Pospieszny do Chennai


Pospieszny do Chennai w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pospieszny do Chennai[1] (oryg. Chennai Express) – indyjski film wyreżyserowany przez Rohita Shettego, w którym główne role zagrali m.in. Shahrukh Khan i Deepika Padukone.

Fabuła | edytuj kod

Rahul Mithaiwala (Shah Rukh Khan) to czterdziestoletni mężczyzna, który mieszka w Mumbaju. Wychowany był przez dziadków, ponieważ jego rodzice zginęli w wypadku, gdy miał on osiem lat. Jego dziadek prowadził sklep ze słodyczami, który Rahul odziedziczył po nim.

Podczas setnych urodzin dziadka na imprezę przychodzą między innymi dwaj przyjaciele Rahula, który chcą jechać do Goa, aby się "zabawić". Jednak Rahul jest pewien, że dziadek go nie puści. Umiera on podczas imprezy oglądając mecz krykieta.

Babcia Rahula powiedziała mu, że dziadek chciał, aby połowę jego prochów wrzuciła do Gangesu, a drugą połowę Rahul do Rameswaram. Rahul nie chętnie akceptuje prośbę, ponieważ ma plany na Goa. On i jego przyjaciele tak planują aby wrzucić prochy do Goa i żeby babcia się o tym nie dowiedziała. A plan był taki: Żeby babcię oszukać muszą zacząć podróż pociągiem. Babcia przyjdzie go pożegnać. Więc kupi jakikolwiek bilet jadący na południe Indii. Wsiądzie do niego a potem wysiądzie na stacji Kalyan (tam będę na niego czekać przyjaciele). Jednak nie wszystko poszło z planem. Wysiadając na stacji Kalyan zostawia prochy dziadka i szybko biegnie z powrotem do pociągu – Chennai Express by je zabrać. Bierze je i chcąc wysiąść z pociągu zauważa dziewczynę – Tamilkę, która chce złapać pociąg. Pomaga on jej, ale za nią też biegną ludzie, który chcą wsiąść do pociągu i on też im pomaga. Okazuje się, że ta dziewczyna to Meena Lochni Azhagusundaram (Deepika Padukone), a mężczyźni co za nią biegli to jej kuzyni, którzy chcą ją schwytać, bo uciekła z domu. Uciekła ponieważ jej ojciec – Durgeshwara Azhagusundaram chce ją wydać za mąż za Tangaballiego, a ona tego nie chce. Kuzyni Meeny porywają także Rahula.

Meena narzuca Rahulowi plan jak uciec z Komban. Jednak sprawy się znowu komplikują.

Obsada | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Pospieszny do Chennai, programtv.onet.pl
Na podstawie artykułu: "Pospieszny do Chennai" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy