Proceedings of the National Academy of Sciences


Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Proceedings of the National Academy of Sciences) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America, PNASczasopismo naukowe amerykańskiej Narodowej Akademii Nauk publikujące głównie prace biomedyczne, rzadziej z zakresu fizyki, matematyki i nauk społecznych. Wydanie drukowane jest tygodnikiem. Wersja internetowa PNAS codziennie zawiera nowe artykuły. Pierwsze wydanie ukazało się w roku 1915.

Spis treści

Opłaty | edytuj kod

Koszty publikacji w PNAS są częściowo pokrywane przez autorów. W opcji Open Access koszty te ponoszone są przez autorów w całości, a praca dostępna jest w Internecie bezpłatnie.

Cytowania | edytuj kod

Według ISI w roku 2014 wskaźnik cytowań czasopisma wyniósł 9,674[1].

W odnośnikach literaturowych do artykułów w PNAS używany jest skrót Proc. Natl. Acad. Sci. U. S. A.[2][3]. W światowych publikacjach jego interpunkcja jest różna (np. Proc Natl Acad Sci U S A), co najczęściej zależy od lokalnych zasad pisowni; czasopismo bywa też oznaczane skrótowcem PNAS, zwłaszcza w tekstach nieformalnych.

Przypisy | edytuj kod

  1. Journal Citation Reports (ang.). W: ISI Web of Knowledge [on-line]. Thomson Reuters, 2015.
  2. Lista skrótów czasopism PubMed (ang.)
  3. Lista skrótów czasopism CAS (ang.)

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Proceedings of the National Academy of Sciences" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy