Power Rangers (film 1995)


Power Rangers (film 1995) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Power Rangers (ang. Mighty Morphin Power Rangers: The Movie) – film, który powstał po zakończeniu zdjęć do serialu Power Rangers.

Zdjęcia plenerowe: Los Angeles, Sydney, Pikeville.

Światowa premiera filmu odbyła się 30 czerwca 1995 roku, natomiast w Polsce premiera odbyła się 26 stycznia 1996 roku z polskim dubbingiem i był wyświetlany jedynie w kinach.

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

W Angel Grove ekipa budownicza wydobywa mechaniczne jajo. W nocy uwalnia się Ivan Mazisty, który został przed wielu laty uwięziony. Niegdyś rządził światem, stosował terror i przemoc. Gdy dowiaduje się o Power Rangers, zamierza ich zniszczyć. Najpierw wkracza do Centrum Dowodzenia, niszcząc je oraz Zordona. Natomiast szóstka wybitnie uzdolnionych licealistów, którzy obdarzeni są mocą Power Rangers muszą pokonać potężnego wroga. Niestety, ich dotychczasowe zordy są już bezużyteczne, dlatego Alfa wysyła ich na planetę Phaedos. Tam otrzymują moc ninja oraz nowe zordy, a po kilku dniach wracają na Ziemię, by tam zmierzyć się z Ivanem Mazistym. Po decydującym pojedynku sukces odnoszą Power Rangers, którzy po szczęśliwej walce teleportują się do Centrum Dowodzenia i gdy łączą swoje siły, wszystko wraca do normy. Na samym końcu Rangersi są na imprezie i nagle na niebie pojawia się napis „Dziękujemy Wam, Power Rangers”.

Obsada | edytuj kod

Wersja polska | edytuj kod

Opracowanie i udźwiękowienie: PAANFILM STUDIO WARSZAWA
Reżyseria i dialogi: Dariusz Dunowski
Dźwięk i montaż: Michał Skarżyński
Organizacja produkcji: Lidia Masiak
Wystąpili:

i inni

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Power Rangers (film 1995)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy