Psy 2. Ostatnia krew


Psy 2. Ostatnia krew w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Psy 2. Ostatnia krew – polski film fabularny nakręcony w 1994. Kontynuacja Psów Władysława Pasikowskiego z 1992.

Spis treści

O filmie | edytuj kod

Film był kręcony w następujących miejscach: Warszawa, Tomaszów Mazowiecki, Łódź, Radom, Częstochowa, Widawa, Spała i Hawaje.

Był to najbardziej frekwencyjny film, jak dotychczas, w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Zebrał on ponad 1 mln widzów w kinach w Polsce.

W 2012 film przeszedł rekonstrukcję cyfrową.

Dźwięk został oczyszczony z szumów i zakłóceń, a obraz poddany dokładnej poklatkowej rekonstrukcji, w czasie której zostały wyeliminowane uszkodzenia mechaniczne (odpryski emulsji, rysy, podskoki obrazu). Proces rewitalizacji był bardzo czasochłonny – na jedną minutę filmu poświęcono 6 godzin pracy[1].

Obsada | edytuj kod

Źródło: FilmPolski.pl[2]

Fabuła | edytuj kod

Franz Maurer (Bogusław Linda) wychodzi na wolność po czterech latach spędzonych w więzieniu. Zostaje zaangażowany przez Radosława Wolfa (Artur Żmijewski), handlarza bronią, który wrócił z Serbii. Franz wciąga do gangu dawnego kolegę z policji, Waldemara „Nowego” Morawca (Cezary Pazura). Nie wie o tym, że przez cały czas utrzymuje on kontakt z majorem Bieniem (Aleksander Bednarz). Kiedy Franz, Wolf i „Nowy” mają zorganizować transport broni do Sarajewa, Franz zawiadamia o planowanej akcji policję. W ostatniej chwili szefowie gangu zmieniają plany. Franz musi powstrzymać odjazd pociągu wyładowanego bronią.

Przypisy | edytuj kod

  1. „Psy 2. Ostatnia krew” w nowej cyfrowej odsłonie w TVP HD (pol.). http://www.tvp.pl.+[dostęp 2012-08-22].
  2. Psy 2. Ostatnia krew w bazie filmpolski.pl

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Psy 2. Ostatnia krew" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy