Portal:Wielkie Los Angeles


Portal:Wielkie Los Angeles w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

 < Portale < Geografia < Stany Zjednoczone < Kalifornia < Wielkie Los Angeles

Portal: Wielkie Los Angeles

Wielkie Los Angeles (ang. Greater Los Angeles Area) albo Southland – termin używany zarówno na określenie zurbanizowanego regionu jak i Combined Statistical Area (grupa interakcji obszarów metropolitalnych) rozciągnięty na ponad pięć hrabstw w regionie Południowej Kalifornii, to znaczy hrabstwa Los Angeles, Orange, San Bernardino, Hrabstwo Riverside i Ventura. W całym dwudziestym wieku, był to jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Stanach Zjednoczonych, mimo wzrostu od 2000 roku zaczął się spadek. Jako z 2010 US Census 2010, obszar metropolitalny Los Angeles liczy około 12,8 milionów mieszkańców. Tymczasem ludność większego regionu metropolitalnego według spisu z 2010 roku szacuje się na ponad 17,8 milionów mieszkańców zaś w 2011 roku mieszkało na nim 18,1 milionów. Wielkie Los Angeles jest drugim co do wielkości obszarem metropolitalnym w kraju po obszarze metropolitalnym Nowego Jorku, jak też jedną z największych aglomeracji miejskich na świecie.

Więcej na temat Wielkiego Los Angeles ...

Wybrany artykuł edytuj


Ludzie edytuj

Chuck Adams (ur. 23 kwietnia 1971 w Pacific Palisades) – amerykański tenisista. W zawodowej karierze wygrał jeden turniej rangi ATP World Tour.

Najwyższe miejsce w rankingu ATP osiągnął 6 lutego 1995 roku, kiedy to zajmował 34. miejsce, natomiast najwyższe miejsce w rankingu deblistów osiągnął 15 lipca 1991 roku, kiedy to był na 313. miejscu. Związany jest z amerykańską tenisistką, Ashley Harkleroad, która niegdyś była jego podopieczną. Para ma dwoje dzieci. W całej karierze Adams zarobił 818 519 $.

Czytaj więcej...

Podobne portale edytuj

Wybrana grafika edytuj

Kino Edwards Brea

Kategorie edytuj

Wielkie Los AngelesDolina San FernandoObszar metropolitalny Los AngelesSouth Bay (Kalifornia)Hrabstwo Ventura

Hrabstwo Los AngelesDowney (Kalifornia)El Segundo (Kalifornia)Filmy, których akcja toczy się w hrabstwie Los AngelesGlendale (Kalifornia)Long BeachLos AngelesMiasta w hrabstwie Los AngelesPasadenaPico RiveraRedondo BeachSouth Bay (Kalifornia)Transport w hrabstwie Los AngelesTurystyczne atrakcje w hrabstwie Los Angeles

Hrabstwo Orange (Kalifornia)IrvineMiasta w hrabstwie OrangeNewport BeachYorba Linda

Hrabstwo VenturaMiasta w hrabstwie Ventura

Inne projektyedytuj

Inne Wikiportale

Na podstawie artykułu: "Portal:Wielkie Los Angeles" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy