ajnala Ajra Akalgarh Akaltara Akathiyoor Akbarpur Akhnoor Akkarampalle Akkayapalle Aklera Akoda Akodia Akola Akot Alagappapuram Alampalayam Alampur Aland (India) Alandur Alang Alanganallur Alangayam Alangudi Alangulam (Tirunelveli district) Alangulam (Tirunelveli district) Alanthurai Alapakkam Alappuzha Alawalpur Aldona Ali Pur Aliganj Aligarh Alipurduar Rly.Jnc. Alipurduar Alirajpur Allahabad Allahganj Allapur Allapuram Almora Alnavar Along, Arunachal Pradesh Alot Alpur Alur (Tamil Nadu) Aluva Alwal Alwarkurichi Alwarthirunagiri Amadalavalasa Amalapuram Amalner Amanganj Amanpur Amarkantak Amarpatan Amarpur, Banka Amarpur Amarwara Ambad Ambada Ambagarh Chowki Ambah Ambaji Ambala Cantt. Ambala Sadar Ambala Ambarnath Ambasamudram Ambassa Ambattur Ambehta Ambejogai Ambikanagara Ambikapur Part-X Ambikapur Ambivali Tarf Wankhal Ambur Amet Amethi Amguri Amila Amilo Aminagar Sarai Aminagar Urf Bhurbaral Amini Amkula Amla, Madhya Pradesh Amlabad Amlai Amli (India) Amloh Ammainaickanur Ammapettai (Thanjavur district) Ammapettai Ammavarikuppam Ammoor Amodghata Amraudha Amravati Amreli Amritsar Cantt. Amritsar Amroha Amtala Anaimalai Anaiyur (Virudhunagar district) Anaiyur Anakapalle Anakaputhur Anand Nagar Anand, Gujarat Anandapur Anandnagar Anandpur Sahib Anantapur Ananthapuram Anantnag Ancharakandy Andada Andipalayam Andipatti Jakkampatti Andro, Imphal East Andul Anekal Angamaly Angarpathar Anjad Anjangaon Anjar, India Anjugramam Anklav Ankleshwar Anklesvar INA Ankola Anksa Ankurhati Annamalai Nagar Annavasal Annigeri Annur Anpara Antah Antari Anthiyur Antu, India Anugul Anup Nagar Anupgarh Anuppur Anupshahr Aonla, Uttar Pradesh Appakudal Aquem Ara, Jharkhand Arachalur Arakandanallur Arakonam Aralvaimozhi Arambag Arang Arani (India) Arani (India) Aranthangi Araria Arasiramani Aravakurichi Aravankad Arcot Areraj Argari Arimalam Ariyalur Ariyappampalayam Ariyur Arkalgud Armapur Estate Arnia Aron, India Arookutty Aroor Arra Arrah Arsikere Arumanai Arumbavur Arumuganeri Arvi, Wardha Asan Khurd Asansol Asarganj Ashokapuram Ashoknagar Kalyangarh Ashoknagar Ashrafpur Kichhauchha Ashta, Maharashtra Ashta Asifabad Asika Asind Asola (India) Assandh Atarra Atasu Ateli Athagad Athani (Tamil Nadu) Athanur Athimarapatti Athipattu Athmallik Athni Athur (Kanniyakumari district) Athur Atrauli Atraulia Attayampatti Attingal Attur Atul Aurad Auraiya Aurangabad Bangar Aurangabad, Bihar Auras Ausa Avadattur Avadi Avalpoondurai Avanashi Avaniapuram Avinissery Awagarh Awantipora Ayakudi Aygudi Ayodhya Ayothiapattinam Ayyalur Ayyampalayam Ayyampettai Ayyampettai Azamgarh Azhagiapandiapuram Azhikode North Azhikode South Azizpur Azmatgarh B. Mallapuram B. Meenakshipuram Babai Babar Pur Babarpur Ajitmal Babhulgaon Babiyal Bablari Dewanganj Babrala Babua Kalan Babugarh Bachhraon Bachhrawan Bada Malhera Badagaon Badagoan Badami Bagh Badarpur Rly Town Badarpur Badarwas Badawada Bade Bacheli Badepalle Badgam Badhagachhi Badharghat Badhni Kalan Badi, Raisen Badkuhi Badlapur Badnagar Badnawar Badod Badoda Badra Badrinathpuri Baduria Bagaha Bagalkot Bagasara Bagbahara Bagbera Bagepalli Bageshwar Baggar Bagh, Dhar Bagha Purana Baghmara Bagli, Dewas Bagnan Bagru Bah Bahadurganj Bahadurgarh Baharampur Bahbari Gaon Baheri Bahirgram Bahjoi Bahsuma Bahula Bahuwa Baidyabati Baihar Baikunthpur, Rewa Baikunthpur Bail Hongal Bairabi Bairatisal Bairgania Bajala Bajna Bajpe Bajpur Bajva Bakani Bakewar Bakhtiarpur Bakiabad Bakloh Balachaur Balaghat Balagoda (Bolani) Balakrishnampatti Balakrishnapuram Balangir Balapallam Balapur Balaram Pota Balarampur, Budgebudge Balarampur Balasamudram Balasinor Balasore Baldeo Baldeogarh Bali, India Baliari Balichak Balimela Balkundra Ballarpur Ballavpur Bally, Howrah Bally, Howrah Balod Baloda Bazar Baloda Balotra Balugaon Balurghat Bambolim Bamhani Bamor Bamora Bamun Sualkuchi Bamunari Banapur Banarhat Tea Garden Banarsi Banaur Banbasa Bandarulanka Bandhgora Bandia Bandikui Bandipore Banga (Nawanshahr) Bangalore Bangaon Bangarapet Bangarmau Bangawan Bangramanjeshwar Bangura Banihal Banka, Bihar Bankapura Banki Bankner Bankra Bankura Banmankhi Bazar Bannur Bansatar Kheda Bansberia Bansdih Bansgaon Banshra Bansi Banswara Bantwa Bantwal Banupur Bapatla Bara Bamonia Barabazar Baragaon Barahiya Baraily Barajamda Baramati Baramulla Baran, Rajasthan Baranagar Barapali Barasat Barauli Barauni IOC Township Barbari (AMC Area) Barbigha Barbil Barddhaman Bardoli Barela Baretta, India Bargarh Barghat Bargur Barh Barhalganj Barhani Bazar Barhi, Katni Barhi Bari Brahmana Bari Sadri Barigarh Barijhati Baripada Bariwala Barjora Barkakana Barkhera Barkot Barmer, Rajasthan Barnala Barpathar Barpeta Road Barpeta Barrackpore Barrackpur Cantonment Barshi Barua Sagar Barughutu Baruihuda Baruipur Barwadih Barwaha Barwala Barwani Barwar Basar Basaria Basavakalyan Basavana Bagevadi Bashohli Basirhat Baska Basmath Basna Basni Belima Basoda Bassi Pathana Basudebpur Basugaon Basukinath Batala Batlagundu Batote Baudhgarh Bavla Bawal Bawana Bawani Khera Bayana Beawar Bedi, Gujarat Beed Beejoliya Kalan Beerwah, Jammu & Kashmir Begamganj Begampur Begowal Begum Pur Begumabad Budhana Begun Begusarai Behat Behea Behror Behta Hajipur Bela Pratapgarh Belagachhia Beldanga Beldubi Belebathan Belgaum Cantonment Belgaum Beliatore Bellaguntha Bellampalli Bellary Belonia Belpahar Belsand Beltangadi Belthara Road Belur Belvata Bemetra Beniganj Beohari Berasia Berhampore Beri Bermo Bestavaripeta Beswan Bethamcheria Betma Bettiah Betul Betul-Bazar Bewar Bhabat Bhabua Bhachau Bhadarsa Bhadaur Bhaderwah Bhadohi Bhadrachalam Bhadrak Bhadravati Bhadreswar Bhagalpur (M.Corp) Bhagatdih Bhagur Bhagwant Nagar Bhainsa Bhainsdehi Bhalariya Bhalki Bhalswa Jahangir Pur Bhamodi Bhandara Bhandardaha Bhander Bhangar Raghunathpur Bhangri Pratham Khanda Bhanjanagar Bhankharpur Bhanowara Bhanpura Bhanpuri Bhanvad Bharat Heavy Electrical Limited Ranipur Bharatganj Bharatpur Bhargain Bharoli Kalan Bharthana Bharuch INA Bharuch Bharuhana Bharveli Bharwari Bhatapara Bhatgaon, Raipur Bhatkal Bhatni Bazar Bhatpar Rani Bhatpara Bhaurasa Bhavani Bhavanisagar Bhavnagar Bhavra Bhawan Bahadur Nagar Bhawani Mandi Bhawanigarh Bhawanipatna Bhayavadar Bhedaghat Bheemavaram Bheemunipatnam Bhikangaon Bhikhi Bhikhiwind Bhilai Charoda Bhilai Nagar Bhilakhedi Bhilwara Bhimarayanagudi Bhimtal Bhind Bhinder Bhinga Bhingar Bhinmal Bhisiana Bhitarwar Bhiwadi Bhiwandi Bhiwani Bhogadi Bhogaon Bhogpur Bhojpur Dharampur Bhojudih Bhokardan Bhokarhedi Bholar Dabri Bhongir Bhopal Bhor Bhota Bhowali Bhowrah Bhuban Bhubaneswar Bhucho Mandi Bhudź Bhulath Bhulepur Bhuli Bhum Bhuntar Bhusawal Bhusawar Bhuvanagiri Biaora Biate Bidar Bidasar Bidhan Nagar Bidhuna Bighapur Bihar Sharif Bihpuria Bijapur Bijawar Bijbehara Bijeypur Bijni Bijpur Bijuri Bikaner Bikapur Bikihakola Bikketti Bikramganj Bilandapur Bilara Bilariaganj Bilasipara Bilaspur, Chhattisgarh Bilaspur, Gautam Buddha Nagar Bilaspur, Rampur Bilaspur, Yamuna Nagar Bilaspur Bilaua Bilgi Bilgram Bilha Bilhaur Bilimora Billawar Biloli Bilpahari Bilpura Bilram Bilsanda Bilsi Bina Etawa Bina Rly Colony Bindki Binika Bipra Noapara Biramitrapur Birgaon Birlapur Birnagar Birpur Birsinghpur Birur Birwadi Bisalpur Bisanda Buzurg Bisauli Bishama Katek Bisharatganj Bishenpur (city) Bishna Bishnupur (Bankura) Bishnupur (South 24 Parganas) Bisokhar Biswan Biswanath Chariali Bobbili Boda, Rajgarh Bodeli Bodhan Bodinayakkanur Bodri Bohari Bokajan Bokakhat Bokaro (Thermal) Bokaro Steel City Bollarum Bolpur Bombooflat Bommanahalli Bommasandra Bongaigaon Bongaigaon Bongaigaon Boothapandi Boothipuram Bopal Borgolai Grant No.11 Boriavi Borsad Botad Bowali Brahmakulam Brahmana Periya-Agraharam Brahmapuri Brajarajnagar Budgebudge Budha Theh Budhana Budhgaon Budhlada Budhni Budhpura Bugganipalle Bugrasi Buguda Bulandshahr Buldhana Bundi Bundu Burari Burhanpur Burhar Buria Burla, India Buxar Buxwaha Byadgi Byadgi Byasanagar Byasanagar Byatarayanapura Byatarayanapura Calapor Carapur Cart Road Chabua Chachanda Chachaura-Binaganj Chaibasa Chak Bankola Chak Bansberia Chak Enayetnagar Chak Imam Ali Chak Kashipur Chakan, Maharashtra Chakapara Chakdaha Chakeri Chakghat Chakia, Bihar Chakia, Uttar Pradesh Chaklasi Chakradharpur Chakrata Chaksu Chakulia Chalala Chalisgaon Challakere Chalthan Chamba, Uttaranchal Chamoli Gopeshwar Champa, Chhattisgarh Champawat Champdani Champhai Champua Chamrail Chamrajnagar Chanasma Chandameta-Butaria Chandannagar Chandapur Chandaur Chanderi Chandia Chandigarh Chandil Chandili Chandkheda Chandla Chandlodiya Chandpur, Basirhat Chandpur Chandrakona Chandrapur Bagicha Chandrapur Chandrapura Chandur, Andhra Pradesh Chandur, Maharashtra Chandur Chandurbazar Changlang Channagiri Channapatna Channarayapattana Chanod Chanpatia Chapar Chapari Chapui Char Brahmanagar Char Maijdia Charari Sharief Charibatia Charka, Jangipur Charkhi Dadri Charthaval Chas Chata Kalikapur Chatakonda Chatra Chaumuhan Chaupal Chaurai Khas Chavakkad Chechakhata Chechat Cheeka Cheema (Sangrur district) Chekonidhara Chelad Chelora Chemmumiahpet Chenani Chengalpattu Chengam Chengamanad Chennai Chennasamudram Chennimalai Cheranallur Cheranmadevi Cherapunjee Cheruthazham Cheruvannur Chetpet Chettiarpatti Chettipalayam Chettithangal Chevvoor Chhabra Chhachhrauli Chhapar Chhaprabhatha Chhaprauli Chharchha Chharra Rafatpur Chhata Chhatari Chhatarpur Chhatatanr Chhatral INA Chhatrapur Chhawla Chhaya Chhibramau Chhindwara Chhipabarod Chhora Chhota Chhindwara (Gotegaon) Chhota Gobindpur Chhota Udaipur Chhotaputki Chhoti Sadri Chhuikhadan Chhutmalpur Chicalim Chichli Chicholi Chidambaram Chik Ballapur Chikhaldara Chikhli Chikiti Chikkamagaluru Chiknayakanhalli Chikodi Chikrand Chilakaluripet Chilkana Sultanpur Chilla Saroda Bangar Chiloda(Naroda) Chimbel Chinchani Chinchinim Chincholi Chinna Anuppanadi Chinnachowk Chinnakkampalayam Chinnalapatti Chinnamanur Chinnampalayam Chinnasalem Chinnasekkadu Chinnavedampatti Chintalavalasa Chintamani Chiplun Chirala Chirgaon Chiria Chirkunda Chirmiri Chitapur Chitbara Gaon Chitgoppa Chithode Chitlapakkam Chitradurga Chitrakoot Dham (Karwi) Chitrakut Chittaranjan Chittoor Chittur-Thathamangalam Chockli Chohal Cholapuram Chomu Choornikkara Chopan Chopda Chorvad Choto Haibor Choudwar Choutuppal Chowwara Chuari Khas Chunchupalle Churhat Churi Churk Ghurma Clement Town Coimbatore Colgong Colonelganj Colvale Cooch Behar Coonoor Cooper's Camp Courtalam Cuddalore Curchorem Cacora Curti Dabhoi Daboh Dabra, Gwalior Dadhapatna Dadri Dafahat Dagshai Dahanu Dahegam Dainhat Daitari Dakor Dakshin Baguan Dakshin Jhapardaha Dakshin Rajyadharpur Dalavaipatti Dalkhola Dalli-Rajhara Dallo Pura Dalmau Dalsinghsarai Daltonganj Dalurband Daman, India Damanjodi Damnagar Damoh Damua Dandeli Danguwapasi Dankaur Dantewada Dapoli Camp Daporijo Darappur Darbhanga Dargajogihalli Dari, Jharkhand Dariyabad Darjeeling Darlawn Daroha Darwha Daryapur Banosa Dasarahalli Dasna Dasnapur Dasua Dataganj Datia Dattapur Dhamangaon Daudnagar Daulatpur Daurala Dausa Davanagere Davlameti Davorlim Dayal Pur Dayalbagh Debagarh Debipur Deeg Deesa Deglur Dehradun Cantonment Dehradun Dehri Dehu Road Dehu Delhi Cantt. Delhi Municipal Corporation (U) Denkanikottai Deodara Deoghar Deolali Pravara Deoli Deomali Deoranian Deori, Sagar Deori, Shahdol Deori Deoria Deorikalan Depalpur Dera Baba Nanak Dera Bassi Dera Gopipur Deracolliery Township Dergaon Desaiganj Deshnoke Desur Deulgaon Raja Deuli Dev Prayag Devadanapatti Devadurga, India Devanangurichi Devanhalli Devarakonda Devarshola Devendranagar Devgadbaria Devgarh Devhara Devsar Dewas Dewhadi Dhaka, Purba Champaran Dhakuria Dhalavoipuram Dhali Dhaliyur Dhaluwala Dhamanagar Dhamdha Dhamnod Dhampur Dhamtari Dhana Dhanauha Dhanaula Dhanauli Dhanaura Dhanbad Dhandadihi Dhandera Dhandhuka Dhanera Dhanpuri Dhanwar, Giridih Dhanyakuria Dhar Dharamjaigarh Dharamkot Dharampur, Gujarat Dharampuri Dharangaon Dharapadavedu Dharapur Dharapuram Dharasuram Dharchula Dehat Dharchula Dhariawad Dhariwal (town) Dharmabad Dharmadom Dharmanagar Dharmapur Dharmapuri Dharmavaram Dharoti Khurd Dharuhera Dharur Dhatau Dhatrigram Dhaunsar Dhaura Tanda Dhaurehra Dhekiajuli Dhemaji Dhenkanal Dhilwan Dhing Dhola Dholka Dholpur Dhoraji Dhrangadhra Dhrol Dhubri Dhuilya Dhule Dhulian Dhupguri Dhuri Dhusaripara Diamond Harbour Didwana Digapahandi Digboi Oil Town Digboi Digdoh Dighawani Dighwara Dignala Digras Digvijaygram Diken Dildarnagar Fatehpur Bazar Dimaruguri Dina Nagar Dinapur Cantt. Dinapur Nizamat Dindigul Dindori, Madhya Pradesh Dineshpur Dinhata Diphu Dipka Dirba Diu, India Doboka Dod Ballapur Doda Dogadda Doghat Dohad Dohrighat Doiwala Dokmoka Dola, Shahdol Domjur Dommara Nandyal Dondaicha-Warwade Dongar Parasia Dongargaon Dongragarh Donimalai Township Donkamokam Doom Dooma Dostpur Dowleswaram Dubrajpur Dudhani Dudhi Dugda Dulhipur Duliajan No.1 Duliajan Oil Town Dumar Kachhar Dumarkunda Dumka Dumraon Dundahera Dungamal Dungargarh Dungarpur Dungra Durg Durga Nagar Part-V Durgapur, Chandrapur Durgapur Durllabhganj Duru-Verinag Dusi Dwarahat Dwarka Dyane Edaganasalai Edaikodu Edakalinadu Edappadi Edathala Eddumailaram Egarkunr Egra Ekambara kuppam Ekdil Eklahare Eksara Elathur Elayavoor Elayirampannai Ellenabad Elumalai Eluru Eral Erandol Eraniel Erich Eriodu Erumaipatti Eruvadi Ethapur Etmadpur Ettimadai Ezhudesam Faizganj Faizpur Falakata Farakhpur Faridabad Faridkot Faridnagar Faridpur, India Fariha Farooqnagar Farrakka Barrage Township Farrukhabad-cum-Fatehgarh Farrukhnagar Fatehabad, Haryana Fatehganj Pashchimi Fatehganj Purvi Fatehgarh Churian Fatehnagar Fatehpur Chaurasi Fatellapur Fazilka Ferozepur Jhirka Fertilzer Corporation of IndiaTownship Fiozpur Firozpur Cantt. Forbesganj Freelandgunj Frezarpur FRI and College Area G. Udayagiri G.C.F Jabalpur Gabberia Gadag-Betigeri Gadarpur Gadarwara Gadchiroli Gaddi annaram Gadhada Gadhinglaj Gadhra Gadwal Gagret Gairatganj Gairkata Gajapathinagaram Gajendragarh Gajraula Gajsinghpur Gajularega Gajuwaka Gakulnagar Galiakot Ganapathipuram Ganaur Gandai Ganderbal Gandevi Gandhi Nagar(Katpadi Ext.) Gandhidham Gandhigram Gandhinagar, Maharashtra Gandhinagar Ganeshpur Gangaghat Gangaikondan Gangakhed Ganganagar Gangapur City Gangapur Gangarampur Gangavalli Gangawati Gangoh Gangotri Ganguvarpatti Ganj Dundawara Ganj Muradabad Garacharma Garalgachha Garautha Gardhiwala Garhakota Garhi Pukhta Garhi-Malhara Garhmukteshwar Garhshanker Gariadhar Garoth Garshyamnagar Garulia Gaura Barhaj Gaurella Gauri Bazar Gauribidanur Gauripur Gausganj Gawan Gayespur Geedam Georai Ghagga Ghanaur Ghansor Ghantapada Gharaunda Gharghoda Gharoli Gharonda Neemka Bangar alias Patpar Ganj Ghatampur Ghatanji Ghatkeser Ghatlodiya Ghatshila Gheora Ghiraur Ghitorni Gho Manhasan Ghoga Ghogha Ghoghardiha Ghorabandha Ghorawal Ghorsala Ghosi Ghosia Bazar Ghoti Budruk Ghughuli Ghugus Ghulewadi Ghumarwin Ghuwara Gidderbaha Gidi Goaljan Goasafat Gobindgarh Gobindpur Gobranawapara Gochar Godhar Godhra Godoli Gogaon Gogapur Gogri Jamalpur Gohad Gohana Gohand Gohpur Gokak Falls, Belgaum Gokak Gokal Pur Gokhivare Gola Gokarannath Golokganj Gomoh Gondal Gondia Goniana Gonikoppal Gooty Gopalasamudram Gopalpur Gopamau Gopiganj Gopinathpur Gora Bazar Gorah Salathian Goraya Goredi Chancha Goregaon Gormi Gosainganj Gossaigaon Gota, Gujarat Gottikere Goundampalayam Govindgarh, Rajasthan Greater Mumbai GSFC Complex INA Gua Gubbi Gudalur (Coimbatore district) Gudalur (Nilgiris district) Gudalur (Theni district) Gudibanda Gudivada Gudiyatham Gudur Guirim Gulabpura Gulaothi Gularia Bhindara Gulariya Guledgudda Guma Gumia Gummidipoondi Gundlupet Gunnaur Guntakal Guntur Gunupur Gurdaspur Gurgaon Rural Gurgaon Guriahati Gurmatkal Gursahaiganj Gursarai Guru Har Sahai Guskara Habibpur Habra Hadgaon Hafizpur Haidergarh Hailakandi Haileymandi Hajan Hajipur, Punjab Hajira INA Haldaur Haldia Haldibari Haldwani-cum-Kathgodam Haliyal Halol Haludbani Halvad Hamren Handia Handiaya Handwara Hangal Hansi Hanumana, Rewa Hanumangarh Hanumanthampatti Haora Harda Harduaganj Hargaon Harharia Chak Hariana Haridwar Harihar Hariharpur Harij Harishpur Harpalpur Harpanahalli Harrai Harraiya Harsud Harur Harveypatti Hasanpur Hasayan Hassan (Indian city) Hassanpur Hastsal Hatgachha Hathin Hatibandha Hatkachora Hatod Hatpipalya Hatsimla Hatta Village Hatti Gold Mines Hazaribagh Hebbagodi Hebbalu Heggadadevanakote Herbertpur Heriok Herohalli Hesla Hijuli Himatnagar Hindalgi Hindaun Hindoria Hindupur Hindustan Paper Corporation Ltd. Township Area Panchgram Hindusthan Cables Town Hinganghat Hingoli Hinjilicut Hirakud Hiranagar Hirapur Hirekerur Hiriyur Hisar, India Hisua Hnahthial Hodal Hojai Holalkere Holenarsipur Homnabad Honavar Honnali Hoovina Hadagalli Hosabettu Hosanagara Hosapete Hosdurga Hoshangabad Hoshiarpur Hoskote Hosur Howli Howraghat Hrishikesh Hubballi Hubbathala Hugli-Chinsurah Hukeri Huligal Hunasamaranahalli Hungund Hunsur Hupari Hussainabad Hussainpur Hyderabad M.Corp Ibrahimpur Ichalkaranji Ichchapuram Ichchhapor Ichhapur Defence Estate Ichhawar Idar Idikarai Idukki Township Igatpuri Iglas Ikauna Iklehra Ilampillai Ilanji Ilkal Iltifatganj Bazar Iluppaiyurani Iluppur Imphal Inam Karur Indapur Indergarh Indi, Karnataka Indian Telephone Industry Indore Indragarh Indranagar Indri, India Injambakkam Iringaprom Iriveri Irugur Isagarh Islamnagar Islampur (Nalanda) Islampur (Uttar Dinajpur) Isnapur Isri Itanagar Itarsi Itaunja Jabalpur Cantt. Jabalpur Jadugora Jafarabad (India) Jafarpur Jaffrabad (Tamil Nadu) Jaffrabad Jafrabad Jagadanandapur Jagadhri Jagadishpur Jagalur Jagathala Jagatsinghpur Jagdalpur Jagdishpur Jaggayyapet Jagiroad Jagner Jagraon Jagtaj Jagtial Jahangirabad Jahangirpur Jahazpur Jainagar Jaipur Jaipur Jairampur Jais Jaisalmer Jaisinghnagar Jaitaran Jaithara Jaithari Jaitu Jaitwara Jajapur Jakhal Mandi Jala Kendua Jalakandapuram Jalalabad, Bijnor district, Uttar Pradesh Jalalabad, Muzaffarnagar district, Uttar Pradesh Jalalabad, Punjab Jalalabad, Shahjahanpur district, Uttar Pradesh Jalali Jalalpore Jalalpur Jalandhar Cantt. Jalandhar Jalaun Jalda Jalesar Jaleswar Jalgaon (Jamod) Jalgaon, Ratnagiri Jalgaon Jalladiampet Jallaram Kamanpur Jalna, India Jalore Jalpaiguri Jam Jodhpur Jamadoba Jamai Jamalpur, Bihar Jambai Jambusar Jamhaur Jamkhandi Jamkhed Jammalamadugu Jammu Cantonment Jammu Jamnagar Jamshedpur Jamshila Jamtara Jamui Jamul, Durg Jamuria Janakpur Road Jandiala Jandiala Jangaon Jangipur Jansath Jaora Jaridih Bazar Jarjapupeta Jarwal Jasdan Jashpur nagar Jasidih Jaspur Jasrana Jaswantnagar Jata Chhapar Jatani Jatara Jatari Jaunpur Jawad Jawaharnagar (Gujarat Refinery) Jawai Jawalamukhi Jawar Jawhar Jayankondam Jaygaon Jaynagar Mazilpur Jaysingpur Jehanabad Jejuri Jemari (J.K. Nagar Township) Jemari Jena, Bokaro Jeron Khalsa Jetia Jetpur Navagadh Jevargi Jewar Jeypur Jhabrera Jhabua Jhagrakhand Jhajha Jhajjar Jhalawar Jhalda Jhalrapatan Jhalu Jhanjharpur Jhansi Rly. Settlement Jhansi Jhansi Jhargram Jharia Khas Jharia Jharoda Majra Burari Jharsuguda Jhinjhak Jhinjhana Jhinkpani Jhorhat Jhumpura Jhumri Tilaiya Jhundpura Jhunjhunun Jhusi Kohna Jhusi Jiaganj Azimganj Jind Jintur Jiran Jirapur Jiribam Jiwan Pur alias Johri Pur Jiyanpur Jobat Jobner Joda Jodhpur, Gujarat Jodhpur Jog Falls, Shimoga Jogbani Jogendranagar Jogindarnagar Jolarpet Jona Pur Jonai Bazar Jorapokhar Jorethang Jorhat Joshipura Jot Kamal Joura Jourian Joya Jubbal Jugial Jugsalai Julana, India Junagadh Junagarh, Kalahandi Junnar Jutogh Jyoti Khuria Jyotirmath Kabnur Kachnal Gosain Kachu Pukur Kadachira Kadamakkudy Kadambur Kadapa Kadathur Kadaura Kadayal Kadayampatti Kadi, India Kadipur Kadodara Kadungalloor Kaghaznagar Kailaras Kailashahar Kailashpur Kailudih Kairana Kaithal Kaithoon Kajora Kakarhati Kakching Khunou Kakching Kakdihi Kakgaina Kakod Kakori Kakrala Kaladungi Kalakkad Kalamb, Osmanabad Kalambe Turf Thane Kalambur Kalameshwar Kalamnuri Kalan Wali Kalanaur (Haryana) Kalanaur (Punjab) Kalapatti Kalappanaickenpatti Kalara Kalavad Kalavai Kalayat Kalburgi Kalghatgi Kali Chhapar Kali, India Kaliaganj Kalikapur Kalinagar Kalinjur Kaliyakkavilai Kalka Kalladaikurichi Kallakkurichi Kallakudi Kalliasseri Kallukuttam Kallur Kalna Kalol INA Kalol INA Kalol Kalol Kalugumalai Kalundre Kalyan-Dombivali Kalyandurg Kalyani, West Bengal Kamakshyanagar Kamalapuram Kamalganj Kamalpur Kaman Kamareddy Kamarhati Kamayagoundanpatti Kambainallur Kambam Kampli Kamptee Kampur Town Kamthi Kamuthi Kanad Kanadukathan Kanaipur Kanakkampalayam Kanakpur Part-II Kanakpura Kanam Kanapaka Kanchanpur Kanchrapara Kandanur Kandari Kandhar Kandhla Kandi, Murshidabad Kandla Kandra Kandri Kandri Kandukur Kandwa Kangayampalayam Kangeyam Kangeyanallur Kangrali (BK) Kangrali (KH) Kanhan (Pipri) Kanhirode Kanina (India) Kanjhawala Kanjikkuzhi Kanjikoil Kankavli Kanke Kanker Kankuria Kannad Kannadendal Kannadiparamba Kannamangalam Kannampalayam Kannankurichi Kannapuram Kannivadi Kannod Kannur Cantonment Kannur, Dakshina Kannada Kannur Kanodar Kansepur Kantabamsuguda Kantabanji Kantaphod Kanth Kanti Kantilo Kantlia Kanuru Kanyakumari Kanyanagar Kapadvanj Kapas Hera Kapasan Kappiyarai Kapra Kaprain Kaptanganj Kapurthala Karachiya Karaikal Karamadai Karambakkam Karambakkudi Karamsad Karanja Karanje Turf Satara Karanjia Karanpur Karari Karauli Karawal Nagar Kardhan Kareli Karera Karhal Kari, Tikamgarh Kariamangalam Kariapatti Karimganj Karimnagar Karimpur Karivali Karjan Karkala Karmala Karn Prayag Karnal Karnawad Karnawal Karoran Karrapur Kartarpur Karugampattur Karumandi Chellipalayam Karumathampatti Karungal Karunguzhi Karuppur Karur Karuvanthuruthy Karwar Kasara Budruk Kasba (Purnia) Kasba (Uttar Dinajpur) Kasganj Kashinagara Kashipur Kashirampur Kasim Bazar Kasipalayam (E) Kasipalayam (G) Kasrawad Katai Kataiya Katangi Katangi Katariya Katghar Lalganj Katghora Kathera Kathua Kathujuganapalli Katihar Katkar Katpar Katra Medniganj Katra Katras Kattivakkam Kattumannarkoil Kattuputhur Katwa Kaugachhi Kauriaganj Kavaratti Kaveripakkam Kaveripattinam Kavisuryanagar Kawardha Kayalpattinam Kayatharu Kedarnath Kedla Keelakarai Keeranur Keeripatti Keezhapavur Kegaon Kekri Kela Khera Kelamangalam Kelhauri(chachai) Kembainaickenpalayam Kenda Kendra Khottamdi Kendrapara Kendua Kenduadih Kendujhar Kengeri Kerakat Kerur Kesabpur Keshod Keshoraipatan Kesinga Kesrisinghpur Kethi Kevadiya Khachrod Khadda Khadkale Khaga Khagaria Khagaul Khagrabari Khailar Khair Khairabad Khairagarh Khairthal Khajoori Khas Khajuraho Khalia Khaliapali Khalikote Khalor Khamanon Khamaria Khambhalia Khambhat Khamgaon Khamhria Khammam Khan Sahib (Jammu and Kashmir) Khanapur Khanauri Khand(Bansagar) Khandapada Khandela Khandra Khandwa Khaniyadhana Khanna (City) Khanpur, India Khantora Khapa Kharaghoda Kharagpur (Munger) Kharagpur Rly. Settlement Kharagpur Kharar, Ghatal Kharar Khardaha Kharela Khargapur Khargone Khargupur Khariar Road Khariar Kharijapikon Kharimala Khagrabari Khariya Kharkhari Kharkhoda (Haryana) Kharkhoda Kharod Kharsarai Kharsawan Kharsia Kharupatia Khatauli Rural Khatauli Khategaon Khatiguda Khatima Khawhai Khawzawl Khed (Satara district) Khed Kheda Khedbrahma Khekada Khelari Khem Karan Khera Khurd Kheragarh Kheralu Kherdi Kherli Kherliganj Kherwara Chhaoni Kheta Sarai Khetia Khetri Khilchipur Khirkiya Khodarampur Khongapani Khongman Khoni, Maharashtra Khordha Khour Khowai Khrew Khudaganj Khujner Khuldabad Khunti Khurai Khusrupur Khutar Kichha Kilampadi Kilkulam Kilkunda Killiyur Killlai Kilpennathur Kilvelur Kinathukadavu Kinwat Kirandul Kiranipura Kiraoli Kirari Suleman Nagar Kiratpur Kiriburu Kirkee Kirtinagar Kishanganj Kishangarh Renwal Kishangarh Kishni Kishtwar Kishunpur Kithaur Koath Kochinda Kochpara Kodala Kodalia Kodarma Kodavasal Kodigenahalli Kodinar Kodiyal Kodoli Kodumudi Koeripur Koilwar Kokkothamangalam Kokrajhar Kolachal Kolaghat Kolappalur Kolara Kolaras Kolasib Kolathupalayam Kolathur Kolazhy Kolhapur Kolkata Kollankodu Kollankoil Kollegal Kolvi Mandi Rajendra pura Komalapuram Komaralingam Kon (India) Konanakunte Konardihi Konark Konavattam Konch Kondagaon Kondalampatti Kondli Kondumal Konganapuram Konnagar Konnur Kooraikundu Koothappar Kopaganj Kopargaon Kopharad Koppa India Koppal Kora Jahanabad Koradacheri Koraon Koraput Koratagere Koratla Koratty Korba, Chhattisgarh Korochi Kosamba Kosi Kalan Kot Fatta Kot Kapura Kota, Bilaspur Kota, Rajasthan Kotar, Satna Kotdwara Kotekara Kothagudem Kothavalasa Kothi, Satna Kothinallur Kothnur Kotkhai Kotma Kotpad Kotputli Kottaiyur Kottakuppam Kottaram Kottayam-Malabar Kottivakkam Kotturu Kottuvally Kotwa Kouthanallur Kovurpalle Kovvur Krishnanagar Krishnapur, Chanditala Krishnarajanagar Krishnarajapura Krishnarajasagara Krishnarajpet Krishnarayapuram Krishnasamudram Kshidirpur Kshirpai Kuchaman City Kuchanur Kuchera Kud Kudal Kudchi Kudligi Kudlu Kudremukh Kuhalur Kuju Kukatpalle Kukernag Kukshi Kul Pahar Kulasekarapuram Kulgam Kulihanda Kulithalai Kulti Kumar Kaibarta Gaon Kumarapalayam Kumarapuram Kumarghat Kumbhkot Kumbhraj Kumbi Kumhari Kumher Kumta Kundalwadi Kundapura Kundarki Kundgol Kundrathur Kunigal Kuniyamuthur Kunjaban Kunnathur Kunustara Kunwargaon Kunzer Kuppam Kupwara Kurali Kuraoli Kurduvadi Kureekkad Kurgunta Kurichi Kurinjipadi Kurnool Kurpania Kursath Kurseong Kurthi Jafarpur Kurud Kurudampalayam Kurumbalur Kurumbapet Kurundvad Kurwai Kusgaon Budruk Kushalgarh Kushalnagar Kushinagar Kushtagi Kusmara Kustai Kuthalam Kutiyana Kwakta Kyathampalle Kymore L.B. Nagar Labbaikudikadu Lachhmangarh Ladnu Ladrawan Ladwa Lahar Laharpur Lakarka Lakhenpur Lakheri Lakhimpur Lakhipur Lakhisarai Lakhna Lakhnadon Lakkampatti Laksar Lakshmeshwar Lal Gopalganj Nindaura Lala, Assam Lalganj Lalganj Lalgudi Lalitpur Lalkuan Lalpet Lalsot Lamai Lambha Lamjaotongba Lamshang Landaura Landour Lanja Lanka, Assam Lansdowne, Garhwal Lapanga Lar Lasalgaon Latehar Lateri Lathi Lattikata Latur Laundi Lauthaha Lawar NP Ledwa Mahua Leh Lehragaga Lengpui Libas Pur Lidhorakhas Lido Tikok Lido Town Lilong (Imphal West) Lilong (Thoubal) Limbdi Limla Lingiyadih Lingsugur Llayangudi Lodhian Khas Lodhikheda Loha Lohaghat Loharda Lohardaga Loharu Lohta Lonar Lonavala Londa Longowal Loni Lormi Losal Loyabad Lucknow Lucknow Ludhiana Lumding Rly Colony Lumding Lunawada Lunglei Machalpur Macherla Machhiwara Machhlishahr Machilipatnam Madambakkam Madanapalle Madanpur Madanrting Madaram Madathukulam Madavaram Maddur Madhavnagar Madhepura Madhoganj Madhogarh Madhubani Madhugiri Madhupur Madhusudanpur Madikeri Madippakkam Madukkarai Madukkur Madurai Maduranthakam Maduravoyal Magadi Magam Maghar Mahabaleshwar Mahabalipuram Mahaban Mahad Mahadevapura Mahadula Mahalingpur Maham Maharajganj Maharajpur, Madhya Pradesh Mahasamund Mahbubnagar Mahe Mahemdavad Mahendragarh Maheshtala Maheshwar Mahiari Mahidpur Mahilpur Mahira Mahmudabad Mahnar Bazar Mahoba Maholi Mahona Mahrajganj Mahrajganj Mahrajganj Mahroni Mahu Kalan Mahua Dabra Haripura Mahua Kheraganj Mahudha Mahur, Assam Mahuva Mahuvar Mahwa Maibong Maihar Mailani Mainaguri Maindargi Mainpuri Mairang Mairwa Maithon Majgaon Majhara Pipar Ehatmali Majhauli Raj Majholi Majitha Makarba Makardaha Makhdumpur Makhu Makrana Makronia Maksi Maktampur Makum Makundapur Malaj Khand Malavalli Malegaon Malerkotla Malhargarh Malihabad Malkajgiri Malkangiri Malkapur Malkapur Malkapur Malkera Mallamooppampatti Mallankinaru Mallar Mallasamudram Mallawan Mallur Maloud Malout Malpur Malpura Malur Malwan Mamit Mamsapuram Manachanallur Manadur Manali, Tamil Nadu Manali Manalmedu Manalurpet Manamadurai Manapakkam Manapparai Manasa, Neemuch Manavadar Manavalakurichi Manawar Manchar Mancherial Mandaikadu Mandalgarh Mandamarri Mandapam Mandapeta Mandarbani Mandav Mandawa Mandawar Mandawar Mandi (India) Mandi Dabwali Mandideep Mandla Mandleshwar Mandsaur Mandvi Mandya Manegaon Manendragarh Maner Mangadu Mangalagiri Mangalam Mangalampet Mangaldoi Mangalore Mangalvedhe Mangawan Manglaur Manglaya Sadak Mango, Jamshedpur Mangrol Mangrol Mangrulpir Manihari Manikpur Sarhat Manikpur Manikpur Manimutharu Maniyar Manjhanpur Manjlegaon Mankachar Mankapur Manmad Mannargudi Manohar Thana Manor Manpur, Indore Mansa, Gujarat Mansa Mansar Mansinhapur Mant Khas Manugur Manvi Manwath Mappilaiurani Mapusa Maradu Maraimalainagar Marakkanam Maramangalathupatti Marandahalli Marathakkara Marehra Margao Margherita, Assam Marhaura Mariahu Mariani Marigaon Markapur Markayankottai Marma, Dhanbad Maruadih Rly. Settlement Marudur Marungur Marwar Junction Masaurhi Maslandapur Maswasi Mataundh Mathabhanga Matheran Mathigiri Mathura Mathura Mattan Mau Aima Mau, Bhind Maudaha Mauganj Maunath Bhanjan Maur Mauranipur Maurawan Mavelikkara Mavilayi Mavoor Mawana Mawlai Mayang Imphal Mayiladuthurai Mecheri Medak Meenambakkam Meerpet Meerut Meerut Meghahatuburu Forest village Meghnagar Meghraj Mehara Gaon Mehatpur Basdehra Mehdawal Mehgaon Mehkar Mehmand Mehnagar Mehsana Mekliganj Melacheval Melachokkanathapuram Melagaram Melamadai Melamaiyur Melathiruppanthuruthi Melattur Melpattampakkam Melur Melvisharam Memari Memnagar Mendu Mera, Dhanbad Merta City Meru, Hazaribagh Mettupalayam, Tiruchirappalli Mettupalayam Mettur Mhasla Mhaswad Mhow Cantt. Mhowgaon Midnapore Mihijam Mihona Milak Minicoy Minjur Mira-Bhayandar Miranpur Mirganj Mirganj Mirpur Turk Miryalguda Mirzapur-cum-Vindhyachal Misrikh-cum-Neemsar Mithapur Mithe Pur Modak Modakurichi Modasa Modinagar Moga Mogra Badshahpur Mogravadi Mohammadabad Mohammadabad Mohammadi Mohan Mohanpur Mohammadpur Mohanpur Mohanur Mohgaon Mohiuddinagar Mohiuddinpur Mohpa Mohpada Alias Wasambe Mokameh Molakalmuru Molar Band Mon Monoharpur Moolakaraipatti Moonak Moovarasampettai Mopperipalayam Moradabad Moragudi Moran Town Moranhat Morar Cantt. Moreh, India Morena Morinda Mormugao Morshi Morvi Motera Moth Motihari Motipur Mount Abu Mowa Mowad Mrigala Mubarakpur Mudalgi Mudbidri Muddebihal Mudgal Mudhol Mudigere Mudkhed Mudukulathur Mudushedde Mughalsarai Rly. Settlement Mughalsarai Mugma Muhamma Muhammadabad Mukandgarh Mukasipidariyur Mukerian Mukhed Mukhiguda Mukkudal Muktsar Mul Mulagumudu Mulanur Mulavukad Mulbagal Mulgund Mulki Mullanpur Dakha Mullanpur- Garibdas Multai Mulur Mundargi Mundera Bazar Munderi Mundgod Mundi Mundia Mundka Mundra Mundwa Mungaoli Mungeli Munger Muni Ki Reti Munirabad Project Area Munnur Muradnagar Muragachha Murbad Murgathaul Murgud Muri, Ranchi Murliganj Mursan Murtijapur Murud Muruganpalayam Murum Murwara (Katni) Musabani Musafirkhana Musiri Mussoori Mustafabad Mustafabad Muthupet Muthur Muttayyapuram Muzaffarnagar Muzaffarpur Myladi, Tamil Nadu Mysore N. Vanlaiphai N.Kawnpui Nabadwip Nabagram Colony Nabagram Nabarangpur Nabgram Nabha Nabinagar Nachane Nachhratpur Katabari Nadathara Nadaun Nadbai Nadiad Nadigaon Naduvattam Nagai Chaudhry Nagamangala Nagaon Nagapattinam Nagapur Nagar Nagardeole Nagari, Andhra Pradesh Nagarkurnool Nagaur Nagavakulam Nagda Nagercoil Nagina Nagla Nagod Nagojanahalli Nagothana Nagpur Nagram Nagri Kalan Nagri Nagrota Bagwan Nahan Naharkatiya Naharlagun Nai Bazar Nai Garhi Naihati Naila Janjgir Naina Devi Nainana Jat Nainital Cantonment Nainital Nainpur Nainwa Najibabad Nakoda Nakodar Nakur Nala Sopara Nalagarh Nalbari Nalco, Angul Naldurg Nalgonda Nalkheda Nallampatti Nallur Namagiripettai Namakkal Nambiyur Nambol Namli Namna Kalan Namrup Namsai Nanakvada Nanauta Nand Prayag Nandambakkam Nanded-Waghala Nandej Nandesari INA Nandesari Nandgaon Nandgaon Nandivaram-Guduvancheri Nandura Nandurbar Nandyal Nangal Dewat Nangal Thakran Nangal Nangavalli Nangavaram Nangloi Jat Nanguneri Nanjangud Nanjikottai Nannilam Nanpara Naoriya Pakhanglakpa Naraingarh Naraini Naranammalpuram Naranapuram Narasaraopet Narasimhanaickenpalayam Narasimharajapura Narasingapuram, Salem Narasingapuram Narath Narauli Naraura Naravarikuppam Narayanavanam Narayangarh, Mandsaur Narayanpet Naregal Narendra Nagar Nargund Narkanda Narkatiaganj Narkhed Narnaul Narnaund Narsapur, Medak district & Narsapur, West Godavari Narsingarh, Tripura Narsinghgarh, Rajgarh Narsinghpur Narsingi Narsipatnam Narwana Narwar Nashik Nasirabad Nasiyanur Naspur Nasra, Ranaghat Nasrullaganj Natham Nathampannai Nathdwara Natibpur Natrampalli Nattapettai Nattarasankottai Naubaisa Gaon Naudhia Naugachhia Naugawan Sadat Naupala Nautanwa NavagamGhed Navalgund Navalpattu Navelim Navghar-Manikpur Navi Mumbai (Panvel Navi Mumbai Navsari Nawa Nawabganj Nawabganj Nawabganj Nawabganj Nawada Nawanshahr Nawapur Naya Baradwar Nayabazar Nayagarh Nazerath Nazira Nebadhai Duttapukur Needamangalam Neelagiri Neelankarai Neem-Ka-Thana Neemuch Nehon Nehtaur Neikkarapatti Neiyyur Nellikuppam Nellimaria Nelliyalam Nellore Nelmangala Nemili Nenmenikkara Nepanagar Neral Neripperichal Nerkunram Nerkuppai Nerunjipettai Neuton Chikhli Kalan New Barrackpur New Bongaigaon Rly. Colony New Delhi Municipal Council New Mahe Newa Talai Neykkarappatti Neyveli Nibra Nichlaul Nidadavole Nidhauli Kalan Nilagiri Nilakkottai Nilanga Nildoh Nilokheri Nimapada Nimbahera Nimbhore Budruk Ningthoukhong Nipani Nirmal Nirmali Nirsa Niwai Niwari Niwari Nizamabad Nizamabad Noamundi Nohar Noida Nokha, Rohtas Nokha Nokpul Nongmynsong Nongpoh Nongstoin Nongthymmai Noor Mahal Noorpur North Barrackpur North Dumdum North Guwahati North Lakhimpur Northern Rly. Colony Nowgaon Nowrozabad(Khodargama) Nowshehra Nuapatna Nuh Numaligarh Refinery Township Nurpur Nuzvid Nyoria Husainpur Nyotini O' Valley O.F.Khamaria Obedullaganj Obra OCL Industrialship Odaipatti Odaiyakulam Oddanchatram Ode, Gujarat Odugathur Oel Dhakwa Oggiyamduraipakkam Oinam Okha port Okni NO.II Olagadam Olavanna Old Maldah Omalur Omerkhan daira Omkareshwar, East Nimar Ondal Ongole Orachha Orai Oran Orathanadu (Mukthambalpuram) Ordinance Factory Itarsi Ordnance Factory Muradnagar Orla Osmanabad Osmania University Othakadai Othakalmandapam Ottapparai Ozar Ozhukarai P. J. Cholapuram P.Mettupalayam P.N.Patti Pachgaon Pachmarhi Cantt Pachora Pachore Pachperwa Pacode Padagha Padaiveedu Padampur Paddhari Padianallur Padirikuppam Padmanabhapuram Padmapur Padra Padrauna Paduvilayi Pahalgam Paharpur, Gaya Pahasu Paintepur Pairagachha Paithan Pakaur Pal Chourai Palacole Palaganangudy Palakkodu Palakurthi Palamedu Palampur Palani Chettipatti Palani Palanpur Palasa @ Kasibugga Palasbari Palashban Palavakkam Palavansathu Palawa Palayad Palayam Palda Pale, India Palej Palera Pali, Hardoi Pali, Lalitpur Pali, Raigad Pali, Rajasthan Pali, Umaria Palia Kalan Palissery Palitana Palladam Pallapalayam, Coimbatore Pallapalayam Pallapatti, Kapur Pallapatti, Virudhunagar Pallapatti Pallathur Pallavaram Pallikaranai Pallikkunnu Pallikonda Pallipalayam Agraharam Pallipalayam Pallipattu Paluvai Palwal Palwancha Pammal Pampore Pamur Panagar Panagudi Panaimarathupatti Panaji Panapakkam Panara Panboli Panchet Panchgani Panchkula Urban Estate Panchla Panchpara Pandamangalam Pandariya Pandavapura Pandhana Pandharkaoda Pandharpur Pandharpur Pandhurna Pandua, Hooghly Pangachhiya (B) Paniara Panihati Panipat Taraf Ansar Panipat Taraf Rajputan Panipt Taraf Makhdum Zadgan Panna, India Pannaikadu Pannaipuram Panniyannur Panoor Panposh Panruti Pansemal Pantheeramkavu Panuhat Paonta Sahib Papampeta Papanasam Pappankurichi Papparapatti, Salem Papparapatti Pappinisseri Pappireddipatti Par Beliya Paradip Paramakudi Paramathi Paranda Parangipettai Parashkol Parasi Parasia Paratdih Paravai Parbatsar Parbbatipur Parcem Pardi Parichha Parikshitgarh Parlakhemundi Parnera Parola -Parola, Jalgaon Parole Parsadepur Partur Parvat Parvathipuram Parwanoo Pasan Paschim Jitpur Paschim Punropara Pasighat Pasthal Pasur (India) Patala Patan, Durg Patan, Gujarat Patan, Jabalpur Patan, Satara Patancheru Pathalgaon Pathamadai Pathardi Pathardih Patharia Pathiriyad Pathri Pathsala Patiyali Patna Patnagarh Patratu Pattabong Tea Garden Pattamundai Pattanagere Pattinam Pattiom Pattiveeranpatti Pattran Pattukkottai Patuli Patulia Patur Pauni Pauri Pavagada Pawai Payal Payyannur Pazhugal Pedana Peddapuram Peerkankaranai Pehlad Pur Bangar Pehowa Pendra Penha-de-Franca Pennadam Pennagaram Pennathur Peraiyur Perakam Peralam Peralasseri Perambalur Peranamallur Peravurani Peringathur Perinthalmanna Periya Negamam Periyakodiveri Periyakulam Periyanaickenpalayam Periyapatti Periyasemur Pernampattu Perumagalur Perumandi Perumbaikad Perumbavoor Perumuchi

Perundurai Perungalathur Perungudi Perungulam Perur Peth Umri Pethampalayam Pethanaickenpalayam Petlad Petlawad Petro Chemical Complex INA Phalauda Phalna Phalodi Phaltan Phaphund Phek Phulabani Phulera Phulia Phulpur Phulwari Sharif Phulwaria Phunderdihari Phuphkalan Phusro Pichhore, Shivpuri Pichhore Pihani Pilibanga Pilkhana Pilkhuwa Pillanallur Pimpri Chinchwad Pinahat Pinarayi Pinjore Pipalsana Chaudhari Piparcity Pipariya, Jabalpur Pipariya Pipiganj Pipili Piploda Piplya Mandi Pipraich Pipri Pirawa Piriyapatna Piro, Bhojpur Pitapuram Pithampur Pithora Pithoragarh Podara Pokaran Poladpur Polasara Polay Kalan Polichalur Pollachi Polur Pondar Kanali Ponmani Ponnamaravathi Ponnampatti Ponnani Ponneri Ponnur Poolambadi Poolampatti Pooluvapatti Poonamallee Poonch Pooth Kalan Pooth Khurd Porbander Porompat Porsa Port Blair Porur Pothanur Pothatturpettai Pottore Powayan Prantij Pratapgarh City Pratapgarh, Rajasthan Pratapgarh, Tripura Pratapsasan Pratitnagar Prayagpur Prithvipur Proddatur Pudu, Dakshina Kannada Puducherry (city) Pudukadai Pudukkottai Pudukkottai Pudupalaiyam Aghraharam Pudupalayam Pudupatti Pudupatti Pudupattinam Pudur (S) Puduvayal Pujali Pukhrayan Pul Pehlad Pulgaon Puliyankudi Puliyur Pullampadi Pulwama Punahana Punalur Pundri Pune Pune Punganur Punjai Thottakurichi Punjaipugalur Punjaipuliampatti Puranattukara Puranpur Purba Tajpur Purdilnagar Puri Purna Purnia Purquazi Puruliya Purushottamnagar Purusottampur Purwa Pusad Puthalam Puthukkad Puthunagaram Puttur, Andhra Pradesh Puttur, Karnataka Puvalur Puzhal Puzhathi Puzhithivakkam (Ullagaram) Pynthorumkhrah Qasimpur Power House Colony Qazigund Quammruddin Nagar Quepem Queula Quilandy Quilon Quthbullapur R.Pudupatti R.S.Mangalam Rabkavi Banhatti Rabupura Radaur Radhakund Radhanpur Rae Bareli Rafiganj Raghogarh -Vijaypur Raghudebbati Raghunathchak Raghunathpur (PS-Dankuni) Raghunathpur (PS-Magra) Raghunathpur Rahatgarh Rahimatpur Rahon Rahta Pimplas Rahuri Raichur Raigachhi Raigarh Raikot Raipur Rani Raipur, Uttaranchal Raipur Rairangpur Raisen Raisinghnagar Raja Ka Rampur Rajagangapur Rajahmundry Rajakhedi Rajakhera Rajaldesar Rajam, Andhra Pradesh Rajapur Rajarhat Gopalpur Rajasansi Rajauri Rajendranagar Rajgamar Rajgarh (Himachal Pradesh) Rajgarh (Madhya Pradesh) Rajgarh, Alwar District, Rajasthan Rajgarh, Churu District, Rajasthan Rajgarh, Dhar Rajgir Rajgurunagar (Khed) Rajkot Rajmahal Rajnagar, Chhatarpur Rajnandgaon Rajokri Rajpipla Rajpur Sonarpur Rajpur Rajpura Rajsamand Rajula Rajur Rajura Ram Garh Ramachandrapuram Ramachandrapuram Ramachandrapuram-Bhel Township ) Ramagundam Ramanagaram Ramanathapuram Ramanattukara Ramanayyapeta Ramanujganj Ramapuram, Andhra Pradesh Ramapuram Rambha (Orissa) Ramchandrapur Ramdass Ramdurg Rameswaram, Cuddapah district Rameswaram Ramganj Mandi Ramgarh Cantonment Ramgarh,Rajasthan Ramjibanpur Ramkola Ramnagar colliery Ramnagar, Barabanki Ramnagar, Paschim Champaran Ramnagar, Udhampur Ramnagar, Uttaranchal Ramnagar, Varanasi Ramol Rampachodavaram Rampur (Himachal Pradesh) Rampur Baghelan Rampur Bhawanipur Rampur Karkhana Rampur Maniharan Rampur Naikin Rampura Phul Rampura, Jalaun Rampura, Neemuch Rampurhat Ramtek Ranaghat Ranapur Ranavav Ranbir Singh Pora Ranchi Rangapara Rangia Ranibennur Raniganj Ranikhet Ranip Ranipettai Ranipur Ranirbazar Ranoli Rapar Rashidpur Garhi Rasipuram Rasra Rasulabad Ratangarh, Churu Ratangarh, Neemuch Ratannagar Ratanpur Rath, India Ratia Ratibati Ratlam Rly. Colony (Ratlam Kasba) Ratlam Rau Raurkela Industrialship Rawalsar Rawatbhata Rawatsar Raxaul Bazar Rayachoti Rayadurg Rayagada Rayagiri Raybag Rayya Reasi Redhakhol Reengus Reethapuram Rehambal Rehli Rehti Reis Magos Religara alias Pachhiari Remuna Rengali Dam Projectship Renigunta Renukoot Reoti Repalle Resubelpara Revelganj Rewa Rewari (Rural) Richha Rikhabdeo Rishra Risia Bazar Risod Rithora Rly. Settlement Roza Robertson Pet Roha Ashtami Rohraband Rohru Roing Ron Roorkee Cantonment Roorkee Rosalpatti Rosera Roshan Pura alias Dichaon Khurd Rourkela Rudauli Rudayan Rudra Prayag Rudrapur Rudravathi Ruiya Runji Gautampura Rura Rurki Kasba Rustamnagar Sahaspur S. Kannanur S.A.S. Nagar (Mohali) S.Kodikulam S.Nallur S.T. Power Project Town Sabalgarh Sabathu Sabroom Sachin INA Sadabad Sadalgi Sadasivpet Sadat Pur Gujran Sadaura Sadpur Sadri Sadulshahar Safidon Safipur Sagar Cantt. Sagar Sagwara Sahajadpur Sahanpur Sahapur Sahebganj (miasto) Sahibabad Daulat Pur Sahjanwa Sahnewal Sahnidih Sahpau NP Saidpur Saidul Ajaib Saiha Sailana Sailu Sainthal Sainthia Sairang Saitual Saiyad Raja Sakhanu Sakit Sakleshpur Sakti Salakati Salangapalayam Salap Salarpur Khadar Salaya Salem Salempur Saligao Saligram Salumbar Salur Samalapuram Samalkha Samalkota Samana Samastipur Samathur Samba, Jammu Sambalpur Sambavar Vadagarai Sambhal Sambhalka Samdhan Samrala Samthar Samurou Sanand Sanaur Sanawad Sanchi Sancoale Sandi Sandila Sangamner Sangareddi Sangat Sangli-Miraj & Kupwad Sangod Sangole Sankaramanallur Sankarankoil Sankarapuram Sankari Sankarnagar Sankarpur Sankeshwar Sankhol Sankrail Sanoth Sanquelim Sansarpur Santipur Santokhgarh Santoshpur, Uluberia Santrampur Sanvordem Sao Jose-de-Areal Sapatgram Sarai Aquil Sarai Mir Saraidhela Saraikela Saraipali Sarangarh Sarangpur Sarapaka Saravanampatti Sarbhog Sarcarsamakulam Sardarpur Sardarshahar Sardulgarh Sarenga Sarigam INA Sarila Sarjamda Sarkaghat Sarkhej-Okaf Sarni Sarpi, Bardhaman Sarsawan Sarthebari Sarupathar Bengali Sarupathar Sarwar Sasaram Sasauli Sasni Sasti Sasvad Satai Satalkheri Sathankulam Sathiyavijayanagaram Sathuvachari Sathyamangala Sathyamangalam Satigachha Satna Satrikh Sattenapalle Sattur Satwas Saunda Saundatti-Yellamma Saunkh Saurikh Sausar Savarkundla Savda Savner Sawari Jawharnagar Sawer Sayalgudi Sayan Sayapuram Secunderabad Sedam Seerapalli Seevur Sehore Seithur Sekmai Bazar Semaria Sembakkam Semmipalayam Senchoa Gaon Sendhwa Senthamangalam Sentharapatti Senur Seohara Seondha Seoni (Himachal Pradesh) Seoni (Madhya Pradesh) Seoni Malwa Serampore Serchhip Serilingampalle Serpur Sethia Sethiathoppu Sevilimedu Sevugampatti Sewai Sewalkhas Sewarhi Shahabad ACC Shahabad, Gulbarga Shahabad, Hardoi Shahabad, Rampur Shahapur Shahbad Shahdol Shahganj Shahgarh Shahjahanpur Shahkot Shahpur, Betul Shahpur, Bihar Shahpur, East Nimar Shahpur, Karnataka Shahpur, Sagar Shahpur, Uttar Pradesh Shahpura, Bhilwara Shahpura, Dindori Shahpura, Jabalpur Shahpura, Jaipur District Shajapur Shaktigarh Shaktinagar Shamchaurasi Shamgarh Shamli Shamsabad Shankargarh Shankhanagar Shegaon Sheikhpura Shekhpura Shelar Shenbakkam Shendurjana Shenkottai Sheohar Sheopur Shergarh Sherghati Sherkot Shiggaon Shikarpur, Shimoga Shikarpur Shikohabad Shillong Cantt. Shillong Shimla Shirhatti Shirpur-Warwade Shirur Shirwal Shishgarh Shivatkar (Nira) Shivli Shivpuri Shivrinarayan Shohratgarh Sholavandan Sholinganallur Sholingur Sholur Shorapur Shrirampur(Rural) Shrirampur Shrirangapattana Shrivardhan Shujalpur Shupiyan Siana Sibsagar Siddapur Siddhaur Siddipet Sidhauli Sidhi Sidhpur Sidhpura Sidlaghatta Siduli Sihor Sihora Sijhua Sijua Sikanderpur Sikandra Rao Sikandra Sikandrabad Sikhong Sekmai Sikka, India Sikkarayapuram Silao Nalanda Silapathar Silchar Part-X Silchar Sillewada Silvassa Simdega Simga Sindgi Sindhanur Sindi Turf Hindnagar Sindkhed Raja Sindri, Jharkhand Sinduria Singahi Bhiraura Singampuneri Singaperumalkoil Singapur, Adilabad district Singarayakonda Singarva Singnapur Singoli Singrauli Singtam Singur Sinhasa Sini, Jharkhand Siolim Siralkoppa Siras Pur Sirathu Sirauli Sirgiti Sirgora Sirhind -Fategarh Sirka Sirkali Sirmaur, Rewa Sironj Sirsa Sirsa Sirsaganj Sirsha Sirsi Sirsi Sirsilla Sirugamani Siruguppa Sirumugai Sisauli Sitamarhi Sitamau Sitarganj Sithayankottai Sithurajapuram Siuliban Sivaganga Sivagiri, Erode Sivagiri, Tirunelveli Sivakasi Sivanthipuram Siwan, Bihar Siwani Sobhaganj Socorro (Serula) Sogariya Sohagpur Sohna Sojat Road Sojat Solan Someshwar Sompeta Sonamukhi Sonamura Sonari Sonatikiri Sonegaon (Nipani) Sonepur Songadh Sonkatch Sonpeth Sonpur Sopore Sorab Soro, Baleshwar Soron South Dumdum Soyagaon Soyatkalan Sri Hargobindpur Sri Madhopur Srikakulam Srikalahasti Srikantabati Srimushnam Srinagar, Uttaranchal Srinagar Srinivaspur Sriperumbudur Sriramapuram Sriramnagar Srirampur Srisailam Project (RFC) Township Srisailamgudem Devasthanam Srivaikuntam Srivilliputhur sSiswa Bazar St.Thomas Mount-cum-Pallavaram Sualkuchi Suchindram Sugauli Sugnu Suhagi Sujanpur Sukdal Suket Sukhmalpur Nizamabad Sukhrali Suleeswaranpatti Sultan Pur Majra Sultan Pur Sultanganj Sultanpur Lodhi Sultanpur, Madhya Pradesh Sultanpur, Uttar Pradesh Sultanpur, Uttaranchal Sulur Sulya Sunabeda Sunam Sundarapandiam Sundarapandiapuram Sundarnagar Sunderbani Sundergarh Supaul Surada Surajgarh Surajkaradi Surampatti Surandai Surat Suratgarh Surendranagar Dudhrej Surgana Suri (Birbhum) Suriyampalayam Suriyawan Suryapet Suryaraopeta Susner Suthaliya Swamibagh T.Kallupatti Tadepalligudem Tadpatri Taherpur Taj Pul Takhatpur Taki (India) Tal, Madhya Pradesh Talai Talaja Talbandha Talbehat Talcher Thermal Power Station Township Talcher Talegaon Dabhade Talen Talgram Tallapalle Talod Talode Taloje Panchnad Talwandi Bhai Talwara Tambaram Tambaur-cum-Ahmadabad Tanakpur Tanda Tandur Tangla Tanuku Taoru Tappa Tarakeswar Tarbha Taricharkalan Tarikere Tarn Taran Tarsali Tasgaon Tatarpur Lallu Tathavade Tati, Ranchi Tawang Tayilupatti Teegalapahad Tehri Tekadi Tekanpur Tekari Tekkalakota Telgaon Telhara Teliamura Tenali Tendu Kheda Tenkasi Tensa Tentulkuli Tenu Dam-cum- Kathhara Teonthar Terdal Tetri Bazar Tezu Thadikombu Thaikkad Thakkolam Thakurdwara Thakurganj Thalainayar Thalakudi Thaltej Thamaraikulam Thammampatti Thana Bhawan Thanamandi Thandla Thangadh Thanjavur Thanthoni Tharad Tharamangalam Tharangambadi Thathaiyangarpet Thedavur Thenambakkam Thengampudur Theni Allinagaram Thenkarai Thenkarai Thenthamaraikulam Thenthiruperai Thenzawl Theog Thesur Thevaram Thevur Thiagadurgam Thingalnagar Thiriya Nizamat Khan Thirukarungudi Thirukattupalli Thirumalayampalayam Thirumangalam Thirumazhisai Thirunagar Thirunageswaram Thiruneermalai Thirunindravur Thiruparankundram Thiruparappu Thiruporur Thiruppanandal Thirupuvanam Thirupuvanam Thiruthangal Thiruthuraipoondi Thiruvaiyaru Thiruvalam Thiruvallur Thiruvankulam Thiruvarur Thiruvattaru Thiruvenkatam Thiruvennainallur Thiruverumbur Thiruvidaimarudur Thiruvithankodu Thisayanvilai Thittacheri Thokur-62 Thondamuthur Thondi Thongkhong Laxmi Bazar Thoothukkudi Thorapadi Thorapadi Thottipalayam Thottiyam Thoubal Thudiyalur Thumbe Thuraiyur Thuthipattu Thuvakudi Tigri Tihu Tijara Tikait Nagar Tikri Tilda Newra Tilhar Tilpat Timarni Timiri Tindivanam Tindwari Tinsukia Tiptur Tira Sujanpur Tirodi Tirora Tirthahalli Tiruchanur Tiruchendur Tiruchengode Tiruchirappalli Tirukalukundram Tirukkoyilur Tirumakudal-Narsipur Tirunelveli Tirupathur Tirupathur Tirupati - Tirumala Tirupati (NMA) Tiruppur Tirusulam Tiruttani Tiruvannamalai Tiruverkadu Tiruvethipuram Tiruvottiyur Tirwaganj Tisra Titabor Town Titagarh Titlagarh Titron Tittakudi Tlabung TNPL Pugalur Todabhim Todaraisingh Todra Tohana Tondi Fatehpur Topa Topchanchi Torban (Khetri Leikai) Tosham Totaladoh Tral Trimbak Tufanganj Tulsipur Tumsar Tundla Kham Tundla Rly. Colony Tundla Tuni Turuvekere Uchana Uchgaon Udaipur, Rajasthan Udaipur, Tripura Udaipura Udaipurwati Udala Udalguri Udangudi Udayarpalayam Udgir Udhagamandalam Udhampur Udma Udpura Udumalaipettai Udupi Ugu Ujhani Ujhari Ukai Ukhra Uklanamandi Ukwa Ullur Uluberia Ulundurpettai Umarga Umarkhed Umarkote Umarsara Umbar Pada Nandade Umbergaon INA Umbergaon Umrangso Umred Umreth Umri Kalan Umri Pragane Balapur Umri Un, Gujarat Un Una (India) Una, Gujarat Uncha Siwana Unchahar Unchehara Unhel Uniara Unjalaur Unjha Unnamalaikadai Unnao Upleta Uppal Kalan Upper Sileru Project Site Camp Upper Tadong Uppidamangalam Uppiliapuram Uran Islampur Uran Urapakkam Uravakonda Urla, Raipur Urmar Tanda Usawan Usehat Usilampatti Utekhol Uthamapalayam Uthangarai Uthayendram Uthiramerur Uthukkottai Uthukuli Utran Utraula Uttar Bagdogra Uttar Durgapur Uttar Goara Uttar Kalas Uttar Kamakhyaguri Uttar Krishnapur Part-I Uttar Latabari Uttar Mahammadpur Uttar Pirpur Uttar Raypur Uttarahalli Uttarkashi Uttarpara Kotrung V. Pudur Vada Vadakarai Keezhpadugai Vadakkanandal Vadakkuvalliyur Vadalur Vadamadurai Vadavalli Vadgaon Kasba Vadgaon Vadia Vadipatti Vadnagar Vadodara Vadugapatti Vaghodia INA Vaijapur Vaitheeswarankoil Valangaiman Valapattanam Valasaravakkam Valavanur Vallabh Vidhyanagar Vallachira Vallam Valparai Valpoi Valsad INA Valsad Valvaithankoshtam Vanasthali Vanavasi Vandalur Vandiyur Vaniputhur Vanthali Vanvadi (Sadashivgad) Vaparala Vapi INA Vapi Varadarajanpettai Varam Varappuzha Varca Vartej Vasantnagar Vashind Vasna Borsad INA Vastral Vastrapur Vasudevanallur Vathirairuppu Vazhakkala Vazhapadi Vedapatti Vedaranyam Vedasandur Veeraganur Veerakeralam Veerakkalpudur Veerapandi Veerapandi Veerappanchatram Veeravanallur Veerbhadra Vehicle Fac. Jabalpur Vejalpur Velampalayam Vellakinar Vellakoil Vellalur Vellimalai Vellottamparappu Velur Vengampudur Vengathur Venkarai Venkatagiri Venkatapura Venmanad Vennanthur Vepagunta Veppathur Veraval Verkilambi Vetapalem Vettaikaranpudur Vettavalam Vicarabad Vijaigarh Vijainagar Vijalpor Vijapur Vijay Pur Vijayapura Vijayapuri (North) Vijayapuri Vijayraghavgarh Vikasnagar Vikramasingapuram Vikravandi Vilangudi Vilankurichi Vilapakkam Vilathikulam Vilavur Villiappally Villukuri Viluppuram Vinukonda Viramgam Virar Virudhachalam Virupakshipuram Visavadar Vishrampur Visnagar Viswanatham Vitthal Udyognagar INA Vyara Wadgaon Road Wadhwan Wadi (Gulbarga) Wadi (Maharashtra) Wadi ACC Waghapur Wai (Maharashtra) Wajegaon Walajabad Walajapet Walani Waliv Wanadongri Wanaparthi Wangjing, Manipur Wangoi Wani, Maharashtra Wankaner Wara Seoni Warangal Wardha Warhapur Warisaliganj Warora Warud Washim Wazirganj Weir, Rajasthan Wellington, Tamil Nadu Williamnagar Wokha Yadagirigutta Yadgir Yairipok Yamunanagar Yanam (India) Yavatmal Yawal Yelahanka Yelandur Yelbarga Yellandu Yellapur Yemmiganur Yenagudde Yerkheda Yerraguntla Yevla Yol (India) Zahirabad Zaidpur Zalod Zamania Zamin Uthukuli Zawlnuam Ziauddin Pur Zira (India) Zirakpur Ziro Zunheboto

 1. Miasta Indonezji: Demak (miasto), Jepara, Sinabang
 2. Miasta Iranu:
 1. Miasta Kanady: Campbell River, Colwood (miasto w Kanadzie), Dawson Creek, Port Alberni
 2. Miasta Kenii: Tala (Kenia)
 3. Miasta Kuby: Nicaro-Levisa, La Maya (miasto), Jovellanos, Sandino, Sagua de Tánamo, San Germán (miasto na Kubie), San Cristóbal (miasto na Kubie), Consolación del Sur, Mayarí, Jagüey Grande, San Antonio de los Baños, San José de las Lajas, San Luis (miasto na Kubie), Cruces, Bahía Honda, Alquízar, Mayarí, Mariel
 4. Miasta Malezji: Lenggong
 5. Miasta Maroka powyżej 50.000 mieszkańców: Aïn Harrouda, Awlad an-Nama, Azrou, Beni Ansar, Benslimane, Berkane, Berrechid, Bouskoura, Dar Bouazza, Dcheira El Jihadia, Drarga, El Kelaa des Sraghna, Guercif, Ifrane (Maroko), Lahraouyine, Lqliâa, Martil, M'diq, Oued Zem, Oulad Teima, Sefrou, Sidi Bennour, Sidi Slimane, Skhirat, Souk El Arbaa, Youssoufia
 6. Miasta Mjanmy powyżej 30.000 mieszkańców: Daik-U, Hlegu, Kayan (miasto), Kengtung, Kyaikto, Kyaukme, Kyaukpadaung, Kyaukse, Kyauktaga, Kyauktan, Labutta, Lewe, Ma-ubin, Mawlamyinegyun, Minbu, Namhkam, Nyaung-U, Pyapon, Pyawbwe,Shwegu, Tamu (miasto), Tangyan, Taungdwingyi, Tharrawaddy, Twante, Wundwin
 7. Miasta Nigerii powyżej 100.000 mieszkańców: Obafemi Owode, Ilawe Ekiti, Okpoko, Garki (Nigeria), Ila, Osun, Ijero Ekiti, Kisi, Buguma, Gbongan, Igboho, Uromi
 8. Miasta Pakistanu powyżej 100.000 mieszkańców: Kotri, Hub (miasto), Tando Allahyar, Kot Abdul Malik, Ferozewala, Gujranwala Cantonment, Wazirabad, Mansehra, Nowshera, Khushab, Shahdadkot, Kabal Tehsil, Hasilpur, Badin (Pakistan), Ghotki, Sambrial, Haroonabad, Bahawalnagar, Daharki, Narowal, Tando Muhammad Khan, Kamber Ali Khan, Mirpur Mathelo, Kandhkot
 9. Miasta Paragwaju: Areguá, Colonia Independencia, Mariscal Estigarribia, Minga Guazú, Nueva Germania, Salto del Guairá, San Ignacio, Villa Hayes, Villeta
 10. Miasta Peru powyżej 30.000 mieszkańców: Andahuaylas, Bambamarca, Chepén, Chincheros, Chota, Cutervo, Huamachuco, Juanjuí, La Unión (Peru), San Ignacio (Peru), San Vicente de Cañete, Sechura (miasto), Virú, Yurimaguas, inne: Bagua (miasto w Peru), Caraz, Huaura
 11. Miasta San Marino – jest artykuł, ale podlinkowany do gmin
 12. Miasta Serbii: Banatski Karlovac, Donji Milanovac
 13. Miasta Słowacji: Dechtice, Nitranske Hrnčiarovce
 14. Miasta Sri Lanki: Kegalle, Kilinochchi, Mullaitivu
 15. Miasta Tanzanii: Koani, Ujiji, Wete
 16. Miasta Turcji powyżej 7.000 mieszkańców: Antakya (do wyodrębnienia z artykułu Antiochia (Turcja)), Kartepe, Çayırova, Başiskele, Kapaklı, Karamürsel, Karaköprü, Dilovası, Bor (Turcja), Payas (miasto), Kozlu, Terme, Erzin, Yenişehir, Karasu (miasto), Malkara (miasto), Çan, Kumluca, Kurtalan, Ortaca, Pazarcık, Mut (miasto), Tosya, Vezirköprü, Boyabat, Osmancık, Dinar (miasto), Susurluk, Kilimli, Harbiye, İdil, Erdek, Gazipaşa, Akçakoca, Çaycuma, Belen (Turcja), Saray, Alaca, Gerede, Devrek,Akdağmadeni, Kaman (miasto), Serinyol, Kozluk, Sarıkaya, Kulu, Şarkışla, Korkuteli, Geyve, Çine, Çivril, Derik, Hilvan, Çayeli, İskilip, Havza, Yahyalı, Hayrabolu, İncirliova, Kovancılar, Güroymak, Muratlı, Diyadin, Emirdağ, Alaplı, Bostaniçi, Gediz (miasto), Sarayköy, Demirci, Turgutreis, Karaağaç, Yatağan, Nurdağı, Çiftlikköy, Battalgazi, Çermik, Dargeçit,Genç, Dursunbey, Horasan, Gümüşhacıköy, Kızılcahamam, Pamukova, Eğirdir, Şarköy, Boğazlıyan, Hopa (miasto), Yeşilli, Dikili, Çekmece,Taşköprü, Zeytinli, Muradiye, Espiye, Bigadiç, Kırkağaç, Saruhanlı, Demre (miasto), Kızılpınar, Pazar, Cihanbeyli, Marmaraereğlisi, Altınoluk,Banaz, Görele, Buldan, Elmalı, Araklı, Of, Çaldıran, Denizciler, Armutalan, Aybastı, Karakoçan, Obaköy, Narlıca, Türkoğlu, Solhan, Çay, Osmaneli, Kadınhanı, Pelitli, Sürmene, Kelkit, Pasinler, Kağızman, Suşehri, Ilıca, Sarıgöl, Tirebolu, Bayramiç, Karaçulha, Korgan, Eşme, Gölhisar, Sındırgı, Arsin, Ortaklar, Bahçe, Uludere, Konaklı, Kocaali, Çağlayancerit, Germencik, Kadıkendi, Şarkikaraağaç, Çelebibağı, Bünyan, Çınarcık, Şuhut, Tavas, Mucur, Beşikdüzü, Kumru, Nallıhan, Acıpayam, Kınık, Sason (miasto), Hasköy, Doğanşehir, İscehisar, Özalp, Çifteler, Kuzuculu, Tömük, Ezine, Taşova, Pınarhisar, Kargıpınarı, Yeniceköy, Gördes, Gölköy, Zara (miasto), Umurlu, Gerze, Ondokuzmayıs, Datça, Pınarbaşı, Çınar, Ayancık, Lice, Alaçam, Serinhisar, Yalıkavak, Yomra, Yeşilköy, Çukurca, Bozova, Lapseki, Altınova, Emet, Akçay, Davutlar, Karaağaç, Çekerek, Ermenek, Borçka, Mazıdağı, Alaçatı, Kandıra, Ahmetli,Şefaatli, Çamaş, Haymana, Bayat, Büyükyoncalı, Tomarza, Sultanhanı, Kepez, Tunçbilek, Bozdoğan, Gevaş, Gelinkaya, Aşkale, Kangal, Turgutalp, Köşk, Yahşihan, Cikcilli, Acarlar, Pozantı, Yenice, Sivrihisar, Eruh, Gölmarmara, Kulp, Taşucu, Odabaşı, Fındıklı, Perşembe, Gölyaka, Araban, Hassa, Akçadağ, Savaştepe, Kaynaşlı, Karayılan, Reşadiye, Hizan, Sarayönü, Hani (miasto), Palu (Turcja), İnebolu, Honaz, Gürün, Beşiri, Yunak, Yeşilhisar, Avsallar, Yıldızeli, Varto, Mavikent, Pertek, Küçükdalyan, Çerkeş, Yazıkonak, Akbez, Tekebaşı, Karaçoban, Konacık, Hınıs, İpsala, Çobanlar, Havsa, Çatalağzı, Yakınca, Beyoğlu, Çayırhan, Sahilkent, Gülşehir, Darende, Ladik, Koru, Kestel, Sultanköy, Dilek, Yeniçiftlik, Turunçova, Gözcüler, Köyceğiz, Sarılar, Eynesil, Ladik, Aydıncık, Tuzluca, Çelikhan, Söğütlü, Yenice, Kiraz, Dicle, Toprakkale (miasto), Yeşilyurt, Yurtbaşı, Bostanbaşı, Yeniceoba, Savur, Kale (miasto), Savuca, Andırın, Keşap, Hekimhan, İsmil, Narlı, Kuyucak, Gürgentepe, Çilimli, Orhaneli, Beldibi, Aktepe, Ayvacık, Çayıralan,Bozkır, Saraykent, Tonya (Turcja), Kavak, Ovaeymir, Çolaklı, İçeriçumra, Maçka, Bitez, Yağlıdere, Çarşıbaşı, Durağan, Kozaklı, Piraziz, Bekbele, Şekeroba, Arıtaş, Atça, Gökçebey, Ulukışla, Gülüç, Altınova, Sakçagöze,Atayurt, Işıklar, Uluborlu, Göynük, Ilgaz, Atakent (Turcja), Çiçekdağı, Gökçe (miasto), Buharkent, Velimeşe, Şiran, Yenice, mniejsze: Amasra, Ardanuç, Eceabat, Fındıklı, Kızkalesi, Ovacık, Şavşat, Talas (miasto w Turcji)
 17. Miasta Urugwaju: Barros Blancos, Florencio Sánchez (miasto), Nuevo Berlín
 18. Miasta Uzbekistanu: Rishton (Uzbekistan)
 19. Miasta Walii: Aberbargoed, Aberporth, Afonwen, Bagillt, Barmouth, Bedwas, Benllech, Bethesda (Walia), Blackwood (Walia), Blaina, Briton Ferry, Burry Port, Caerleon, Caerwys, Cilgerran, Corwen, Cowbridge, Criccieth (miasto), Crumlin, Cwmamman, Llanfairfechan
 20. Miasta Wenezueli: San Carlos de Río Negro
 21. Miasta WKŚ: Biankouma, Grand-Lahou, Jacqueville, Kong (miasto), Kouto, Lakota (miasto), Sassandra (miasto), Tiagba, Tiassalé, Tingréla, Touba (WKŚ),
 22. Miasto na prawach prefektury w Chinach
 23. Monastiraki – część Aten
 24. Mount Darwin (miasto) – w Zimbabwe
 25. Mouraria - dzielnica Lizbony, znana z fado
 26. Mpanshya - Zambia, Polki pomagają w St. Luke’s Mission Hospital, Polacy adoptują na odległość (adopcjaserca.pl)
 27. Muhafaza Sokotra "w grudniu 2013 roku z muhafazy Hadramaut wydzielono osobną muhafazę Sokotra"; Podział_administracyjny_Jemenu, stolica Hadibu; Al Hazm, Al-Mahabischa, Dhi as-Sufal, Dimnat Chadir, Hais, Harad (miasto), Khamir, Mudiyah, Sahar, Thula – miasta w Jemenie
 28. Mvezo – wieś w RPA, miejsce urodzenia Nelsona Mandeli
 29. Mỹ Thủy – miasto i gmina wiejska w Wietnamie
 30. Namhansanseong – zabytkowe miasto-forteca w górach niedaleko Seulu
 31. Nansio - największa miejscowość na wyspie Ukerewe
 32. Nathan Phillips Square - plac w Toronto
 33. New Lanark – wieś w Szkocji, zabytkowe zabudowania przędzalni, Fort Augustus
 34. Nida (miasto) na Litwie
 35. Niemiecki Szlak Baśniowy
 36. Niżyn - miejscowość na Ukrainie
 37. Northwest Angle – jest częścią USA, ale praktycznie leży w Kanadzie za Jeziorem Leśnym
 38. Obiekty z listy światowego dziedzictwa UNESCO, dużo interwiki, wciąż są duże braki, nawet w Europie, wydobyłem je z kategorii: Listy obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, drugi wykaz u dołu tej strony; linki na listach dla kontynentów są słabe, powinny być lepiej opracowane, co nie jest łatwe, wtedy i automat dałby lepsze wyniki, to wychodzi dopiero w "Najwięcej interwiki"; tu są listy angielskie dla kontynentów: en:Template:Lists_of_World_Heritage_Sites. Dość często te obiekty są opisane np. w artykułach o miastach, czasem nawet z ramką UNESCO z prawej strony. Obiektów jest 1092 (845 kulturowych, 209 naturalnych i 38 mieszanych) w 167 krajach. Obiekt to czasem wiele budynków w jednym mieście albo nawet szereg budowli w kilku miastach, są to takie zblokowane jednostki. Obiektów 1092, a obejmują mniejszych elementów kilka tysięcy.
 39. (Proszę nie usuwać poniższych linków):
 40. Obiekty z listy dziedzictwa UNESCO w Afryce
 41. Obiekty z listy dziedzictwa UNESCO w Ameryce Południowej
 42. Obiekty z listy dziedzictwa UNESCO w Ameryce Północnej i Środkowej
 43. Obiekty z listy dziedzictwa UNESCO w Australii i Oceanii
 44. Obiekty z listy dziedzictwa UNESCO w Azji
 45. Obiekty z listy dziedzictwa UNESCO w Europie
 46. Obszar metropolitalny Tokio
 47. Ocean Park (Hongkong)
 48. Odwzorowanie Kirchhoffa
 49. Ogrody Narodowe w Atenach
 50. Okińczyce – niegdyś wieś, obecnie część miasta Stołpce, nad Niemnem
 51. Okręgi Palau – tylko kilka z 16 jest zrobionych; Podział administracyjny Palau
 52. Okręgi Szwajcarii en:Districts_of_Switzerland, każdy kanton sam ustanawia swój podział administracyjny, dużo interwiki, jest ich ok. 145
 53. Old Havana – stare miasto Hawany, także gmina
 54. Olkaria – region w Kenii
 55. Ørestad, Nyboder – dzielnica Kopenhagi
 56. Østerbrogade – ulica w Kopenhadze
 57. Paljuvi, Garaši – wsie w Serbii
 58. Parafie Tobago jest ich 7: Podział administracyjny Trynidadu i Tobago
 59. Park Brukselski w Brukseli
 60. Park Sachera w Jerozolimie
 61. Park Sibeliusa w Helsinkach
 62. Pas Caprivi w Namibii
 63. Passendale - wieś w Belgii
 64. Patpong – rozrywkowa dzielnica Bangkoku
 65. Piazza Colonna, Piazza d'Aracoeli, Plac Hiszpański (w Rzymie) (wł. Piazza di Spagna), Piazza del Gesù, Piazza del Campidoglio – place w Rzymie
 66. Piazza dei Signori – plac w Weronie
 67. Piazza del Duomo – plac we Florencji
 68. Piazza del Municipio – plac w Neapolu
 69. Piazza Pretoria – Palermo
 70. Piazzale Michelangelo we Florencji
 71. Piazzale Roma – plac w Wenecji
 72. Pigazzano - frazione we Włoszech, Varigotti
 73. Plac Dam w Amsterdamie
 74. Plac Puszkina w Moskwie
 75. Plac Ratuszowy, Dantes Plads, Nikolaj Plads w Kopenhadze
 76. Place Charles de Gaulle, Place Dauphine, Place Denfert-Rochereau, Place de Clichy (plac), Place de la Bataille-de-Stalingrad, Place de la Nation, Place de l'Hôtel-de-Ville, Place de l'Opéra, Place des Victoires, Place d'Italie (plac), Place du Carrousel, Place du Louvre, Place du Trocadéro, Place Pigalle, Place Saint-Michel, Place Saint-Sulpice, Square Montholon, Square René-Viviani – place w Paryżu
 77. Place de Neuve – plac w Genewie
 78. Place des Terreaux – plac w Lyonie
 79. Plaza de Castilla (plac), Plaza de la Independencia, Plaza de Oriente, Plaza del Callao, Plaza del Emperador Carlos V place w Madrycie
 80. Poddystrykty Izraela, jest ich 15 Dystrykty Izraela
 81. Podział administracyjny Guernsey, Podział administracyjny Jersey, Podział administracyjny Naddniestrza, Podział administracyjny Wyspy Man – potrzebne do szablonu w Europie
 82. Podział administracyjny Abchazji
 83. Podział administracyjny Bermudów 9 parafii en:Administrative divisions of Bermuda
 84. Podział administracyjny Czarnogóry – brakuje 4 z 21 gmin
 85. Podział administracyjny Falklandów – potrzebny link do szablonu, opisu brak nawet w en.wiki
 86. Podział administracyjny Filipin, brakuje chyba tylko: Sulu (prowincja) i Negros Island Region
 87. Podział administracyjny Gujany Francuskiej Gujana_Francuska#Podział administracyjny, jest zrobiony, ale potrzebny link do szablonu
 88. Podział administracyjny Irlandii Północnej – nieruszony
 89. Podział administracyjny Kiribati to właściwie poszczególne wyspy, można ulepszyć
 90. Podział administracyjny Łotwy brakuje ok. 20 stolic powiatów
 91. Podział administracyjny Macedonii Północnej – dużo czerwonych linków
 92. Podział administracyjny Malezji – naciągany link w szablonie; takich złych linków jest jednak więcej, np. w Azji dla Indonezji, Izraela, Kambodży, Mongolii, Uzbekistanu
 93. Podział administracyjny Monako – kilka brakujących osiedli i sektorów
 94. Podział administracyjny Nepalu – zmienił się w końcu 2015, ale nowych 7 prowincji nie ma jeszcze nazw
 95. Podział administracyjny Osetii Południowej
 96. Podział administracyjny Palestyny
 97. Podział administracyjny Paragwaju – brakuje 2 departamentów i 4 ich stolic
 98. Podział administracyjny Polinezji Francuskiej – do uzupełnienia atole, miasta
 99. Podział_administracyjny_Portugalii#Wspólnoty międzygminne – tylko część jest zrobiona; te wspólnoty nie są chyba zbyt istotne; artykuł ma po prostu zły układ sekcji, bo podstawową jednostką są Podział_administracyjny_Portugalii#Dystrykty kontynentalnej Portugalii
 100. Podział administracyjny Serbii – dużo czerwonych linków
 101. Podział administracyjny Singapuru – nieruszony, niezbyt istotny
 102. Podział administracyjny Somalilandu – praktycznie nieruszony
 103. Podział administracyjny Tonga 5 grup wysp
 104. Podział administracyjny Ugandy – prawie nieruszony
 105. Podział administracyjny Wenezueli – potrzebne hasło do szablonu
 106. Podział administracyjny Wysp Marshalla – poszczególne atole są dystryktami
 107. Podział administracyjny Wysp Świętego Tomasza i Książęcej – prawie nieruszony, 7 okręgów, dużo interwiki
 108. Polska działka na Pacyfiku - wielkości 1/4 Polski a nic o niej nie mamy
 109. Południowe Indie
 110. Ponta do Pargo – miejscowość na Maderze
 111. Powiat Brno-miasto w Czechach, niedopatrzenie, linkuje do Brno
 112. Powiat Pilzno-miasto chyba niedawno utworzony, Czechy, dużo interwiki
 113. Powiat Szombathely - powiat na Węgrzech, jeden ze 168 powiatów, jednostka drugiego rzędu
 114. Powiaty Islandii: Suður-Þingeyjarsýsla
 115. Powiaty ziemskie Niemiec
 116. Północne Kosowo – region geograficzny w Kosowie
 117. Północne Włochy
 118. Praia da Rocha – plaża, miejscowość w Portugalii
 119. Prochładnoje – miejscowość w Kazachstanie
 120. Prowincja (Chiny)
 121. Prowincja Muczinga w Zambii, dodana w 2011
 122. Prowincje Algierii, są zrobione
 123. Prowincje Angoli, są zrobione
 124. Prowincje Boliwii, jest ich 112, dużo interwiki, a są wręcz nieruszone, en:Provinces_of_Bolivia; znalazłem jedną zrobioną: Manuel María Caballero (prowincja)
  1. Chiquitos
  2. Iténez
  3. Sajama (prowincja)
 125. Prowincje Chile dużo interwiki, zrobionych jest tylko 17 z 54 (to drugi poziom po regionach) en:Provinces_of_Chile
 126. Prowincje Fidżi 12 niezrobionych, drugi szczebel, Podział administracyjny Fidżi
 127. Prowincje Kambodży – jest ich teraz o kilka więcej, 25, były też zmiany granic: en:Provinces_of_Cambodia
 128. Przesmyk Sueski
 129. Region Wyspiarski w Gwinei Równikowej; Podział administracyjny Gwinei Równikowej
 130. Regionalverband Ruhr (de:Regionalverband Ruhr)
 131. Regiony Brazylii, są zrobione
 132. Regiony autonomiczne Chin, są zrobione
 133. Regiony geograficzne Turcji 7 regionów: https://en.wikipedia.org/wiki/Geographical_regions_of_Turkey#/media/File:Turkey_GeographicRegions.svg
 134. Regiony Indii: Central India, East India, North India, Northeast India, South India, Western India
 135. Regiony Iranu: Daylam
 136. Regiony Kosowa https://en.wikipedia.org/wiki/Districts_of_Kosovo#/media/File:Changes_to_regional_borders_of_Kosovo.png dwukrotnie zmieniały się granice, en:District of Gjakova z wieloma interwiki już nie istnieje; obecne regiony są zrobione: Podział administracyjny Kosowa
 137. Regiony Malawi są tylko trzy, niezrobione: Podział_administracyjny_Malawi, brakuje 13 dystryktów z 28
 138. Regiony Maroka było kilka reform, en:Regions_of_Morocco, np. dawny region: en:Oriental (1997–2015), obecny podział jest zrobiony
 139. Regiony Nigru brakuje trzech: Podział_administracyjny_Nigru
 140. Regiony Papui-Nowej Gwinei: Papua Region, Highlands Region, Momase Region, Islands Region, Podział administracyjny Papui-Nowej Gwinei
 141. Regiony Senegalu zrobionych jest 5 z 14, dużo interwiki, prosty szablon, np. Kaolack_(region), dobre mapy w linku; drugi szczebel to departamenty: Podział administracyjny Senegalu
 142. Regiony Somalii zrobionych jest 5 z 18, patrz: Podział administracyjny Somalii, dużo interwiki
 143. Regiony statystyczne Portugalii, brakuje tylko Region Północny (Portugalia) – niedopatrzenie; Podział_administracyjny_Portugalii#Podział terytorialny (NUTS)
 144. Regiony statystyczne Słowenii, jest ich 12, dużo interwiki, raczej niezrobione, en:Statistical_regions_of_Slovenia
 145. Regiony statystyczne Węgier, jest ich 7, raczej niezrobione, en:List_of_regions_of_Hungary
 146. Regiony Tajlandii są 4 (do innych celów 6) en:Regions_of_Thailand, zrobiony jest tylko płn.-wschodni Isan (Tajlandia); Podział administracyjny Tajlandii – tylko w polskim artykule jest podział na 5 regionów
 147. Regiony Wybrzeża Kości Słoniowej zrobiony jest 1 z 19 Podział_administracyjny_Wybrzeża_Kości_Słoniowej – istnieje jeszcze 14 dystryktów, patrz: en:Regions_of_Ivory_Coast, do tego nieistniejące już regiony, np. en:Zanzan Region, en:Dix-Huit Montagnes, en:Fromager, en:N'Zi-Comoé, en:Agnéby, en:Lagunes Region, en:Lacs Region, en:Moyen-Comoé, en:Sud-Bandama
 148. Registan (plac) – centralny plac Samarkandy w Uzbekistanie
 149. Rejony Abchazji – zrobione są 2 z 7, en:Subdivisions_of_Abkhazia
 150. Republika Środkowoafrykańska – Specjalne strefy ekonomiczne: Nana-Grébizi, Sangha-Mbaéré
 151. Republika Zielonego Przylądka zrobionych jest kilka z 22 concelhos, Podział administracyjny Republiki Zielonego Przylądka
 152. Residenzplatz – plac w Salzburgu
 153. Rezerwaty biosfery w Azji
 154. Rezerwaty biosfery w Europie
 155. Rio de Janeiro: Leblon - najbardziej zamożna dzielnica; Laranjeiras (dzielnica Rio de Janeiro), Lapa (dzielnica) dzielnica życia nocnego, Cinelândia (plac)
 156. Roppongi - dzielnica Tokio
 157. Rozmieszczenie zwierząt w Europie
 158. Rupite – wieś w Bułgarii
 159. Rupununi (region) – w Gujanie
 160. Rynek w Turku, Finlandia
 161. Santa Cruz (dzielnica Sewilli)
 162. Särkänniemi – park rozrywki w Tampere
 163. Seodaemun - dzielnica Seulu
 164. Serengeti (region geograficzny) w Tanzanii i Kenii
 165. Sewell (Chile) – dawne miasto górnicze w Chile
 166. Slussenområdet – część Sztokholmu
 167. Słoweńska Karyntia - tradycyjny region
 168. Soconusco – historyczny region w Meksyku
 169. Specjalne regiony administracyjne w Chinach, istnieją dwa, zrobione
 170. Spiddal - wieś turystyczna w Irlandii
 171. Stara Serbia - określenie ziem między korytami rz. Driny, Limu a dorzeczem Południowej Morawy (za: Vuk Karadżić)
 172. Star City (Rosja) - miasteczko kosmonautów w Rosji
 173. Stare miasto w Bernie
 174. Stary port w Marsylii
 175. Stolice prowincji w Tajlandii (zwykle o tych samych nazwach): Bueng Kan, Buri Ram, Chachoengsao, Chaiyaphum, Kalasin, Kamphaeng Phet (miasto), Loei, Mae Hong Son, Maha Sarakham, Mukdahan, Nakhon Nayok, Nakhon Phanom, Nongbua Lamphu, Nong Khai, Phang Nga, Phatthalung, Phayao, Phetchabun, Phetchaburi, Phichit, Phrae,Prachinburi, Prachuap Khiri Khan, Ranong, Roi Et, Sa Kaeo, Sakon Nakhon, Samut Sakhon, Samut Songkhram, Satun, Sing Buri,Sisaket, Suphan Buri, Surin (miasto), Uthai Thani, Uttaradit, Yasothon
 176. Strefy krajobrazowe
 177. Sudan Południowy od 2015 roku 28 stanów, całkiem nowy niezrobiony podział; Podział administracyjny Sudanu Południowego
 178. Svodín - wieś i gmina słowacka en:Svodín
 179. Świat organiczny Australii - Australia
 180. Temple Bar - część Dublina
 181. The Domain - park w Sydney
 182. Timočka Krajina – region geograficzny w Serbii
 183. Timor Zachodni
 184. Tindari - miasto na Sycylii
 185. Tokyo Disneyland
 186. Tokyo DisneySea
 187. Tosa (prowincja), historyczna w Japonii; inne: Kaga (prowincja), Etchū, Suruga, Tanba
 188. Tracja Wschodnia w Turcji
 189. Trans-Karakoram Tract niewielki obszar w Kaszmirze pod administracją Chin
 190. Trójkąt Yirga – sporny obszar, Etiopia-Erytrea
 191. Unia Północnoamerykańska / North American Unionen, , et, es, ja, nl, pt, ry
 192. Universal Studios Japan, Osaka, Japonia
 193. USA: Alamo Square - dzielnica w San Francisco; Balboa Park, San Diego; Bodie (Kalifornia) – miasto duchów, dzisiaj atrakcja turystyczna, stan: Kalifornia, USA (en); Bodie (Waszyngton) – miasto duchów, dzisiaj atrakcja turystyczna, stan: Waszyngton, USA (en); Bourbon Street, Nowy Orlean; Civic Center (Manhattan) - dzielnica na Manhattanie; Dells of the Wisconsin – region turystyczny w USA; Disney World’s Magic Kingdom, Orlando, Floryda; Disney’s Animal Kingdom, Floryda; Disney’s California Adventure, Kalifornia; Disney’s Hollywood Studios, Floryda; Drummond Township; East Side (Manhattan); Epcot, Disney World, Orlando, Floryda; Faneuil Hall Marketplace, Boston; Flushing Meadows–Corona Park park publiczny w Nowym Jorku; Gnesen Township (Minnesota), en; Golden Gate National Recreation Area, San Francisco; The Hamptons - rejon wypoczynkowy koło Nowego Jorku; Hyde Street w San Francisco; Lista stolic stanów USA; Mulberry Street - włoska ulica na Manhattanie; Navy Pier, Chicago; Neptune Memorial Reef podwodny cmentarz 8km na południowy wschód od Miami na wys Key Biscayne; Obszar metropolitalny Nowego Jorku; Park Avenue – bulwar w Nowym Jorku; Południe Stanów Zjednoczonych; Południowa Kalifornia; Południowy Zachód Stanów Zjednoczonych; San Antonio River Walk, Teksas; South Street Seaport - historyczny obszar portowy w Nowym Jorku; en:Southwestern United States; Union Square (plac) - w San Francisco; Universal’s Islands of Adventure, Orlando, Floryda; West Side (Manhattan); 10. Aleja na Manhattanie
 194. Val di Noto - część Sycylii
 195. Valle de Lecrín – comarca w Andaluzji
 196. Vau i Dejës – miasto w Albanii
 197. Via Giuseppe Garibaldi, Via Balbi w Genui
 198. Via Laietana – Barcelona
 199. Villa Ballester - miasto w aglomeracji Buenos Aires
 200. Villa El Salvador - okręg w Peru
 201. Wadi az-Zahab-Al-Kuwira, dawny region Maroka w Saharze Zachodniej
 202. Walonia (region historyczno-kulturowy Belgii)
 203. Wateringen – miasto w Holandii
 204. Windsor Great Park
 205. Wollishofen – dzielnica Zurychu
 206. Wong Chuk Hang – dzielnica Hongkongu
 207. Wschodnia Malezja – wschodnia część Malezji na wyspie Borneo
 208. Wyspa Psów (obszar w Londynie)
 209. wyspy bez samochodów
 210. Xidi – zabytkowa wieś w Chinach
 211. Zaandam – miasto w Holandii, jest przekierowanie
 212. Zachód (region)

Geografowie i odkrywcy

Pozostałe

 1. I Kutnowska Drużyna Wędrownicza im. T. Rejtana
 2. Aina Travel Sp. z o.o. – pierwsza firma w Polsce zajmująca się pośrednictwem wizowym założona w 2005 roku w Krakowie.
 3. cechy demograficzne – m.in.: wiek, płeć, wykształcenie, aktywność zawodowa, stan cywilny, narodowość, język ojczysty, wyznanie, inwalidztwo, sieroctwo, sytuacja mieszkaniowa. Żródło 1:[1], Żródło 2:Pierwszy Powszechny Spis Ludności
 4. cykl denudacyjny / cykl geomorfologiczny
 5. deszcz lodowy – rodzaj ziaren lodowych
 6. Ekspedycja Nimrod w Antarktyce, 1907–09
 7. EnergyLandia – park rozrywki
 8. Giga (jacht) – jacht turystyczny, przeznaczony do budowy amatorskiej. Konstruktor – Witold Tobis. Trzy wersje podwodnej części kadłuba: balastowo-mieczowa, kil płytki, kil głęboki. Załoga do 6 osób, 4 koje, wiele wariantów zabudowy wnętrza. Materiał kadłuba – laminat p/s. Maszt drewniany (drążony), w późniejszych wersjach – aluminiowy. Powierzchnia ożaglowania podstawowego 18,2 m².
 9. GISPOL – Stowarzyszenie Użytkowników Krajowego Systemu Informacji o Terenie www.gispol.org.pl
 10. Gleby alkaliczne
 11. Global Distribution System, en - podróże
 12. Herb gminy Stare Czarnowo
 13. Herb podwójny
 14. Hiking – piesza wędrówka, wycieczka (en) (de)
 15. Hilton Hotels & Resorts
 16. Historia nawigacji en:History of navigation
 17. Hotel Hydropolis (en), Dubaj
 18. Hrabstwo (USA)
 19. Imperial Trans-Antarctic Expedition – ostatnia wielka klasyczna ekspedycja w Antarktyce, 1914 – 17
 20. Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu w Dausze 2012
 21. konflikt przestrzenny – pojęcie z zakresu planowania przestrzennego
 22. Kunyu Wanguo Quantu - chińska mapa
 23. litolitoral (rodzaj litoralu)
 24. mapy tematyczne
 25. Metropolia (miasto)
 26. Niepodległe państwo
 27. Oblast - np. w Rosji
 28. Okręg (Francja)
 29. orka wstęgowa
 30. Planisfera - mapa
 31. Reisefieber – podniecenie przed podróżą
 32. Route des Grandes Alpes
 33. Safarnama
 34. Specjalny region administracyjny w Chinach
 35. Standardowy czas indyjski
 36. Subprefektura - jednostka podziału administracyjnego
 37. szlakiempomapie.pl - portal o podobnej tematyce co np. wikia czy wikipedia, mapa, BoarGameGeek któy zaczyna się rozwijać
 38. Słynni podróżnicy
 39. zabytki Roztocza
 40. Ziemia folusznicza

Artykuły, szablony z czerwonymi linkami

 1. Lista kraterów na Marsie - większość czerwonych linków od pochodzenia nazw to miasta
 2. Ramat Gan -dużo czerwonych dzielnic
 3. Wyspy Danii - czerwone linki
 4. Szablon:Miasta Bornholmu - czerwone linki
 5. Gminy Finlandii
 6. Szablon:Donegal
 7. Szablon:Godła Rosji - czerwono i niżej też
 8. Szablon:Gmina Kumanowo
 9. Vila Franca de Xira
 10. Szablon:Flagi powiatów województwa śląskiego
 11. Szablon:Flagi powiatów województwa świętokrzyskiego
 12. Szablon:Flagi powiatów województwa lubuskiego
 13. Szablon:Flagi powiatów województwa lubelskiego
 14. Szablon:Flagi powiatów województwa zachodniopomorskiego
 15. Szablon:Flagi powiatów województwa wielkopolskiego
 16. Szablon:Flagi powiatów województwa pomorskiego
 17. Szablon:Flagi powiatów województwa warmińsko-mazurskiego
 18. Szablon:Flagi powiatów województwa podlaskiego
 19. Szablon:Flagi powiatów województwa łódzkiego
 20. Szablon:Flagi powiatów województwa podkarpackiego
 21. Szablon:Flagi powiatów województwa kujawsko-pomorskiego
 22. Szablon:Flagi powiatów województwa dolnośląskiego
 23. Szablon:Flagi powiatów województwa mazowieckiego
 24. Szablon:Flagi powiatów województwa małopolskiego
 25. Szablon:Flagi powiatów województwa opolskiego
 26. Szablon:Herby łódzkich powiatów
 27. Szablon:Podział Sudetów i Przedgórza Sudeckiego - i czerwone linki w artykułach z szablonów
 28. Coimbra
 29. London Borough of Tower Hamlets
 30. Morze Kaspijskie
 31. Parki narodowe Europy
 32. Parki narodowe w Australii
 33. Parki narodowe w Ameryce Południowej
 34. Parki narodowe Azji
 35. Parki narodowe Afryki
 36. Rezerwaty biosfery w Afryce
 37. Rezerwaty biosfery w Ameryce Południowej
 38. Rezerwaty biosfery w Ameryce Północnej i Środkowej
 39. Rezerwaty biosfery w Australii i Oceanii
 40. Szablon:Prowincje Turcji - nie tylko zaniebieszczyć prowincje, ale także dystrykty w tych prowincjach. Nawet jakieś afrykańskie Wikipedie już mają artykuły o prowincjach Turcji.

Proszę nie usuwać niebieskich artykułów powyżej dopóki nie znikną czerwone linki w artykułach.

Do poprawienia

 1. Ubud - stub
 2. Kurow - trzeba dodać źródło
 3. Tak (miasto) - stub
 4. Laguna Salada - trzeba dodać źródło
 5. Black River (Jamajka) - stub
 6. Comé - stub
 7. Huéscar - stub
 8. Eurafrasia - dodać źródła
 9. Gminy Reunionu - jedna gmina czerwona, reszta to stuby
 10. Trenton - stub
 11. İnegöl - stub
 12. Seinäjoki - stub,trzeba między innymi dodać miasta partnerskie(narzędzia-->linkujące)
 13. Izmir - braki źródeł
 14. Bombaj - brakuje źródła o ateistach

Created Sat, 15 Sep 2018 07:51:19 +0000 by the MissingTopics tool (run again with these settings)

Geografia

Created Sat, 15 Sep 2018 07:43:05 +0000 by the MissingTopics tool (run again with these settings)

Obiekty wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Created Thu, 31 Aug 2017 19:22:50 +0000 by the MissingTopics tool (run again with these settings)

Miasta świata

Przypisy

WikiProjekty geograficzne

Pomóż w WikiProjektach geograficznych


  Obszary zainteresowań

Geografia fizyczna

Geografia społeczno-ekonomiczna

Geografia regionalna

  Kategorie artykułów

Kategoria: GEOGRAFIA
Geografia fizyczna - Geografia społeczno-ekonomiczna - Geografia regionalna

Polska

Części świata:

Różne
  Portale geograficzne


  Ważne informacje

 • Jeżeli masz jakieś pytania lub sugestie związane z Wikiportalem:Geografia, napisz je na stronie dyskusji.
 • Jeżeli masz pytania lub sugestie związane z geografią lub tworzeniem haseł geograficznych, zapraszamy na strony Wikiprojektów: Geografia lub Polskie miejscowości.
 • Możesz łatwo sprawdzić, jakie strony dotyczące geografii niedawno były edytowane. Zobacz stronę: Geografia/Ostatnie zmiany
 • Edytując artykuły geograficzne, nie zapomnij o przypisywaniu im odpowiedniej kategorii. Na końcu artykułu wpisujesz [[Kategoria:jej nazwa]], np: [[Kategoria:Geografia]].
  Przy wyborze kategorii możesz się posłużyć drzewkiem kategorii geograficznych.
A na koniec – Niespodzianka! :-)


Inne portale tematyczne w polskojęzycznej Wikipedii

 Ilustracje i media   Informacje turystyczne   Teksty źródłowe   Cytaty   Definicje słownikowe  
Na podstawie artykułu: "Portal:Geografia" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy