Pręgi


Pręgi w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pręgipolski film fabularny w reżyserii Magdaleny Piekorz, wyprodukowany w 2004.

Film był kręcony w Warszawie, Tatrach oraz w Komorowie. Scenariusz powstał na podstawie powieści Wojciecha KuczokaGnój”.

Spis treści

Opis fabuły | edytuj kod

Film opowiada o życiu młodego mężczyzny, Wojciecha Winklera, na którego zachowanie i charakter silny wpływ miały doświadczenia z młodości, kiedy był bity przez ojca.

Akcja filmu rozpoczyna się w 1984 roku. 13-letni Wojtek jest wychowywany przez ojca, matka zmarła przy porodzie. Andrzej (ojciec) chce, by Wojtek wyrósł na "prawdziwych ludzi", jednak próbuje to osiągnąć za pomocą kar. Wojtek jest przeciętnym chłopcem, lecz w przeciwieństwie do kolegów, jest okrutnie karany za wybryki.

Wojtek przeżywa także pierwszą młodzieńczą miłość, niestety jego wybranka kpi z niego. Pewnego dnia Wojtek ucieka z domu.

Druga część filmu rozgrywa się w czasach współczesnych. Wojciech jest już dorosły i samotnie mieszka w małym mieszkaniu. Podczas pobytu w Tatrach poznaje Tatianę, która proponuje, by ich znajomość zmieniła się w związek. Wojciech nie jest jeszcze na to gotowy. Nadal ciążą na nim wspomnienia z dzieciństwa.

Obsada | edytuj kod

Zobacz też | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Pręgi" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy